Jump to content
Българският форум за музиканти

кларинeт зелмер S9 струва ли си ?


Recommended Posts

Здравейте колеги,от доста време не бях хващал кларинета,но по стечение на обстоятелствата ме поканиха да свирря в един духов оркестър .Кларинета който имам е пълен бйом Clemens mainel,та вчера ми предложиха еин зелмер S9  пълен бйом ,със сменени падушки общо взето обслужен,но със счупена фуния за 350 евро.Въпроса ми е как ви се вижда тази цена,скъпо ли е за инструмент от 60-те години във видимо перфектно състояние ,без да броим фунията естествено.

Благодаря предварително на отзовалите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега.

Интересна тема си пуснал. Цената за този инструмент (по мое мнение) е доста занижена. Остава ти да намериш фуния, но не мисля, че ще е голям проблем това. Ако си от София (или живееш/работиш в София), би намерил фуния. 

Ако само това му е кусура - взимай без да се колебаеш. 

 

Един съвет, запази си Клеменса, тъй като не е желателно да изкарваш Зелмера на външните зимни свирения (19-ти февруари, 3-ти март и подобни).

Има сериозна от спукване, въпреки че е от отлежало дърво. Свирил съм в духов оркестър, от там ги знам тези неща.

 

Има още няколко човека, които като видят темата, биха писали. Ако искаш изчакай и техните мнение, но ако вече си решил да го вземеш - успех с покупката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 10-ина дни инструмента е при мен,трябва да  му се направи фунията и ще ми го дадат 1 седмитца да го порбвам ,  ако ми хареса го вземам.Като е при мен ще кача снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
В крайна сметка трябваше да почкам  повечко време,но ю струваше чакането от два дни кларинета е при мен .Не знам каде съм зяпал ама се оказа че не е 9-та серя а е 10S и е страхотен,сега имам 2 седмици да го пробвам и каквито донатсройки трябва да се правят са ми включени в цената,от свирене не съм стигнал да направя снимки.

Сега остава и един мундщук да му намеря и е ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.