Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

^ Смених ги с нови, които купих от комбината. С тях мелачката работи добре.

Чрез смазване с подходяща неотровна грес, направих мелачката по-малко шумна, но пак си е малко багер.

Забелязвам, че както е нормално за по-домашна и по-високооборотна мелачка, и тази понякога хвърля малко количество по-фин "прах", но като изключим това, зърното е с доста по - консистентна едрина отколкото едновремешната ми ръчна дискова мелачка. Вероятно, с по-висок клас мелачка ще е още малко по-добре, но съм доста доволен - никое предварително мляно кафе не е било толкова вкусно. Сега дори магазински кафета на зърна от сорта на Tchibo Milano Style, Черни Лаваци 100% арабика, ILLY и подобни, са по-вкусни и ароматни, отколкото бяха Domani и Columbus преди, когато ми ги мелеха в магазина.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Такааааа... тази играчка още не сме я коментирали. Днес си поръчах една от Амазон. Видях я при Дъбов, рекоха че там била 200-300 лева, ама за щастие я нямаха и на склад. И мойта цицийска душица се възмути и разбира се, Google is your friend. Правилния термин за търсачката е "coffee distributor" / "leveler".

713CU9j0MGL._SL1500_.jpg

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В оня другия нов кафеджийски форум писах, че и аз съм си взел такъв дистрибутор, пристигна, но се оказа се, че са ми пратили друг тип (без перка отдолу), та поръчха сега правилния -  като на снимката. Та и аз чакам и ще кажа как е. То вече не знам там ли да пиша, тук ли, на двете места ли :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука, тука. Там е в чужбина :)

Сега сериозно - тука :)

Едит: като е без перка е бил тип тампер... или? Тоя в Дъбов беше бая тежък. Гледам обикновено са по 500 грама +/-. Има и с перка, и с нещо като острие. Аз реших да си взема Motta, щото марката си е марка. Иначе има китайщини и по 15 евро, ама знае ли човек...

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те се сменят тези накрайници. Пратили са ми с накрайник тампер. Нещо си бяха объркали снимките. Сега чакам и дистрибутор. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Дойде дистрибутора, пробвах го, леко се изнервИх. Какво отбелязвам при мене:

- първо, кафето когато се ползва дистрибутора трябва да бъде смляно с една-две идеи по-едро;

- второ, уж следва да изравнява нивото вътре, три кафета правих, и на трите леко пръска в даден момента настрани, което следва да значи че има някъде джоб. Мамка му, изнервИх се :)

- трето, трябва да се преценява дълбочината на "перката", ако е много дълбока и играе вече роля и на тампер става мазило... трябва явно само да четкосва повърхността и да я заравнява. Гледах някакви видеа и там така казват, и още че трябва 2-3 врътки, не повече.

 

ЕДИТ: Бях сложил Stiff Upper Lip на AC/DC за звуков фон и тъпата туба ми изтри клипа... затова инжойвайте едно ново парче (незавършено), с работно заглавие Mescalito :)

 

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мани, професионалист... едно читаво кафе с таа джаджа не докарвам. Ма неа се отказвам, пари съм давал :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен така и не ми пратиха дистрибутор като за моята цедка, явно няма... Търсенето продължава. От друга страна тоя тампер, който го имам и е подобен на дистрибутор ми върши доста добра работа, защото се настройва на каква дълбочина да тамперира - нали има ръб. Така се получава перфектно хоризонтиране и мисля, че ми се подобри екстракцията леко, тече си винаги централно, преди имаше склонност да отива нанякъде, ако съм килнал повърхността. Та почвам да си мисля дали има смисъл от дистрибутор, аз с почукване на кошницата няколко пъти достатъчно добре разпределям кафето, по-важно ми се струва да е хоризонтирано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така. Мисля че накрая му хванах цаката. Ще пробвам утре да направя едно клипче на дневна светлина. Мелене и после разджуркване с дървената клечка. Дистрибутора - поставяне и завъртане само на един оборот по посока на часовника, просто колкото да изравни купчинката. После тампер, натиск само надолу, без въртене. Резултата е впечатляващ. Може би най-ароматното кафе което съм правил досега. Изтичане директно от центъра, никакво пръскане, плътна и плавна струя, сравнително късно "избледняване" на кафето. Как си го обяснявам? Нямам идея, но си мисля че тоя дистрибутор следва да се ползва просто за получаване на равна и плоска подложка за тампера (CyberGene - прав си и благодаря за идеята!). Ако утре повторя, намерил съм философския камък ... :)

Едит: сивия фон е щото копи-пейстнах от кафе форума и пиша от айпад, демек не знам как да го оправя :) Вярно е изморително да пишем на две места, ама няма да предавам нашето село :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ave, Напреднали :-)

Редно е като нов тук да кажа няколко думи за себе си, но първо искам да ви благодаря за всичко, което споделяте във форума. Откакто започнах да чета, вече съм друг човек и разбрах, че не съм пил свястно кафе през живота си (освен в Италия, де). Когато човек се запали, сякаш дявола му взима душата :-) Всичко при мен започна от фрустрацията от старата ми DeLonghi Icona. Бях решил да мина на по-горно ниво, и като прочетох за Дедиката с ботъмлеса на CyberGene, си викам това ще е. Поръчах я заедно с кафемелачка Дедика, плюс хубав тампер и претампер(или дистрибутор, не знам как е правилно да се каже). С това оборудване така и не можах да произведа читаво кафе, с много малки изключения. Отдавам го на факта, че Дедика кафемелачката не мели кафето достатъчно ситно, даже и на най-високата степен, което в съчетание с високото налягане на машината водеше до 9-10 секундно изтичане. Money for nothing, един вид. Оттук нататък алтернативите бяха две-покупка на хубава кафемелачка за Дедиката, или тотална смяна на концепцията. Избрах второто-кафемашина Rocket Mozzafiato Type V и кафемелачка Rocket Fausto. Машината пристигна, а кафемелачката я чакам след 20 март. Поръчал съм и претампер като на jabs, и благодаря за хубавото клипче и обясненията след това. Хубаво е, когато човек има от кой да се учи :-) То няма как да нямам въпроси после, така че ще споделям как вървят нещата и ще питам :-) Засега ви желая всичко добро:-) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл! Надявам се да не съм те подвел за Дедиката. Предполагам, че основно от мелачката е идвал проблемът, защото аз бях с Еурека. 

Но така или иначе си направил добре с пълния ъпгрейд! :) Погледнах рокетите, които си избрал - страхотни са! И много красиви. Пожелавам много приятни забавления с техниката и разбира се ароматно кафе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.