Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Няма лошо от отделен форум, защото подозирам, че е възможно другите хора в музикантския форум да се дразнят, че най-често се пише в кафеджийската тема в последно време :D Макар че е в говорилнята... От друга страна едва ли ще пиша в новия форум, просто защото по принцип малко съм се изчерпал и нямам много какво да кажа. Ще видим.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема е класика, но и аз се насочвам към coffeeforums.bg , просто тук се чуствам леко спамър :) даже е закъсняло стартирането на бг кафеджийски форум и се радвам че е факт.

Редактирано от EspressoH

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че никой не го прави на въпрос или повдига проблем, аз честно казано не виждам защо се чувствате така :)  

Но, всеки си знае.

• Like 1
  • Thanks 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз тъкмо това щях да напиша. Не искам да засягам никого с мнението си за кафеения форум, но тук с помощта на всички включили се, се получи интересна и богата дискусия и според мен ще е жалко да я напуснете. Стана хубава и полезна тема. Дали се пише повече в нея или по музикантските теми според мен няма никакво значение. Също така няма значение че пишещите тук са немузиканти. Нали обичат да слушат музика :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, synchu написа:

При положение, че никой не го прави на въпрос или повдига проблем, аз честно казано не виждам защо се чувствате така :)  

Но, всеки си знае.

Благодаря за което,

Не съм музикант, но има страхотни теми за историята и случки с групи който само съм слушал.,

Много бих се радвал ако направите някъде място със записи от концерти турнета заедно със снимки и разкази. Все пак неща който не са обект на авторски права.

Благодарен съм че по край кафето попаднах на тези теми

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е да има български кафеджийски форум. Според мен това ще подобри кафе-културата на българина. Предимството на форума е, че е специализиран и може да се пускат различни теми и ще е полезен за някой, който търси нещо конкретно и не му се чете тема от 90 страници (тази) или от 70 страници (темата в hardwarebg). Всичко е много по-подредено в раздели и лесно за намиране. Аз основно следя (а от време на време и пиша) в тази тема и темата в hardwarebg, но ще преглеждам и новия форум (чуждите кафе форуми ги преглеждам само ако търся информация за нещо по-конкретно). В специализирания форум има и раздел купува/продава и ми се струва полезна за някой правещ ъпгрейд, независимо дали търси да купи или да продаде някаква техника.

Аз не се чувствам като спамър, понеже пиша в темата основно по темата. Според мен и другите не трябва да се чувстват като спамъри. Който се дразни от кафеджииска тема в музикантски форум може просто да я подминава.

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Well said.

Пробвах Йемена, ми мирише ми на камила :) Шегувам се разбира се. Хубаво е кафето, но е особено...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Характерно за кафетата, които се правят по сухия процес (понеже той представлява естествено сушене на целия плод, който в един момент се отделя и остават зърната, за разлика от мокрия, при който плодът се отделя от зърното чрез отмиване с вода) е, че се насищат с повече плодов вкус, тъй като плодът има по-дълъг контакт със зърното. Това обогатява доста аромата, но за различните хора това не е задължително желан ефект. По чуждестранните форуми понякога се казва, че кафета по сухия процес миришат на "земя" и дори на "мръсно". Както с най-различни вкусови усещания, не е задължително лошото да е лошо ;) Някои сирена миришат на чорапи, ама ги ядем... Тези неща са придобит вкус, но все пак и изобщо вкус, аз например така и не мога да свикна на синьо сирене... Друго при сухия процес е, че развалени плодове могат да влошат значително качеството и затова този процес се избягва при по-скъпите кафета, той затова и толкова рядко се среща, като основно го ползват стари плантации в качеството му на естествен процес, един вид по-чисто и близо до произхода. Предполагам затова и Йемен е толкова скъпо, защото има сериозен контрол при подбора на зърната. Само теоретизирам де :) 

• Like 1
  • Thanks 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... и да теоретизираш, правиш го много добре :)

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПРодължавам с Coffero.

Определено и това не е моят вкус. Не намирам нещо изразено.

20181127_122432.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес минах през Комбина бар, този път изключително доволен от консултацията.

Незнам защо съм решил, че се предлагат само нещо които са в сайта им. Правят поръчка всяка Сряди и доставката е в рамките на седмица - доколкото разбрах от Италия.

Та си поръчах "IMS Competition double filter basket 12/18g" под 30лв

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е добра. Ако спазят и срока и аз бих ги ползвал.

От тези (blue star coffee) чакам предишната поръчка трета седмица. Сега с идващите празници, тази поръчка може и за догодина да дойде :)

b385f6e5b2b46966ade12141266907b7.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък този форум си ми харесва и не мисля никъде да се местя. :)

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно че на Йемена след седмица му изчезна миризмата на камила :)

• Haha 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време Домани ми казваха, че кафетата трябва да се пият поне на втория ден след изпичането, последно вече е 5 дни. А някои хора по сайтовете пишат и 15 дни даже :O А пък след месец вече не ставало... То много тесен мпрозорец остава :D Мен ако питаш, си му свикнал ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От MDFk
      Ние сме група Metalbolizm, и си търсим барабанист, за да може актуалният ни такъв да премине трайно във вокалист.
      Като цяло се смятаме за "прогресари", макар че имаме хард рочец, хеви метъл, мааалко народни мотиви - смесваме стилове на поразия и не се ограничаваме да вкараме в парче нещо което  ни харесва. Парчетата са авторски, а текстовете (където ги има) са на български. Не са ракетно инженерство, и всеки който има желание би трябвало да може да ги направи без особено усилие.

Примери за творчеството ни:

Ангажираността е по-скоро лека - обикновено правим репетиция веднъж седмично, но имаме за цел да преминем в режим, който ни позволява да сядаме и само да мислим аранжименти, на компютър и т.н., за развиваме чакащите заготовки за парчета.
      Имаме идеи за живи изпълнения, но не са приоритет поради натоварените житейски програми на бандюгите.

Нямаме претенции към човека за опит; по-скоро за хъс - желание за свирене, и да му харесва схемата на която действаме (основно свирене за кеф, без бесни амбиции за лайвове). Разбира се, различаването на краш от фус, неклатенето на темпо и познания по неравноделните ритми е разумен минимум.

При желание, пишете тук, на ЛС, или най-добре на съобщение на https://www.facebook.com/metalbolizm .

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.