Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Мълча, нищо не казвам докато не ги взема :)

Мелачката е на същата фирма. Твърди се че за бюджета си бие много от по-класните предложения.

А мълча едно за да има съспенс, и второ, като отида на място може да си променя в последния момент решението и да взема нещо друго... което е малко вероятно но все пак има такъв шанс. Оказа се че в Букурещ има магазин с налични машини от 7-8 големи марки, и то с палитра от почти всики модели на дадената марка в съответния клас. Ще видя, ще пробвам, ще пиша :)

Едит: за хандпресото - има сайтове където хората показват резултат със смляно кафе като за истинска машина, здраво тампериране (помпата от задния край е предвидена за тампер и пасва идеално като диаметър) и още няколко прости трика и еспресото което излиза на вид е великолепно, с пяна и прочие. Ще изчакам за мелачката и ще пробвам пак.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като слушам и чета, най-вероятно си се спрял на някоя Bezzera - това са си мерцедесите на кафемашините, сериозна работа. Те и мелачките са им също толкова добри. А може и да не съм познал, ти ще кажеш после :D

Конкретно аз на твоите въпроси не съм отговарял, щото съм все още голямо newbie в цялата тая работа, а батковците са се поувлекли и сигурно не ти обърнаха голямо внимание. Ама ти сега ще ги изненадаш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Newbie, newbie ама си почти в десятката :) Темата е хубава и една от малкото останали активни и смислени във форума и си мисля че е хубаво да върви с нова информация и впечатления, пък били и нюбски :) ще се изучим рано или късно :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е няма да е доживот, само до първите петдесетина поста май беше :) Отваряй тема за арфа и почваме да пишем вътре за да трупаме постове :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия дни съм като малко дете с пластмасов комплект инструменти, бормашинка и отверки, дето се прави че сковава къщичка примерно. Сутрин в офиса пробвам всичките мурафети за правене на добро кафе: подгрявам чашата, цедката, тамперирам кафето, алабала. И после Саекото горкото пак изплюва същата кафява смес :) Нищо де, тренирам на сухо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж, с цялото ми уважение, с което спирам да пиша по темата:

Сглобявам си сам лампови усилватели, свиря доста сносно на няколко музикални инструмента и имам висше образование в сложна дисциплина. Да не говорим че бизнеса, който ръководя е високотехнологичен. Не мисля че точно правенето на кафе ще ми се опре особено много, въпреки аурата в седми дом която взе да струи от темата.... След това, предпочитам да се уча да карам кола на Мерцедес, вместо на Опел, особено ако мога да си го позволя. 

И освен това мисля че Картаген трябва да бъде разрушен. Желая успех и хубаво кафе на компанията.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам ако съм те засегнал по някакъв начин, споделих моето виждане по въпроса просто. Кафеманията е едно хоби, чийто път всеки преценя сам как да извърви. Определено си иска обаче време, любов и доста изхабени кг кафе и финанси донякъде.Та не се сърди сега ами продължавай да пишеш в темата. Аз не мога да свиря на никакъв инструмент иначе :), но се натрапих в музикантския форум.

Редактирано от EspressoH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jabs, не се сърди, продължавай да пишеш по темата, ще чакам с интерес да споделиш мнение от новата техника :) Във форумите стават такива неща, то е донякъде неизказване, неразбиране, свръхреакция, четене между редовете. Сигурен съм, че EspressoH не искаше да се заяжда. Аз мога да ви разбера и двамата. Ти си се ентусиазирал яко, четеш, интересуваш се, взимаш някакъв избор и в следващия момент някой казва нещо, което може да ти убие ентусиазма... Неприятно е :( От друга страна аз и с него съм съгласен, понеже съм изминал дотук някакъв път, тръгвайки от нисък клас техника, постепенно към малко по-висок, макар че все още съм по-скоро около средата... И всяка една стъпка учи на доста неща. Но пък от друга страна, ако сега ме питаш, няма да имам против да започна директно с най-висок клас :D И съм напълно убеден, че няма нужда човек да е минал по целия път изобщо, за да се научи да прави хубаво кафе и на най-скъпата техника.

Нека да се уважаваме и да се наслаждаваме на хубавото кафе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В темата пишем два типа кафеджии. Едните, (аз включително) искаме да пием хубаво кафе вкъщи и нищо повече.  За други това се превръща в хоби с всичките му табиети и "фетишизъм" (не влагам нищо отрицателно) относно оборудване. Няма смисъл от спорове, просто сме хора с различни цели.

В началото се започна от желанието на мнозина тук да пият сносно кафе вкъщи. Няколко души постигнахме целта и спряхме, но няколко други се зарибиха сериозно и продължиха, в което няма абсолютно нищо лошо-напротив. Аз хвърлям чат-пат по едно око за да видя как се развива темата, като си давам сметка, че отдавна вече не мога да бъда полезен с нещо в практически смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, ти си ми задочен ментор, най-много дотук съм се повлиял от твоите мнения :) Макар редовно да не се вслушвах и да правех други неща, само за да разбера после, че си бил прав :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като затворник тук не мога да харесвам постове, но ми хареса философския поглед на нещата изказан от blr.

Бих добавил само че въобще ако искаш да пиеш хубаво кафе трябва да си го приготвяш сам.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.