Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Много се зарибих от това видео:

Мелачката е Kinu M47:

https://kinugrinders.com/

Изглежда, че е доста висококачествена мелачка. В едно друго видео тоя румънец я е сравнил с някаква електрическа мелачка за €1000 и смята, че са еднакви. Може и да продам Еуреката, вече имам и желаещ за нея ;) 

П.П. Поръчах си ботъмлес поттафилтър за павонито, който идва и с по-дълбока кошничка, която носи на 22г кафе. Иначе тези машини са на 51мм - колкото делонгито ми и ще си използвам тампера. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди година и половина мой приятел, който живее в германия си купи la pavoni pro в комплект с някаква посредствена мелачка (isomac ако не се лъжа) в комплект от Coffeeitalia.
Страшно ме впечатли вида и начина на приготвяне - голям пиниз. Кафето също беше много добро. Той човека не е толкова зарибен като повечето тук, нищо не е чел или проучвал - просто искаше скъпа и гъзарска кафе машина.
Сега като се замисля само преди година и половина каква благородна завист предизвика у мен тази машина, ама си мислих, че е луд човека да даде примерно 800eur за кафе сетъп и че аз никога не бих ги дал.
И ето ме сега само година и половина по-късно след като узря идеята в мен и попрочетох, вече съм подминал този бюджет и го намирам за съвсем скромен, едва ли не абсолютния минимум така да се каже :-)

В този ред на мисли с такава машина доколко имаш контрол върху количеството готова напитка? Аз си представям, че един работен цикъл на лоста изпомпва кажи речи константен обем вода? Колко е той?
Айде ако искаш по-малко е ясно, но ако искаш повече какво правиш - връщаш и помпиш 2ри път ли?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според упътването можеш да върнеш и да напомпиш втори път. Иначе от видеата, които гледам, с едно напомпване си правят 30-40мл. Като дойде, ще го мисля :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ръчните мелачки какво да кажа, при два електрически Мейзъра, сега си въртя ръчната и яко се кефя, хубаво е да има човек пълен контрол на процеса. Левър машина нямам още, но и това ще се случи, аз лично харесвам тези с пружина при които активния ход е когато лоста се вдига и задължително 58мм.

Редактирано от EspressoH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ботъмлеса е хавата и няма да е лошо някой да ти покаже начина на работа с лоста - има си пиниз, но резултата си заслужава за мен отвсякъде. 

Ще стигна и аз някой ден дотам де. Засега брат ми ми прави кафе - от мен готвенето ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ръчната мелачка изглежда страхотна наистина, но няма как разумно да ѝ оправдаеш цената от близо 700 лева (освен с ентусиазъм, както аз си оправдах купуването на домашна сладолед-машина за 2000 лева :)). За тези пари ще вземеш доста сносна електрическа (ако не е нова, ще е дори топ марка), която да няма да е преносима, но няма и да въртиш (освен пък ако не държиш). За преносима, Хорио-то е перфектна (аз я ползвам за еспресо и за турско кафе). Е, не е като тази разбира се, ама тя струваше и 10 пъти по-малко от тази. Все пак, ако си вземеш такава, CyberGene, ще се радвам ако я вземеш някой път в офиса за да я видя и да я тествам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SethPlate, аз си взех още навремето и Eureka Mignon, това май съм забравил да ти се похваля, хариото отдавана го ползвам само за екскурзии :) Еуреката е супер, ама чета, че тази немската ръчна мелачка било на нивото на електрически за 1000 евро, така че може и да не са ѝ толкова много тези 600-700лв, не знам и аз... Въртенето изобщо не ме притеснява, нали всичко е да си правим густо ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Убеден съм, че е много добра мелачката, но си е за ентусиасти само. Иначе те разбирам прекрасно (ако не те разбирах, нямаше да си играя правя час и кусур сладолед у дома, вместо просто да купя от някъде занаятчийски). :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи интересно това със сладоледа :) Може да отворим и една такава тема, то се е видяло, че музикантските теми са позамрели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж за сладоледа мога да се включа донякъде експертно, след като се снабдих и с машина с компресор и след 2-3 години опит, експерименти и по-детайлни проучвания в областта ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе слагайте червена точка като пускате такива видеа. Може да има детска аудитория. :ph34r: Чиста Кафефилия е туй :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно изтрещях, ама си поръчах Kinu M47 (ръчната мелачка от клипчето горе) :D Има ли желаещи за Eureka Mignon, май на около година, ползвана за по 1-2 кафета на ден? Имам един познат, който е проявил интерес. Ако има и други, да ви редя на опашката ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля и аз с доставката от днес.

143e77edabd3dd0d933e49619787e000.jpg

Новите неща са
Knockbox
Гумираната подложка
Таймера
IMS Shower screen
Взех и две гарнитури да имам. Машината е на няма два месеца и със сигурност оригиналната е ОК все още.
И бях пропуснал да си поръчам тапа за bottomless portafilter-а и сега я взех - кой да предположи че е отделен артикул :)
Кърпичките с карабинка :)

Сега като ги подреждах намерих манометъра, който тотално бях забравил. Него го поръчах с миналата доставка с идеята да проверя и настроя OPV-то по препоръка на колега от тук, ама толкова феноменално подобрение в качеството и консистентността на кафето получих от bottomless портафилтъра и VST кошницата, че тотално изключих за налягането и манометъра.
Всъщност се оказа, че чучурчето от оригиналния портафилтър няма отвиване без менгеме и така остана за някой уикенд да се възползвам от менгемето на комшията и да го напъна здраво, че да навия фланеца на манометъра на негово място. :)




Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.