Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Потърсих информация за M47 Traveler, но за сега няма много, понеже мелачката все още е в pre-order. Има и тема за нея -> https://www.home-barista.com/grinders/new-kinu-m47-traveler-t55206.html
За сега разликите са, че е по-ниска (170мм срещу 200мм) и по-лека (горе долу наполовина спрямо M47), с по-малък капацитет (20-25гр срещу 30-40гр на М47), изработена е от алуминии или алуминиева сплав (М47 е от стомана) и чашката/контейнерчето за смяното кафе се захваща с o-ring (при М47 на последните версии е с 11 магнита). Ножовете са същите. В темата казват, че има доста видотве алуминии (с различна твърдост) и все още не се знае какъв точно е използван, но се предполага, че са използвали качествена сплав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дедо поп, възможно е, май по това време бях и аз там. Имаше един човек на маса, после към него се присъедини и друг, ако не се лъжа. Ако си бил ти някой от двамата? :) Май не се познаваме лично? Ако съм забравил, моля да ме извиниш, паметта не ми е сила...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доволен съм от Домани и Вивачето днес направих около 200 кафета на един ивент и всички бяха отлични и с tiger stripes. Става и за Еспресо и за Лате. Хората се връщаха за второ кафе след като бяха изпили първото :)

 

46507834_2394039893959341_3897117130977443840_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Пия кафе най-вече заради аромата, но съм доста ниско ниво така да се каже, което не е лошо де, понеже се кефя и на по-елементарни кафета :) . Харесвам кафе, приготвено по всякакъв начин. Често се случва да спра да пие кафе за някакъв период от време. Просто не ми се пие. Последният път си подарих кафемелачката ( Delonghi kg79 ) и кафемашината ( Saeco Poemia ). Кафемелачката ми вършеше работа като цяло. Машината винаги ме е дразнила с това, че прави гадна пяна, вместо каймак. Бях и преправил ръкохватката и някои кафета ставаха нелошо. Едно такова беше Vero . Отскоро пак започнах да пия кафе, но ми се пие най-вече такова от кафеварка. Взех си някаква нормална на G.A.T. Чудех се дали да не я сменя с някоя на Bialetti. По-скоро си мисля да си взема Bialetti, но от неалуминиевите модели. Обаче не знам каква големина да бъде. Това, което не ми е много ясно, дали винаги трябва да се пълни догоре контейнера за кафе. Тази, която имам сега е някъде към 300мл. Аз правя около 200мл и слагам към 12гр кафе, т.е. не пълня докрай. Ако това не е проблем, то тогава новата ще бъде подобен размер. Другото, което не ми е много ясно, колко едро трябва да е кафето. Гледах разни клипове и се старая да го докарам визуално, но не съм много сигурен дали успявам. Купувах пакетирано мляно кафе, но ми се струваше ситно. Наскоро си взех нова мелачка. Мисля, че не е кой знае какво, но предполагам ще ми върши работа, дори и да започна да си правя пак еспресо. Казва се Demoka m203, която мисля е на Taurus. За 200лв сигурно бива. Та, за пробата си взех някакво Illy и го меля по-едро от пакетираното, макар че винаги има утайка. Малко е, но има. Ще следя темата за интересни неща, които пишете и ще съм благодарен на съвети.

Редактирано от Plamen11
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,
И аз най-накрая почнах Yemen-а и наистина е много хубаво.
Мисля обаче да се прехвърля към специализирания форум, че ми е трудно, а и излишно да пиша едно и също на две места.





Дано нивото на дискусиите и хората там достигне тукашното.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся за такъв форум, но не намирам. Макар че то какво има да се казва още, което не сме обсъждали тук и за което да трябва цял нов форум. Ние щом в една тема се оправихме :D

Днес отворих Етиопия Иргачеф, по принцип любимото ми кафе, което не съм си правил отдавна. Дали е от партидата, дали от това, че е на La Pavoni-то ми вече, дали защото не го бях пил отдавна, но си затвърждавам мнението, че това си е моето кафе :) Имам спомени, че преди е имало случаи, в които ми киселее и леко воднее. Не и сега, много плътно тяло, парфюмен/цитрусов аромат, леко изразена киселинност. Допълват се перфектно с Йемен, който е с много дълбок и плътен (вероятно цветен?) аромат и никаква киселинност. 

П.П. Вчера чух добро определение за това какво е “тяло”. Ако сравним вода и мляко. След като преглътнеш глътка вода не усещаш вече нищо. След глътка мляко се развива вкусът, като остават да действат базовите нотки още известно време. Може би донякъде синоним на послевкус - това е тялото на кафето. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Евгени, трябвало е да станеш я литературен критик, я писател. Като го чета, направо се понасям :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.11.2018 г. at 21:37, Coffee написа:

Потърсих информация за M47 Traveler, но за сега няма много, понеже мелачката все още е в pre-order. Има и тема за нея -> https://www.home-barista.com/grinders/new-kinu-m47-traveler-t55206.html
За сега разликите са, че е по-ниска (170мм срещу 200мм) и по-лека (горе долу наполовина спрямо M47), с по-малък капацитет (20-25гр срещу 30-40гр на М47), изработена е от алуминии или алуминиева сплав (М47 е от стомана) и чашката/контейнерчето за смяното кафе се захваща с o-ring (при М47 на последните версии е с 11 магнита). Ножовете са същите. В темата казват, че има доста видотве алуминии (с различна твърдост) и все още не се знае какъв точно е използван, но се предполага, че са използвали качествена сплав.

Колега, благодаря за споделеното, май се запалих да си сменя мелачката с тази. Тъй като си пренасям мелачката(LIDO ET) 2 пъти в седмицата до работа, за мен компактността има значение. Освен това ми се ще да пробвам и нещо друго, та се реших да си изкарам мелачката на тезгяха.Довечера ще пусна Лидото в продавалника,а тези дни може да я пусна и в ибей.

Засега смятам да продам настоящата, преди да купя нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Plamen11, ако това ще да е форума, я да си седим в нашта тема. Там всичките постове в 20тина раздела са колкото в темата тука... ма ше зачета за спорта де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е хората, които имат знания и опит, да ги споделят, ако искат, и така ще се развие, както е станало тук. Където и да е, аз ще съм доволен, че има какво интересно да прочета във връзка с кафето. Иначе, аз само потърсих в гугъл и предположих, че за него става дума, съдейки по мнението на blazarov, но може и друг форум да е имал предвид, не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за него имах предвид.
Искам да изясня, че нямам нищо общо с него, просто ми се стори добра идея. Знам, че хората в интернет и по-специално по форумите могат да бъдат доста чувствителни на тази тема :)
Този форум и хората са супер интересни. Покрай кафетата изчетох информация и изслушах доста музика на кафеджиите :-)
Все пак аз като немузикант се чувствам натрапник и пиша по-пестеливо :)
Да сме живи и здрави :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.