Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Ясна работата. Вече съм в час с терминологията :) Тогава заначи аз в момента пия на ден по едно следобедно, по средата между единично и двойно - 10-11 грама / 30тина мл. Но ще пробвам днес някоя от горните рецепти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено пия 2 единични кафета (9-10 грама кафе) - едно сутрин и едно след обяд. Понякога вместо единично кафе си правя млечна напитка (ако имам мляко).
Случва се и да изпия на ведъж няколко кафета, за да не ги хвърлям (примерно когато настройвам едрината на мелачката :D ). Ако единичното кафе стане много добро, понякога решавам да си направя още едно :)

Като цяло гледам да не пия повече от 2 кафета на ден. Чувал съм (сигурно не е вярно), че ако се прекалява, с кафетата може да ти стане нещо и после да трябва да пиеш повече кафе, а аз не искам да стигам до такава ситуация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен кафето се стабилизира на 12-13гр и 25-30мл

Уцелвам дозата само по визуална преценка на смляното кафе, но "шайбата" става малко по-тънка в двойна цедка.

 

Търся съвет за избор на подходяща цедка 58мм от по-висок клас?  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм писал по-назад, че ползвам VST 18g ridged и има голяма разлика, супер доволен съм и откакто я имам никога не съм ползвал оригиналните. Даже съм дал клипове с ботъмлес ръкохватка с нея и стандартната за сравнение.
Моето подозрение е, че колкото ти е по-добра машината, мелачката и техниката, толкова е по-малка разликата в екстракцията между обикновенните и премиум кошниците. Но пък и така да е - си е доста евтин ъпгрейд и си струва :)
Мисля сега да поръчам по една 7 и 15 грамова също, може да пробвам с IMS тоя път.
Другите популярни са IMS, нямам опит с тях.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IMS Competition shower screen (200 микрона)

IMS Competition The single 9.5 g H21 mm

IMS Competition filter basket 14/20g

Аз съм с тия и съм доволен. На кошниците/цедките има и разновидности за повече или по-малко кафе, но избрах горе долу посредата. Основно ползвам единичната с 9-10г кафе. Преди това нещо не ми се получаваше с нея и с bottomless пръскаше навсякъде и беше мазало и бях принуден да я ползвам с друга ръкохватка, но от известно време всичко е наред с единичната цедка/кошница и съм доволен. Тая единичната на IMS я рекламират като някаква по-специална и уж кафето се полуачава същото като при двойната цедка/кошница, но в по-малки дози. (не трябвало да се сменя едрината на смилане, докато при другите кошници/цедки, ако се прави кафе с двойна или единична цедка, трябва да се регулира едрината на смилане между различните кошници/цедки).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, питам се как успяват по лъскави заведения с машини като от Стар Трек да изкарат бозаво кафе? Принципно спрях да пия навън кафе и днес сутринта реших да пробвам едно. Евтини кафета ли се ползват, що ли?...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не умеят или не се стараят, онзи ден пих кафе което не ставаше за нищо на една бензиностанция по пътя за Варна Лук Ойл, а кафемашината беше много добра, както мелачките, че и преса за натъпкване имаха, обаче само като видях главите на 89 градуса и колко бързо и нервно изтече вече ми беше ясно че нищо не са направили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като съм пил от Лук Ойл не ми е харесвало. Нямаше вкус на нищо и беше прекалено горещо (явно при мен е била по-висока температурата). Иначе ползват машини на Rancilio и кафе Baristo. Тези Baristo сега на 9ти ноември организират бариста шампионат и се рекламират, че обучават персонала как да прави добро кафе, но явно не се справят много успешно. Дори имат академия с курсове за баристи :D Първо място на машмионата за миналата година е било 2000лв. Общо взето трябва да се приготвят 4 еспресо и 4 капучино за под 11 минути и те оценяват, но с професионалните машини (Rancilio Classe 11 xcelsius) с няколко глави ми се струва доста лесна задача.


Има и клип от миналогодишното представяне:

Български Бариста Шампионат 2017

Редактирано от Coffee
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за препоръките!

VST 7gr ми харесва идеята. Вероятно ще я взема.

1151ad743a785d61270bfc942bde8ec1.jpg

 

Днес взех Brazil Yellow Bourbon Fazenda Rainha, доста ни допадна!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В клипа пише orchestrale nota.
Аз да се похваля - действам по план офис сетъп.
Взех от един човек в Olx от Пазарджик Mazzer Super Jolly с дозатор. Козметично е в много добро състояние - единствено има забележки по дозатора, който скоро ще го разкарам така или иначе.
Има няколко етикета, но на нито един няма жокер за реалната година. Единствено на кабела пише 1996 :-)
Тази сутрин я включих вкъщи да я тествам докато дойде и машината за офиса.
Първото ми впечатление е, че дозатора е брутална разсипия и абсолютно вреден за домашна употреба :)
4d7c4056dce6d2f576073b45344eff72.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29.10.2018 г. at 19:34, EspressoH написа:

Е за какво се надуват тези кафе търговци, не виждам смисъл продават кафе не диаманти :)

Тази седмица съм на

maromas-orphea-na-z-rna-0.25kg-86_0_2_40

Интересно кафе с огромен каймак, става за снимки и хвалене, за съжаление е печено много отдавна. Определено ще следя дали ще има нова доставка и кога ще е печено,

xqxAccH.jpg

Обичам да тествам нови кафета, в предишни страници видях , че имат практика да се събират за колективна поръчка. Бих се радвал ако отново има за нещо интересно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Поздрави за всички любители на кафето.От музика нищичко не разбирам,сори,но ще се радвам да

споделим направата на хубаво кафенце.От известно време експериментирам с различни блендове

и сингъли от Columbus.Coffero,Dabov и други

На 3.11.2018 г. at 20:07, jabs написа:

^ сори за лаишкия въпрос, каква е машината?

машината е Orchestrale Nota 3 литра бойлер,рота помпа

 

На 16.10.2018 г. at 15:49, temp написа:

Каквото и да избера проблема остава в сензора, това е един вариант  ще взема да го поръчам да пробвам , тези с шайба не са много популярни и трудно се намират

temp трябва ти това https://www.rapidonline.com/labfacility-fw-k-2m-washer-thermocouple-k-2m-61-1262 сензор тип К

или по евтин вариант https://www.aliexpress.com/item/Temperature-Sensor-K-Type-Thermocouple-6MM-Diameter-Washer-Style-Surface-Thermocouple-Probe-for-PID-Temperature-Controller/32763145452.html?spm=2114.search0104.8.9.65131337F7ontI

плюс PID

 

 :)

 

Редактирано от Vize
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.