Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Майсторлък се изисква за работа с левърите. На мен няколко пъти ми се получи съвсем случайно, но на Майстора му се получава всеки път. Машината мисля че беше модела над Юропикола, нещо от типа на Про.

Точно тази мелачка и пробва кафето. Съвет - вземи си с автоматичен дозатор :)

По-скромното ми мнение на капризен консуматор на кафе, тази машина произвежда може би най-доброто кафе, което за момента съм пил.

Ако не беше цялата галимация и мойто нетърпение за кафе сутрин, щяхме да се обзаведем най-вероятно в някакъв момент с такава. Но то никога не е късно де. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Про-тата са с по-голям резервоар и манометър... а мелачка с дозатор нещо не намерих, ще се поразровя пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз понеже бях на път, забравих да уточня, че поръчах La Pavoni Europiccola EN за €450 от Amazon.de. Ще минава през Гъбко, така че я очаквам след седмица-две и ще пиша. Делонгито си го оставям за моментите, когато ще ме мързи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано ти я доставят безпроблемно гъбите, че са добри и безотговорни в трошенето на скъпа стока. Иначе ако вземеш и една ръчна мелачка никой няма да те разбира че си правиш кафе :)

Редактирано от EspressoH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам една дилема.

Вкъщи и в офиса, в началото съм споменавал, съм на капсули Illy и машинки Francis. Домашнитe и аз сме доволни от вкуса и лесната направа на кафе.

В офиса съм самостоятелен, понеже колегите обитават друга част. Понеже пия 2 кафета дневно, прищяло ми се е да помисля за шварц кафе, което да пийвам в по-големи чаши по няколко на ден. Та, каква машина бихте препоръчали да взема, като се има предвид, че само аз ще я ползвам? Не съм ограничен от бюджет, но пък и да не залитам в крайности.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 minutes ago, Claypool said:

Имам една дилема.

Вкъщи и в офиса, в началото съм споменавал, съм на капсули Illy и машинки Francis. Домашнитe и аз сме доволни от вкуса и лесната направа на кафе.

В офиса съм самостоятелен, понеже колегите обитават друга част. Понеже пия 2 кафета дневно, прищяло ми се е да помисля за шварц кафе, което да пийвам в по-големи чаши по няколко на ден. Та, каква машина бихте препоръчали да взема, като се има предвид, че само аз ще я ползвам? Не съм ограничен от бюджет, но пък и да не залитам в крайности.

 

Може да пробваш кемекса, прави меко и приятно кафе и не е скъп.

 

image.png.5af5d38cd32c43cbe90ac82f10c653d7.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда интересно, но по-скоро си мислех за автоматизирана машина, в която да сипя хубаво кафе на зърна и да напълни каната.

Редактирано от Claypool
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че е така, но все пак търся решение на моята дилема. С, примерно, около 1 000 лв, може би и отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана въпрос за сайтове за доставка на машини. Аз моята я взех от coffeeitalia.de и нямаше никакъв проблем с директна доставка с DHL до моята врата. Често има добри промоции. Ако имаш булстат направо махат ДДС. Доколкото видях там има La Pavoni Euro на доста добра цена в момента също.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/31/2018 at 5:15 PM, EspressoH said:

Моята мелачка Lido 2 пристигна, мога да кажа че е по-добра от Eureka Mignon :) дори и на най-финната степен кафето е пухкаво и няма никакви грудки.

Откъде си я взе и продължаваш ли да си с много добри впечатления от мелачката? Гледам, че може да се поръча само от САЩ и слагат $79 доставка, не виждам къде другаде се продават, освен на старо нещо в eBay. Иначе изглежда, че май за хора като мен, които пият само еспресо, най-подходяща е Lido E, която е специално ориентирана за фина регулация точно в диапазона за еспресо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, Claypool написа:

Изглежда интересно, но по-скоро си мислех за автоматизирана машина, в която да сипя хубаво кафе на зърна и да напълни каната.

 

Преди 16 часа, Claypool написа:

Предполагам, че е така, но все пак търся решение на моята дилема. С, примерно, около 1 000 лв, може би и отгоре.

Лидерите за шварц кафе (или drip) са Technivorm с модела Moccamaster. Има ги в България за около 500лв. Не съм го пробвал лично, но съм чувал добри неща за тях. Добре е да ги проучиш по-подробно.
Иначе отделно ще ти трябва мелачка за кафе, защото машината ползва мляно кафе. Може да се спреш на някоя по-евтина (малката Delonghi KG 79 ~ 100лв) или някоя по-голяма (нови има по 400-650лв). За този вид кафе не ти трябва мелачката да мели много ситно, така че според мен Delonghi ще ти върши работа. Предлагат се и доста качествени кафемелачки втора ръка на добри цени (в olx има доста обяви).

Ако ще е автоматична за espresso, в момента продават Krups EA8107 за под 600лв. Може да я проучиш, защото само я спомвнавам като модел, понеже мен не ме блазнят повечето автоматични кафемашини (предпочитам да имам по-пълен контрол над процеса на приготвяне на кафе).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.