Jump to content
Българският форум за музиканти

Yamaha vs Sonor


Recommended Posts

Съвсем принципно и в общия случа: най-добре е да се вложат най-много пари в джаджата, която се използва най-много. Барабанче, а не 10"/14" том. High-Hat, а не китаец 18". По-скоро райд, отколкото краш. и т.н. Всеки според вкуса и мераците си, де, но ако могат да се посочат някакви правила - това е.

 

Същото важи за китаристите - повече пари за драйв/преамп, а не за Уа; по-скоро дилей или хорус, отколкото Уами. ;)

 

Надявам се, че е ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за коментарите. В спора се ражда истината ;)  И все пак се спрях на ТАМА и вече ги поръчвам:) Спрях се на тях понеже мисля че за целта са най подходящи а и цената не е лоша. Хареса ми също че стойката на томовете е отделна(не върху касата) и че е с 2 баскаси 22". Съответно като ги получа, разпищоля, понастроя и потропам на тях задължително ще пиша впечатления.

Относно чинели, винаги може да се допълва и ъпгрейдва малко или много така че не си мислете че сте се отървали от мене :) Ще имам още доста въпроси към вас и се надявам да сте все така отзивчиви :)

Поздрави и по една бира от мене :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за което!

Можеш ли да споделиш информация откъде ще ги поръчваш?

И аз правя проучване за смяна на сета...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора. 

А по този начин спестяват ли се 30-е евро за доставка и променя ли се цената посочена в томан?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доставка от Германия не плащаш и ако си ги вземеш от офиса в София ти излиза цялата доставка без пари. Но ако е до друг град (както при мене) се плаща в зависимост от теглото. Казаха ми че горе доле 50-на лева ще излезне доставката. Не слагат надценка на цената посочена в Томан!

Редактирано от Gluhia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора прее.....  абе прецакаха ме:( Как точно когато аз си ги поръчах някой ша ме изпревари :((( Та значи минавам на второ ниво щот са ядосах.

Смятам да взема този сет сега

349557.jpg

http://www.thomann.de/gb/pearl_vba828_c_double_bass_bundle.htm

 

Pearl VBA828/C, Vision Limited Edition VBA Series, Double Bass Drum Rock Set Version, covered Shells in Color Barbwire thomann (#457), chrome Shell Hardware, Shellconfiguration containing 2x 22"x18" Bass Drum, 10"x08" - 12"x09" - 13"x10" Tom Tom, 14"x14" - 16"x16" Floor Tom, 14"x5,5 Snare Drum, all Shells in 6-ply/7.5mm thick Birch/Basewood, rubberplated Bass Drum Claws, EQ Bass Drum Head with 3.5" Rimcontroll, doubleply thomann Tom Heads, Uni-Lock Tom Holder, I.S.S. Tom Mountsystem, included Pearl 930 Series Hardware with Hi-Hat, Snare Stand, 2x Single Bass Drum Pedal, straight Cymbalstand, 2x Cymbalboomstands,HA-100 Bass Drum/Hi-Hat Holder,
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти видя ли в Икономов, те са основен вносител на тама за България.В магазина им има доста комплекти, със сигурност твоят комплект ще е там.Ще може да седнеш и да си посвириш, и като ти хареса, вечерта е у вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление съм от Пловдив и Икономов ми е далечко. Но 100% съм сигурен че ги няма а и разгледах каталозите му. В България просто не се продават такива сетове!

Редактирано от Gluhia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да искам да звучи като реклама или възхваляване (не работя за тях), но поне им се обади по телефона.

Пичовете са много отзивчиви. Според мен си заслужава за парите, които си приготвил да проучиш всички възможности и Tama е една от тях. Няма да се учудя дори ако ти направят специално предложение или ти съдействат, за да окомплектоваш желания от теб сет.

 

Ако трябва да сравнявам отношението на Икономов с друг голям музикален магазин, разликата е на светлинни години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.