Jump to content
Българският форум за музиканти

Phantom Power - привидна мощност


IvanDTr

Recommended Posts

Phantom power - привидна мощност

 

Система за осигуряване на електрозахранване на кондензаторни микрофони (и някои външни електронни четци на звук(pickups)) от смесителния пулт. Системата е наречена фантом, тъй като захранването протича по стандартно микрофонно окабеляване и в известна степен така, че е "невидим" за обикновените динамични микрофони. Повечето миксери употребяват стандартно +48 волт DC мощност, превключваема псредством самостоятелен ключ. Най-качествените кондензаторни микрофони са проектирани да използуват +48 VDC phantom power. Проверете препоръките на производителя .

Обикновено, употребата на phantom power с не-кондензаторни, особено динамични микрофони е без проблем. Обаче, небалансираните микрофони, така както и някое електронно оборудване (както например, някои приемници на безжични микрофони) може да свърже на късо захранването и да бъдат силно повредени. Проверете препоръките на производителя и бъдете внимателени!

 

На ТОЗИ адрес ще намерите популярни модели на външни устройства осигуряващи phantom power

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6то и аз незнам толкова много по тоя въпрос ти си у4ено дете :cheers::beer::D

Той може спокойно да ти е баща! :D

 

Така че "не се ебавай със старото" :D

 

Иване, наистина се възхищавам на знанията ти! :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми да ама не е само от смесителни пултове.... айде айде.... на мене аудио картата ми има фантомно (тамън два преампа а с такова).... ааа и не само то :P

Поразгледай си картата :beer: , попрочети си наръчника :read:, помисли :think: и ще видиш, че съм прав! ;)

 

Но освен твоята карта и други неща имат такова захранване :beer:

Целта ми не е да изброя всичките а да обясня за какво става дума!

:beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от такова захранване може ли да се захранват други неща - китарни ефекти примерно? И винаги ли е 48 волта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може DI Box например. Но за китарни ефекти...май трябва да има балансиран XLR конектор задължително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.