Jump to content
Българският форум за музиканти

Спешна нужда от помощ за Line6 POD 2.0!


Recommended Posts

Здравейте,дадоха ми на заем един POD 2.0 за записи, но още при първото включване с адаптер 9V 1200mA процесора светеше, но не работеше...Видях инструкциите на официалният сайт на Line6 и сложих кабелите към кубето и към китарата точно както пише...И нищо не става...работи, но звук няма...Знам, че проблемът не е дошъл от мен , сигурно го е имало още при човека, който ми го даде, защото той не го е ползвал от години.Ако някой може да ми каже какво може да е станало и има ли оправяне да пише спешно!

Благодаря предварително   :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо  на какво  ще записваш  с  този  процесор?

2ро-сигурен  ли  си  ,че  ще стане запис /след  като   гледаш  на сайта  как  се включва/ ?

3то-Процесорите си   имат собствени   оригинални  токоизправители/адаптери!

Ако  си  сложил  друг трябва да  отговаря  на същото  напрежение / волта/, сила на тока / ампер/  и  поляритет !

Ако  не съвпадат има вероятност да се  повреди  нещо  или да си  мълчи  ...като  риба ... :blush:

-----------------------------

Я направи  малко  снимки  кое къде включваш  и на кое / как   ще записваш?

Редактирано от rockfire
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами процесорът е включен към Marshall кубе а от него звукът го записвам с MXL с малка мембрана и един Behringer B2 Pro и двата микрофона отиват към миксер а той към компютъра така, че не е е от това...но действително може да е от адаптера защото той не можа да намери своя.

Редактирано от Добромир Василев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти провери ли какви са изискванията към захранването и дали включеното отговаря на тези изисквания?

 

 

It must be 9V AC - many people get this wrong and get a 9V DC supply and kill their Pod.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

?......но действително може да е от адаптера защото той не можа да намери своя.

Опаааа.... в допълнение на поста на Baby Thomas, поляритета на куплунга на занранването провери ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз точно това имах предвид. В упътването пише дали захранването е АЦ или ДЦ и ако е второто - какъв е поляритета. Макар че според горния цитат иска АС захранване. Би трябвало да пише и необходимата консумация. Тия менюали са направени, за да се четат, ама... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ е то сега възможностите са две: нов адаптер или нов под :)

(... вярно си изчерпал вариантите в твоя пост, ма като чета на тегел ;) )

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако с адаптера ти всичко е наред, следващото, което трябва да провериш е копчето за включване. Вече съм ставал свидетел на 3-4 случая като твоя и проблема се оказва в копчето. Ако не си на ти с токовете се обърни към някой, който разбира, не ЕВН и ЧЕЗ де. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за копчето и през акъл не ми е минавало  :D  :D ...Начи единственото по което се водя е, че на гърба на процесора пише 9V 1200mA ...Друго като АЦ или ДЦ е не съм гледал изобщо...а как да проверя?  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начи иска AC иии адаптера е същото амперите отговарят всичко... А DREAMMIND това за копчето като се замисля не съм сигурен...ако е от него как ще си свети и работи процесора? Както казах всичко си свети- звук няма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно за такива случаи става дума. Едни Подове ХТ, светят ама няма звук и проблема се оказа в копчето. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай сигнала  от китарата дали  минава  без ефекта!  Някои  ефекти имат защита  при  различен  поляритет ,но  някои  си  горят !Занеси  ефекта  на  грамотен техник  или сервиз  и  не си  губи времето  да си   обясняваш  кое-как  в електрониката  -там нещата са сложни   и  се учат много  време  ... :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.