Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпроса за два миксера


Koobenot

Recommended Posts

Здравейте, колебая се между два смесителни пулта:

 

http://www.musicworld.bg/bg/c_1215/i_42299/BEHRINGER_UB_1222FX_PRO_new.html

 

http://www.musicworld.bg/bg/m_20000/i_27868/BEHRINGER_XENYX_X1204_USB.html

 

Ясно е, че 1222FX разполага с повече канали, но дали качеството на EURORACK серията е по-добро от XENYX ?

 

Някой от вас ползвал ли е поне единия или пободен на тези двата от същите серии и какво можете да кажете по въпроса?

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

XENYX е по-нова серия, с по-добри предусилватели. Обаче аз бих изчакал това. Цената му ще е около толкова. Поне ще е с MIDAS преампове и ефекти от Х32 серията, а те са доста добри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо на Бери не е по - добро.. Xenyx-a е по - малко лош . Изкарва по дълго .. FX pro , серията има проблем с късането на някви супер финни лентови кабели свързващи отделните шини вътре . Късат се поради пренасяне вибрации и тн почват да изчезват гейнове, цели канали и прочие.. И двата са с уникално висок собствен шум . Стават само за неотговорни събития , аматьорски записи и бой .

Скивай това ..с моите 17% отстъпка ще ти излезе малко по - скъпо НО е по добро.

 

http://www.musicworld.bg/bg/c_1215/i_51371/YAMAHA_STUDIO_PA_MG_10_XU.html

 

 

PS.

Купих аудио карта на Бери с преамп на МИДАС.. Върнах я  след час и половина . Смених я с Алесис звука е къде- къде по- добър.  Разликата между МИДАС и дизайнд бай Мидас е огромна..

Редактирано от rudibass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алесис и звук в едно изречение не стоят... :) UM или UMC карта си пробвал? Интересно ми и, защото пробвах едно UMC204 и ми хареса - и като драйвери, и като звук, но ми трябват поне 4 входа, та дебна да се появи UMC404 (нищо, че модела е Not Found)

А явно не си ползвал Х32-ката, щом така безапелационно ги отсвири. Ползвам го активно втора година и нямам оплаквания. А и не само аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам алесис миксер Студио 32, ако го сравнявам с предишния ми Саундкрафт спирит М8 си е много по-добър, но все пак е друг клас, нов е бил 1000 паунда (98ма). Така че не се връзвай, някои по слаби марки имат попадения, други по-силни марки имат по-нисък клас шит

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към Presly.. UMC kарта пробвах. Вервай ми, ще плачкаш после. А това между карите на бери и алесис, лично не бих се съгласил.. Чух това , което чух.. Щом си свикнал на звука на Бери и картата ще ти хареса. Имал съм неимоверното щастие да бачкам с последни модели на цифрови пултове Yamaha(CL3) , Tascam, Аllen Heath съответно и Х32 . Просто това работя. Вярвай клетото Х32-че не е даже близо... Нито като логика, нито като стабилност, нито като ефекти, най малко като бързина   при лайв.... Нивото на собствен шум при повече децибел ( при слабички стъпала например) е осезаемо високо.( недопустимо за мен при цифрова козола). То и затова малките модели са по 1200 евро. За сравнение Ямаха , Мидас са по 4-5-6 хиляди лева и нагоре. Даже цифровия мидас е 7500 евра ,а е само 16 фейдъра . 

С уважение Гого..

Ако решите че спамя темата , търкайте

Редактирано от rudibass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@presley - Благодаря, за информацията, ще разгледам този дигитален мискер! :thumbs_up:

 

@rudibass - Благодаря за инфото, разгледах Yamaha-та, но няма middle knob на стерео линейните входове, а в миксер ще пускам диг. пиано на тези входове и не мисля, че ще е удачно. Не схванах идеята на това техническо решение от страна на Yamaha; Попаднах и на още един пулт в същия ценови диапазон:

 

http://www.musicworld.bg/bg/m_4400000/i_43129/ALTO_ZEPHYR_ZMX122FX.html

 

Доколкото разгледах се това се явява някаква дъщерна серия на Alesis. Какво можете да споделите за него?

Редактирано от Koobenot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно и при тебе ще е така.. Взимай Берито .. после го продай и си вземи нещо по- добро... - това е последното , което пиша по темата..

 

 

Обобщение:

Явно всички трябва да се напатим ,защото на никой не му се слуша. Ама какво се бунтувам, аз бях същия.

С уважение Гого. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.