Jump to content
Българският форум за музиканти

leegazzy-carvin-legacy-emulator


Recommended Posts

Благодаря!!!

Възможно ли е да се проектира на Карвина платка с правилен път на сигнала за да се избегне осцилация.

Може би с потенциометри директно монтирани на платката.

 

А ето и семпъл на Уамплер Плекси. Схемата проработи и с правилните фет транзистори биаснати на 4.5-6 волта

звучи ето така. Ползвам само волум контрола на китарата.

https://soundcloud.com/diminalbantov/dyi-plexi-drive

 

Прекрасно си звучи! И ако не се лъжа - доста безшумно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

DIY Jfet Carvin Legacy Pedal Ето и моята емулация.

ОГРОМНО Благодаря на Евтим!!! Поклон за добротата и споделянето на опит и помощ!!! Без него бях в задънена улица!

:godbless: :godbless: :godbless: :godbless:

Сега ще правя кутия...абе полудях!
https://soundcloud.com/diminalbantov/carvin-legacy-diy-jfet-pream

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях споменал преди време,че имам първата версия Carvin Legacy + 4x12 cabinet.В България съм следващите 10 дни и може да се организираме за проби,както бях обещал.Поздрави на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Няма да е зле, стига да може всички да се съберем, че Дими е далече...

 

^^Дими, с тези платки, оправиха ли се проблемите със самовъзбуждането?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дими... направо ме разби!

 

Определено това е най-добрата емулация, която изобщо съм чувал!!!

Звучи убийствено! Много по-добре от това, което аз сглобих. Браво! :)

 

Направо искам да разглобя моята джаджа и да я накарам да звукне по този начин, но тези дни нямам много време.

А и не съм спец в тази област, ще си играя само на догадки.

 

Благодаря за демото! :) Трябва да пробваш да му вкараш и малко tube screamer за онзи приятно наситен и плътен звук.

(но и така звучи чудно!)

 

Лека и успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много готино демо на Black Bird, представящо Стив Вай тон!Въпреки всичко е гот ,ако може през неговия педал да свирне китарист на който Вай не му е в пръстите:)Тъй като усилвателя не е от тип гарантиран Вай звук,а по скоро платформа за рок звук,нещо като "хот родван" Маршал.Интересно ми е дали се постига Легаси емулация или Стив Вай емулация с досегашното постижение.Супер работа вършите пичове!!!Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да питам, ако вземем който и да е буфер. Може ли да се промени импеданса на входа само, като се смени само входния резистор.

Искам входа да е по-глух, на самия легаси е 220 килоома.

:blush:

Или се обезмисля? Прекалено много широк спектър вкарва моментния който направих вчера и високите не ми харесват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Или си фантазирам? Мисля, че китарата с съпротивление около 10-25 килоома зависисещо от адаптери и потове, с 1 мегаоомов вход допринасяш за усилване на паразитни шумове а не полезен сигнал.

Все пак не и трябва хай фай звучене...

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изходният импеданс на китара с пасивни адаптери, може да варира в широки граници, но е доста голям( 100-500К ). Това е много повече, отколкото правотоковото съпротивление на адаптерите.

 

За да запазиш звука на легасито, можеш в буфера да сложиш същите стойности на входният резистор/кондензатор, както на ефекта (220К/10p). Проблем е обаче, ако взимаш байпас сигнала от изхода на буфера(както се очаква),  - тогава и той ще е глух.

 

Можеш да пробваш, да направиш буфер с нормалното 1М съпротивление към земя, а от изхода на буфера към входа на легасито, да сложиш средноголям резистор (примерно 47-150К) - трябва да подбереш стойност, която хем да запазва "буфериращия" ефект на буфера, хем все пак, да представлява някакво съпротивление.

Така, към входа на легасито ще пристига сигнал, който е от източник с неколкократно по-малко изходно съпротивление отколкото китара. За да запазиш звученето, трябва да преоразмериш входната RC група на легасито (220К/10p) съобразно избраният резистор. Трябва да намалиш R и да увеличиш C пропорционално.

 

Примерно, ако без буфер, китарата има изходно съпротивление 200К, а ти сложиш буфер, а след наго 50К съпротивление от буфера към входа на ефекта, това е приблизително четирикратно намаляване на импеданса на източника, от който идва сигнала. За да запазиш звука подобен, трябва да преоразмериш RC групата, на ефекта, да кажем на 55К / 40p - намаляваш 4 пъти стойността на резистора и увеличаваш 4 пъти тази на кондензатора.

Може да се наложи, да увеличиш стойността на кондензатора още повече, за да имитираш и капацитета на кабела, който сега е изолиран (от буфера), както и милеровият капацитет на първото стъпало на легасито. Сигнал за байпас, можеш да си вземеш директно от изхода на буфера.

 

Има известна доза експериментаторство. Хубавото е, че това решение, би позволило, ефекта да звучи както трябва, дори когато се ползва с ефект отпред, или с китара с активни адаптери.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Малий, главата ме заболя... :blush:  И аз барабар Петко с мъжете :)))

Не че ще мога да го осъзная и направя ама поне копам :)

Значи няма лесен начин. Ето този направих и наистина филтрира самовъзбуждането.

http://s76.photobucket.com/user/IvIark_2006/media/Layouts/Vero/JFETBuffer.png.html

Но, не ми хареса буустването на високите честоти, и реших да попитам :)

Е тук чета от одеве

http://www.mrblackpedals.com/blogs/straight-jive/6629774-buffers-impedance-and-other-internet-lore

 

Луд си в най-добрия смисъл!!! :godbless:

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си действах по разни домашни задачи, но през цялото време темата за Leegazzy не ми излезе от главата.

Накрая не издържах и изрових платката, която направих, от една купчина на бюрото ми, за да я тествам отново с 18V захранване.

Bias-нах внимателно транзисторите на 9,5V (най-добре ми звучеше). Звукна по-добре от миналия път.

Не твърдя, че съм близо до желаната цел, но искам да подчертая нещо.

 

Не получавам абсолютно никакви осцилации, единствено чувам разни паразитни шумове от време на време, но с екранирана кутия те ще изчезнат.

 

Разбира се, има една много важна подробност. Нямам никаква представа до колко Евтим и Дими сте променили самата схема.

Не знам и в крайна сметка какви транзистори сте сложили на стъпалата.

 

При мен единствената промяна в схемата са двата RC филтъра, които се намират точно преди Volume потенциометъра.

(има ги начертани в последната схема, която постнах в тази тема преди време)

Сигурен съм, че Дими ги няма на своята платка.

 

Щом се отнася до транзисторите, първото стъпало е с 2n5457 (не съм го измервал, защото не знам как), останалите са с j201, макар че днес реших да сложа на крайното стъпало 2n5457 (заради експеримента, нищо не е окончателно).

 

Една грешка, която направих, е, че не начертах на компютъра финалната платката (моят вариант за layout) и се извинявам.

Вярвам, че може би щеше да е от полза.

 

В допълнение ще споделя, че съм изключително заинтересован от предложението на Dirk и силно се надявам това събиране да се осъществи! Само кажете кога, предполагам, че неделните дни вероятно ще са по-свободни за повечето от нас.

 

Това е от мен, надявам се, че този пост не беше излишен.

 

Поздрави! :)

Редактирано от Delta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Транзисторите на варианта на Дими, мисля, че са от моите J201 от снимката (на картона, дето ги бях наредил). Мисля, че всички са J201, а това прави немалка разлика в общия коефициент на усилване. Схемата мисля, че е без промени. До колкото помня, пусната е на 18 волта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.