Jump to content
Българският форум за музиканти

НАЧАЛНА ШКОЛА ЗА ГАЙДА


Recommended Posts

Прегледах във форума и не открих подобна тема и отговор на въпросите си та затова реших да пусна нова тема за това.

Някой дали може да ми помогне да се сдобия с "Начална школа за гайда на Тодор Прашанов"?

От 2-3 месеца я търся и никъде я няма. От София съм и обиколих всички книжарници била изчерпана, няма в наличност и т.н. ходих и на площад Славейков но и там резултат беше увенчан с неуспех:-(

Ако някой може да ми предаде такава школа ще се радвам да я взема дори на двойна цена, за което и ще съм благодарен.

И се сещам за още един вариант ако я има сканирана или под някаква друга форма да се продава.

Предварително благодаря на всички добри хора, които ще помогнат да си реша този малък проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ако си от София, дай да я сканирам за моя сметка. Ще си платя за услугата ти, ако трябва. После мога да я предоставя на всеки заинтересован, безплатно. Българската гайда трябва да се развива и предава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мога да я сканирам не ми е проблем, но и аз съм от София. Дори ако някой има и по стари издания на читави школи за гайда плащам си дори и отгоре стига да ми помогне някой да се сдобия с тази ценна за мен книга. Благодаря предварително. Весели Празници

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих я в нет-а и я свалих. Вече я имам. Можете да си я свалите но за съжаление не ми позволяват до копирам линк-а към файла. Прерових навсякъде и на едно място ми даде да я сваля. файла е PDF и е малко над 10 MB.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги намерих доста от школите за Кавал и за Гайда ето и линка където ги намерих www.vassilaprilov.org в раздела библиотека музика. Късмет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Прекарах само 40 минути с школата на Тодор Прашанов, а вече зная за музиката изобщо повече откогато и да било. Много балансиран учебник, който прави чудесен основен преглед на елементарна теория на музиката, с много подходящи упражнения, вкл. за други видове инструменти. В петък съм и на първи урок в Art masters band. Толкова се вълнувам, че не ми пука, че в речника ми влезе словосъчетанието "овча лой" :) :). Ще пиша коментари за школата на бенда. Засега мога да кажа, че таксата е 60 лв./месец - 4 или 5 урока месечни, по 60 минути, вкл. солфеж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Наистина много добра книжка и много добре са обяснени основните правила в музиката. Благодаря, че сте споделили информацията за нея!

Ето директен линк към книжката: http://www.vassilaprilov.org/attachments/article/174/Ръководство_за_свирене_на_гайда_Т.Прашанов.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Прекарах само 40 минути с школата на Тодор Прашанов, а вече зная за музиката изобщо повече откогато и да било. Много балансиран учебник, който прави чудесен основен преглед на елементарна теория на музиката, с много подходящи упражнения, вкл. за други видове инструменти. В петък съм и на първи урок в Art masters band. Толкова се вълнувам, че не ми пука, че в речника ми влезе словосъчетанието "овча лой" :) :). Ще пиша коментари за школата на бенда. Засега мога да кажа, че таксата е 60 лв./месец - 4 или 5 урока месечни, по 60 минути, вкл. солфеж.

 

 

Как вървят нещата с гайдата колега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.