Jump to content
Българският форум за музиканти

Аудио интерфейси


mitko221

Recommended Posts

Здравейте, предстои ми да си купя аудио интерфейс ,но се чудя какъв и се колебая в избора. Спрял съм се на няколко варианта .. Главно ми трябват 2 изхода , midi (не е задължително, изход за инструмент , по възможност да е с phantom power . Картата ще се свърже с Rode Nt2a или Nt1a..... Ето ги и вариантите - Focusrite Scarlett 2i2, Akai EIE Pro, steinberg ur22 ..... Ако имате други предложения - давайте :) бюджетът ми е около 250 лв . Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Над бюджета ти е със 100лв, но имай едно на ум, че Scarlet 2i4 има потенциометър за контрол на това от къде идва звука към монитори/слушалки, от сухия сигнал или от плейбек. За мен това е абсолютно задължителна и безценна опция без която няма как да записвам вокали/китари прецизно.

 

На снимката, черния потенциометър Input/Playback - най-използван при мен.

 

focusrite-scarlett-2i4-586426.jpg

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също обмислям закупуването на аудио интерфейс и съм се спрял на тези два: 

http://www.musicworld.bg/bg/c_1428/i_48258/BEHRINGER_UMC_22.html

и

http://www.musicworld.bg/bg/c_1428/i_29372/Tascam_US_144_MkII.html

Сравнявайки ги по характеристики Tascam-а е по-добре, но има много противоречиви мнения из нета (прочел съм почти всичко) някои се оплакват че се разваля бързо, други че има пукания при въртене на потенциометрите, трети че няма драйвери, четвърти пък казват че са супер доволни. Берингера изглежда си върши работата перфектно; простичък, включваш и записваш без проблеми.

Scarlet 2i4 има потенциометър за контрол на това от къде идва звука към монитори/слушалки, от сухия сигнал или от плейбек

 

Това по принцип не може ли да се регулира от компютъра и без да има потенциометър на самия интерфейс. Питам както за по-евтината серия на скарлет, така и за тези които съм си харесал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Абсолютно прав е човекът. Лично аз винаги си набирам да чувам звука от китарата през мониторите/слушалките вързани към Scarlet-a, защото ако слушам през DAW винаги има някаква латенция. При Scarlet тя е наистина минимална, но все пак леко ме дразни. 

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.