Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
ka64abezgue

Съвет за първи бас

Recommended Posts

Squier през интернет, особено пък Affinity аз не бих си купил, не бих купил даже и мексикански Fender без да го пробвам. Който ме познава знае, че съм фен на Fender, но просто качествения контрол много се занемари напоследък и не само при тях, разбира се.

За тези пари, дебнеш нещо от Vintage Modified серията да излезе на старо, а ако стигнат парите за Classic Vibe, още по-добре.

И да, тая тояга от продавалника я забрави.

• Like 1

+1 за корейския бас. Не съм пробвал конкретно тази "марка", но съм пипвал няколко идентично изглеждащи корейски инструмента от същия период. Бих се учудил ако качеството е адекватно на исканата сума. 

Без пряка връзка с темата - линк към усилвател, който би могъл да свърши добра работа на някой начинаещ:

http://hi-fi-zone.com/produkt/marshall-bass-state-b65/

Мерси за отзивите. Ще се оглеждам за някой Скуайър, може и от "по-класните", дали няма да изпадне на старо. А до тогава ще си цъкам дъртата китарка, дето и без това от няколко години събира прахта :)

Наскоро си взех един ESP - Viper OW ot dinacord, честно казано доста съм доволен. Активен се две ,,сапунерки", най-основния вид активна електроника, удобен гриф, масивен метълски звук, цената беше 390 лева. Минусите му според мен са, че е тежичък, главата пада, ако съм с тънък колан и за смяната на батерията трябва да ползвам отверка, но за мен това са дребни недостатъци. Като качествена китара на добра цена, мисля че това също е опция.  

Не знам Аполо до колко си струват 300те кинта. Гледам има няколко лопати в ОЛХ ама никакво инфо от долу

Ако задължително трябва да е някой от изброените от теб, аз бих избрал Ibanez (може и да е пристрастно, но от години съм фен), а китара не се купува всеки ден, така че инвестирай в по-доброто.

Най-евтините Ibanez GSR180 са по-зле като сглобка от съпоставимите като цена Cort например.

И аз се бях засилил за Ibanez-а като по-реномирана марка, ама като ги видях на живо колко са зле и си взех за същите пари Cort GB34A с пасивни адаптери и активна електроника.

След два месеца ми изкочи сегашния Warwick RockBass(китайски) на оферта в продавалника и не се сдържах и го взех и по-късно продадох Cort-а.

Ето как свири моя Warwick: 

А тук е моя Cort: 

В моите ръце не свирят толкова добре, колкото в ръцете на Гого!

Поредния съвет - огледай се за нещо реномирано и запазено втора употреба, ако мислиш по-дълго време да си го ползваш бас-а.

• Like 2

И едно важно уточнение, което май тук отдавна е забравено:

Така свирят тези китари В РЪЦЕТЕ НА ЧОВЕКА, КОЙТО Е ЗАСНЕТ НА ТОВА ВИДЕО.

Китарата не свири сама и не издава звук без човешка намеса.

• Like 2

^Аз така се излъгах, че моя свири сам, като го видях в неговите ръце  :whistle:

Приятели търся Epiphone thunderbird IV bass но го искам в един определен цвят Vintage Sunburst.Ако може кажете ми сайт или магазин (няма значение къде в България) къде да я диря тая китара!!!! 

http://www.thomann.de/gb/epiphone_thunderbird_iv_ebass.htm

Поръчка през Динакорд...

Цената е тази която виждаш в сайта на Томан - няма оскъпяване за доставка или ДДС допълнително.

С едно малко уточнение. Когато влезеш в сайта го настрой на немски език за да получиш актуална цена. Има малки разлики в цените поради разликата в ДДС.

^Още 1 вметка - локацията трябва да е Германия, иначе езика може да е англ.

Я кажете ще направя ли грешка ако си купя бас китара без адаптери ?????? 

• Like 1

На така зададен въпрос, как очакваш да ти се отговори?

:lol: