Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за първи бас


ka64abezgue

Recommended Posts

Squier през интернет, особено пък Affinity аз не бих си купил, не бих купил даже и мексикански Fender без да го пробвам. Който ме познава знае, че съм фен на Fender, но просто качествения контрол много се занемари напоследък и не само при тях, разбира се.

За тези пари, дебнеш нещо от Vintage Modified серията да излезе на старо, а ако стигнат парите за Classic Vibe, още по-добре.

 

И да, тая тояга от продавалника я забрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

+1 за корейския бас. Не съм пробвал конкретно тази "марка", но съм пипвал няколко идентично изглеждащи корейски инструмента от същия период. Бих се учудил ако качеството е адекватно на исканата сума. 

Без пряка връзка с темата - линк към усилвател, който би могъл да свърши добра работа на някой начинаещ:

http://hi-fi-zone.com/produkt/marshall-bass-state-b65/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отзивите. Ще се оглеждам за някой Скуайър, може и от "по-класните", дали няма да изпадне на старо. А до тогава ще си цъкам дъртата китарка, дето и без това от няколко години събира прахта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Наскоро си взех един ESP - Viper OW ot dinacord, честно казано доста съм доволен. Активен се две ,,сапунерки", най-основния вид активна електроника, удобен гриф, масивен метълски звук, цената беше 390 лева. Минусите му според мен са, че е тежичък, главата пада, ако съм с тънък колан и за смяната на батерията трябва да ползвам отверка, но за мен това са дребни недостатъци. Като качествена китара на добра цена, мисля че това също е опция.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако задължително трябва да е някой от изброените от теб, аз бих избрал Ibanez (може и да е пристрастно, но от години съм фен), а китара не се купува всеки ден, така че инвестирай в по-доброто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-евтините Ibanez GSR180 са по-зле като сглобка от съпоставимите като цена Cort например.

И аз се бях засилил за Ibanez-а като по-реномирана марка, ама като ги видях на живо колко са зле и си взех за същите пари Cort GB34A с пасивни адаптери и активна електроника.

След два месеца ми изкочи сегашния Warwick RockBass(китайски) на оферта в продавалника и не се сдържах и го взех и по-късно продадох Cort-а.

Ето как свири моя Warwick: 

А тук е моя Cort: 

В моите ръце не свирят толкова добре, колкото в ръцете на Гого!

Поредния съвет - огледай се за нещо реномирано и запазено втора употреба, ако мислиш по-дълго време да си го ползваш бас-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И едно важно уточнение, което май тук отдавна е забравено:

Така свирят тези китари В РЪЦЕТЕ НА ЧОВЕКА, КОЙТО Е ЗАСНЕТ НА ТОВА ВИДЕО.

 

Китарата не свири сама и не издава звук без човешка намеса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Приятели търся Epiphone thunderbird IV bass но го искам в един определен цвят Vintage Sunburst.Ако може кажете ми сайт или магазин (няма значение къде в България) къде да я диря тая китара!!!! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.thomann.de/gb/epiphone_thunderbird_iv_ebass.htm

Поръчка през Динакорд...

Цената е тази която виждаш в сайта на Томан - няма оскъпяване за доставка или ДДС допълнително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С едно малко уточнение. Когато влезеш в сайта го настрой на немски език за да получиш актуална цена. Има малки разлики в цените поради разликата в ДДС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.