Jump to content
Българският форум за музиканти

Обурудване за студио.


Recommended Posts

кори от яйца, но не са особено ефектвни а и скоро не е Великден :)

Най-евтиното което би могъл да ползваш са дунапрени за мебели, има една фирма зад кино Изток в София, там пирамидки с 2 см основа и 3 см връх са 19 лв на квадрат. Имай предвид че е много важна плътноста на този дунапрен, за да абсорбира кънтенето. И това въобще не е изолация, целта е да ти обере реверберацията (погледни уроците по физика от 7 клас)

 

Виж тази статия:

 

http://www.musicradar.com/tuition/tech/13-ways-to-improve-your-studios-acoustics-612173

Редактирано от dontwarrior
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.thomann.de/gb/the_takustik_hilo_p80.htm?sid=3d037c6756445713ba27fb28fca3080b

 

този прилича най-много на панелите които взех от софийската фирма но разликата е че е половин квадрат, но е с 3 см по-дебел, а и плътността е предназначена да абсорбира аудио вълни а не задни части, така че това е плюс :).

 

Преди да се обадите - не работя за фирмата, но оттам взех и пирамидки с 1 см основа и 2 връх за около 13 лв, подобни на http://www.thomann.de/gb/the_takustik_hilon40.htm

Ако сметнем че за половин квадрат цената е 7,50 (всъщност ще е по-скоро 8, с обмяната в евро) то тогава квадрат идва 15 преди шипинг.

 

Пак да вметна че срещу тези екстра 2 лева се взимат реални акустични панели с по-висока плътност от тези в София, които са предназначени за пълнежи за възглавници и т.н.

 

Не си спомням точно, защо взех панелите от София, беше отдавна, но ако не се лъжа Томан ми казаха че са твърде голями като габарити за да ми ги пратат тук. Което е нонсенс, защото съм поръчвал стативи за осветление от тях без проблем, а те са 1,70 дължина. Предполагам защото са по-скъпи от 14 квадрата панели които исках да поръчам.

 

Във всеи случай, надявам се да си се ориентирал за колко струва "сухия" запис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм писал по темата покрай празниците,но все още се чудя между някои компоненти.

Мнение можете ли да ми кажете за  Akg Perception 420 и с каква саунд карта най-добре се комбинира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за начинаещ е супер, ето ревюто: http://www.soundonsound.com/sos/feb09/articles/akgperception.htm

 

За хора коита са имали допир с по-добри микрофони не е кой знае какво, но пак, много зависи дали гласа ти звучи добре през него, това е горе-долу най-важното.

 

Положението е: ако си карал бмв, опела няма да ти хареса, но ако нямаш кола ще ти свърши чудесна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фокусирал съм се на тези:

 

1:AKG perception 420-Не съм чувал вокали на него

 

2:Shure SM7B-това с предусилвателя трябва да ми се обесни,незнам дали ще стигнат парите,но като цяло той ми харесва най-много

 

3:AKG C214-Като че ли,във тези записи които съм чувал от него,са много вдигнати високите и звучи едно по-плоско и хрупкаво :Д

 

4:Rode NTK-Май ми идва много скъпичък този

 

Трябва да вместя така нещата,че да взема най-доброто за тези пари и в същото време да стигнат парите за другите компоненти от студиото.

Редактирано от joansm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали бюджета беше до 800лв. Тези микрофони са около 700-800лв.??? Друго не ти ли трябва?????

Така ако вдигаш летвата, скоро ще говорим за U47 и Neve.... :D И ще продаваш апартамента......

Сега сериозно!

Спри да се притесняваш, че ще се прецакаш. Всеки от нас се е прецаквал като купува нещо, което после разбира дали е ок за него или не е.

Всеки е имал и страхотни сделки по същият начин.

Няма най-добро!!! Поне в звукозаписа. 

Писах ти в предния си пост цял списък с неща до 800лв, с които ще можеш да правиш записи.

Като натрупаш знания, сам ще знаеш какво да си купиш и в кое да инвестираш повече :)

Поздрави и успех през новата година :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз бих взел шур, вярно малко по-тих е в сравнение с другите, но е много добър динамичен микрофон. Аз го ползвам без предусилвател и gain потенциометъра и на стария ми миксер (алесис студио 32) и на саундкартата ми (таскам FW1884) трябва да са на 75-80% отворени за да звучи. Ако предусилвателя не е качествен, това ще ти вдигне шума, но ти си решаваш, другите микрофони ще ти записват доста реверберация от стаята, т.е. ако нямаш абсорбиращи панели, ще ти кънти.

 

Като цяло, решението да купиш един хубав компонент за бюджета вместо 3-4 не толкова е по-разумно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

http://www.thomann.de/gb/the_takustik_hilo_p80.htm?sid=3d037c6756445713ba27fb28fca3080b

 

този прилича най-много на панелите които взех от софийската фирма но разликата е че е половин квадрат, но е с 3 см по-дебел, а и плътността е предназначена да абсорбира аудио вълни а не задни части, така че това е плюс :).

 

Преди да се обадите - не работя за фирмата, но оттам взех и пирамидки с 1 см основа и 2 връх за около 13 лв, подобни на http://www.thomann.de/gb/the_takustik_hilon40.htm

Ако сметнем че за половин квадрат цената е 7,50 (всъщност ще е по-скоро 8, с обмяната в евро) то тогава квадрат идва 15 преди шипинг.

 

 

 

А може ли информация за това от къде си взел пирамидката? Трябва ми за Sound Reflection Filter мисля да си го правя сам при тези цени в момента. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.