Jump to content
Българският форум за музиканти

Mini amps


zdravko0o

Recommended Posts

Здравейте,

отварям въпросната тема, защото мисля, че напоследък тези малки кубенца станаха доста популярни и желани. Моят въпрос е, ако може някой просветен да ми обясни тънката разлика между VOX Mini 3 и VOX Mini G2, защото аз не можах да намеря кой знае каква разлика, а пък цената им е една и съща в магазина. 

Какви други Mini Amps използвате, или ви харесват, дайте примери и прочее. :)

 

п.п. аз лично не намерих такава тема, искрено се извинявам ако съществува. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Минитата са два типа, условно тези за колан, с които може да отидеш на почивка - море, планина, на разходка в парка.

С тях даже може да се разхождаш и да свириш, на външен вид го докарват, на звук като за целта са добре, но не са и кой знае какво. Например Дуум ампчето на Зак/Маршал става за загрявка в хотелската стая и вероятно така си и го ползва Зак, имам го и аз.

 

marshall-mini-amp-ms4zw-zakk-wylde.jpgmarshall_mini_amp.jpg

 

preview.jpg

 

Mini амповете на Роланд мини кюб и Вокс мини 3/ г2 явно е по-новата версия/ са следващо стъпало.

Пак стават да свириш с батерия примерно в парка с тях, но са и доста добри за домашно свирене.

Имал съм Роланд мини кюба, вероятно пак ще си взема, когато реша.

Имат добре звучащи имитации на известни ампове и ефект секция.

Мини амповете не са скъпи и си заслужават. Естествено не могат да ти заменят един истински голям

и хубав амп, но пък за цените си са безценна инвестиция и спрямо приложението им.

Хем може да свириш навън с тях, да си вземеш минито и китарката, когато си извън града, а и вечер да не вдигаш много шум.

 

hqdefault.jpg

 

m-cube2.jpg

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм VOX Mini 3 както и Роланд мини кюб.


VOX Mini G2 е по новия модел. Може да са го пооправили малко, защото стария модел правеше шум.


 


Роланда звучи доста по-добре, но VOX-а има вход и за микрофон и се държи доста добре използвайки го с Китара и Микрофон заедно!


Роланда държи по дълго на батерии и работи на 9V.


VOX-а работи на 12 V, включвал съм го в запалката на автомобил и съм нямал проблем. 


Редактирано от Krasi63
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vox си  е много добре. Ако искаш още нещо да пробваш - Nux Mighty Eight. И за двете няма да съжаляваш. Естествено най-добре да пробваш всички, има ги по нашите магазини. И да си решиш сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само се пази от модела Vox DA5 - той е малко по-старо поколение и не звучи толкова добре (поне в моите уши), а го мяркам да го продават още.

Иначе вече изброените Воксчета са разкошни, но трябва да се ползват по-нормално и внимателно, за разлика от Ролaнда, който можеш и да го подритваш по пътя и да го влачиш за кабела и нищо му няма (образно казано де) :D

Роланда има "акустик симулатор" и мн. симпатичен Jazz Chorus симулатор. Роланда на скоро изкара втора версия, която добави още един хай-гейн модел, едно копченце за запазване на настройки и няк'ва дивотия за връзка с айфон през aux букса.

 

Иначе аз много харесвам джобните усилвателчета Vox Amplug, които от скоро имат нова, втора версия с повече екстри. (добавиха още 2 ефекта и още 2 озвучения в зависимост от модела и жака се прибира и тн. - постараха се) 

Аз си ги вързвам към всичко - към радиото на колата, към произволни уредби или компютърни колонки и звучат екстра(не само за размера си). Към тях човек може да си купи и тонколонка (мини кабинетче), но не се заслужава, щото ползва допълнителна батерия и я изяжда много бързо, а не е нищо особено. Всяка друга портативна колонка върши по-добра работа.

 

Дотук съм писал за усилватели, които бачкат на батерии, щото мене това ме вълнува :)

Иначе процесорчетата на digitech и zoom в този ценови диапазон звучат (за мен) доста по-добре, освен това имат повече и по-конфигурируеми ефекти. Те имат кабинетни симулации и винаги могат да се вържат (и да звучат добре) към произволна hi-fi уредба, усилвател, тонколона и тн.

Korg Pandora е джобно процесорче, но не съм имал досег до такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам отскоро мини амп, от който съм очарован - blackstar ht1 metal - лампов амп 1 ват - страхотна машинка се оказа и с малко експерименти (проби) и тук-там педалчета можеш да изкараш всичко от него. Ако пък го вкл. в един по-голям кабинет (когато имаш възможност за това и не ти е нужно да е чак толкова мини цялата работа), става съвсем истинско. Препоръчвам ... е въпрос на вкус, все пак ... :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяташ ли,че микро кубето на Роланд е по-добро като звук имал съм такова и наистина е добро ,но това на Ямаха ми хареса ,но пък не съм го чувал на живо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ямахата е почти двойно по скъпа от Роланд.Което от моя гледна точка обезмисля закупуването и за чисто "бедруум" амп. Иначе си е хубава :))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е някой може ли да каже за какво тъпия роланд е на тия пари..имам лампова бугера В5,която на 5 вата озвучава малък клуб,а за бедрум(че се поамериканчихме) я пускам с вградения атенюатор на половин ват -ми лампа,отпред овърдрайва и това е...транзисторите може и да докарат някакъв звук със ефекти на амп/спийкър симулация,но не е същото..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.