Jump to content
Българският форум за музиканти


Rumen.Kolarov

Recommended Posts

Здравейте, Колеги! :) 

Обръщам се с едно питане към вас:
Заслужава ли си да се купи тази китара http://www.musicworld.bg/bg/c_361/i_34395/Cruzer_TC_250_3TS.html

Човека от Динакорд Варна ми каза, че според него е по-добра от теле на Фендер  :secret: 
Ако има някой с впечатления от модела и марката ще се радвам да ги сподели. 

Поздрави, Румен 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Румене .... 164 лева.

Какво очакваш за тия пари? Едва ли ще е по-добро от каквото и да е... камо ли Фендер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hysterical:

Почти като моя набор -

One of the Last of the Original Black Guard Telecasters 1954  - 1954 Fender Telecaster ($45 000)

NXPkqd1.jpg

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също подходих много несериозно към думите му, ама знам ли да питам все пак.. 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би е същият човек във варнениския магазин, който преди 5-6 години по новогодишните празници ми продаде звукова карта, за която пропусна да каже, че не става за свирене в реално време, а също пропусна и да ми даде слушалките, които промоционално вървяха с нея.

 

Ако е той, може да е само жалко, че още работи там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес купих за подарък един Cruzer ST-200 за 130 лв., което е strat-подобният модел на Cruzer. Бях изненадан колко е добра *за парите си*. За тия пари очаквах пълен боклук, на който не може да се свири, но се оказа, че е удобна за свирене, звучи прилично и изглежда добре. Стори ми се значително по-добра от разните Stagg-ове, Cort-ове и други подобни в ценовия диапазон до 300 лв, а в магазина имаше и дори по-скъпи и по-калпаво направени китари от нея.

 

Дали си заслужава да се купи? Като стартова китара за начинаещ - да.

 

Дали е по-добра от Fender? Не, освен ако не говорим за съотношение цена/качество, тогава - да.

 

Disclaimer: Може просто да съм уцелил хубава бройка. Също така, не претендирам да съм кой знае какъв специалист по китарите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Съотношение цена-качество" винаги ми е било много забавно понятие :) Винаги идва в разговора като по-меродавен критерий, отколкото само цена или само качество - някой избира ли изобщо по него?

 

Замисляли ли сте се за математическия му смисъл? В реда, в който (винаги - защо ли?) се споменават променливите, би трябвало по-ниски стойности да са за предпочитане. И тогава съотношение 0.5 (1:2 по десетобална система) винаги бие 0.9 (9:10)? И по-интересно: 1:2 значи равностоен продукт с 5:10 (но никога не бих купил първия)...

 

Предлагам да избягваме употребата без замисляне на безсмислени понятия, които звучат 'умно', но не помагат особено?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, на практика няма никакъв смисъл да използваш това за главен критерий когато купуваш китара (или каквото и да е друго). Единствено има смисъл като второстепенен критерий, когато избираш измежду няколко китари, които покриват критериите ти за качество, което търсиш. Т.е. на първо място търсиш китара с определено минимално качество (което зависи от това на какво ниво си и за какво ще се ползва китарата) - всички под това въпросно качество ги отхвърляш (защото не ти вършат работа, независимо колко са евтини и колко са добри за цената си) и тогава вече можеш да избереш най-евтината измежду по-качествените.

 

Прав си, че не трябваше да го споменавам. Исках само да кажа, че китарата е подходяща стартова китара за начинаещ и става за свирене, а не само за декорация на стаята. :) Като качество ми се стори сравнима с китарите до около 300 лв (и от 2-3 малко по-скъпи, може би са били кофти бройки).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия неща се преценяват трудно в магазин, освен ако не те включат в хубав усилвател и не те оставят малко на спокойствие да си посвириш.

Включване в пръдливо комбо, при висене на главата, както обикновено става, не върши добра работа.

Пък има усилватели, в които човек не би направил много голяма разлика между които и да е две китари.

Затова, най-добре е, който ще купува, да пробва надълго и нашироко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би е същият човек във варнениския магазин, който .....

 

Определено е същия. Не е пропуснал да ти каже нищо , просто е пропуснал да има такава информация.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.