Jump to content
Българският форум за музиканти

Хай-гейн в екстремни нива!


musicman

Recommended Posts

Това е статия публикувана в www.muzikant.org. Автор: G.Varbanov

Представяме ви Maxon OD808X Overdrive Extreme


Въпреки легендарния си статус, има музиканти, които биха желали OD808 да им предоставя малко повече възможности. Именно за тези хора, които винаги искат още, Maxon създадоха OD808X Overdrive Extreme. Extreme има същата базова структура като OD808. Няколко ключови компонента бяха променени, за да бъде постигнат ултимативният овърдрайв тон.
OD808X ви предоставя повече Drive, по-високо изходно ниво на звука и подобрени високи честоти. По-горещ, по-зъл, по-чист от OD808, X е като да се появиш с пистолет в бой с ножове.
pic-compact-od808x-320px.jpg
Когато легендарните овърдрайв педали не са достатъчни, е време за екстремни решения OD808X


Характеристики:
Drive, Tone и Level потенциометри
Байпас превключване с буфер с нисък импеданс за използване на по-дълги кабели без загуба на сигнал.
LED индикатор, който показва различните режими bypass/effect и ви предупреждава при нисък заряд на батерията.
9V батерия или адаптер
3-години гаранция
Произведен в Япония
Обявена цена $209 / Цена в магазините $159

За повече информация: http://www.maxonfx.com/compact-series-effects-pedals/od808x-overdrive-extreme
Прочети още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Непрекъснато го срещам като "правило" в интернет и супер дразни. Всеки свирещ хай-гейн стъргалки набучил един ТюбСкриймъро-подобен ефект на входа на амп за 2-3 хиляди долара/евро/etc. За къф чеп??!?!! Първо ампа има два тона гейн и второ да си набуташ в чейна ефект с части за $10... :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползва се с Drive почти на 0 и Level на максимум. Затяга ти ниските и върши работа ;)

Дори производителите на висок клас процесори го ползват в high gain симулациите си. Слагат OD808 симулация пред ампа.

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай сега - за хардуер ли дискутираме или за симулация на емулацията на моделираното подобие на нещо си? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото ми изречение е за хардуер. Ще се опитам да направя демонстрация скоро.

 

Междувременно - още топло видео на Ола по този повод :)

До колко работи и в каква насока променя звука е въпрос на лични предпочитания и джоб. 

 

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иска да каже, че се ползва като бустер. Като tube screamer. И за това не знам дали е удачно да сложиш лампов драйв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има модели на бустер ефекти, които са лампови и пуснати отпред помпат гейна, а добавени преди стъпалото работят повече като линейни и дигат нивото.Използвайки такъв ефект, се освобождаваме от скруполите, че "нарушаваме" ламповия чейн, но на практика, ако адаптерите предлагат динамика и силен аутпут не мисля, че се губи съществен сигнал дори и с транзисторно звено пред ампа.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^Toй сменя ли нещо тоз юнак в звуковата верига освен на екрана? Мен ми звучи еднакво, ма тва съм само аз :)

Maxon са в бизнеса отдавна. Не е лошо за Коледа да има нещо ново от нещо добре познато старо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесах си мнението на БТ - ламповите маниаци с транзисторен тюбскриймър отпред, ок, но да престанат с великите претенции за лампите, защото истината е, че с тюбскриймър е добре, но вече не е 100 % лампов звук.

Аз също ползвам бг варианта  малката жица, когато свиря с Лабога Алигатора си (комбинацията ми харесва и ползвам МЖ само , когато ми трябва за соло). И не се пиша краен лампов маниак.( само лампов амп фен съм)

Много поучително е да видите демо презентацията на Реб Бийч на CAE усилвателя си.

Т.е  Suhr PT-100, ампа е супер, забележете, че за сола Реб включва бустера си, а накрая пуска за проба

на хай-гейн и си вика, а аз мога да разкарам този бустер. За мен в крайна сметка и по -двата начина е добре.

Но разлика има, въпрос е на какво търсиш, Има и друга  значителна разлика, в единият случай, някои ползваме буста само за соло, а други го ползват нон стоп за стягане на ритмовките си. За мен вторите силно олекват, особено ако излизат с гръмкото, гледай сега какви сме лампови маниаци.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Q_i8AquDIEM

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквито и ефекти да се включват,където и да било в лампов у-л,ламповият звук не се губи,а просто лампите свирят в друга среда.Често доведени до екстремалност реагират по-благо за средностатистическият китарист.Оригиналното усещане е променено,но нищо не се губи от така да се каже, реакцията на лампите.А при хай гейн по скоро се чудя какви толкова лампови претенции може да се има.Извинявам се за лекото излизане от темата.Дори когато изцяло зависим от компресията на педала,ползването на лампов у-л е условие за по-добър тон.Мисля ,че всички предимства на ламповият тон излизат най-добре при свирене в група,но без монитори -слушалки и повече от един говорител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделяйки собствени си опит - свиря с лампови хай-гейн глави и НЕ ползвам никакви бустери.

 

А и няма смисъл, при положение, че гейнът на апаратурата стои на не повече от 75% (и е предостатъчен за който и да е "хай-гейн" стил) :)

 

Известно време редях в краката си - ВВ xotic, BB+, TubeScreamer ... Определено не зазвучах по-добре с тях :)

 

Според мен бууст педалите са били задължителни по времето когато хай-гейн усилвателите са били плексита и от сорта :) Тогава наистина за лийд партии преди ампа си е имало нужда от солиден шут.

 

Разбира се, това е въпрос на личен вкус и комфорт в ръката.

 

Но съвременните хай-гейн ампове нямат особена нужда от бустване.

 

Много хора ползват бустера по-скоро като пре-шейпър за оцветка на тона, отколкото като първи гейн-стейдж.

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно, оцветяването на тона е целта на повечето бустери. Някои не харесват това, което бустерчетата правят със звука, но на други това им е отличителния саунд.

 

Но предвид изказаните анти-педалче мнения, мисля, че не е никак продуктивно, да се разглежда темата с бустерите само в случая, в който те се включват в глава, която има турбо-хипер-много гейн.

Все пак, макар преобладаващата част от форумните участници да са метъли, не бива да се забравя, че има и немалко хора, които не биха си и помислили, да ползват такъв усилвател.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко, което е казвате е 100% вярно, но все пак темата бе: "Хай-гейн в екстремни нива!", а не кой къде и как включва педалчетата и как те хипотетично биха били полезни (по принцип)  ;)

 

Говорим за много гейн, хипер-гейн - това е темата, нали така? ;)

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползва се с Drive почти на 0 и Level на максимум. Затяга ти ниските и върши работа ;)

 

Това ми е най смешното твърдение - затяга ниските - кво ги затяга ве той направо ги орязва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.