Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос

Здравейте, 

какво ви е мнението за акустичните китари на фендер и по-точно ниските класове?

Например: Fender CD-60 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

• 0

Благодаря на всички за отговорите. Искам да кажа само, че не търся китара, с която да записвам и нещо което да е блестящо, а нещо с което да си правим кефа с приятели по масови забавление и така нататък. Това което задължително искам е китарата да е Cutaway така, че ако някой има идеи и модели нека сподели тук. Нещо прилично до 300 лв да кажем, което ще звучи що годе добре, няма да дрънчи и да се разстройва през 10 мин, втора ръка също е вариант. :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

98% от китарите с Cutaway са озвучени ... което значи поне 100лв по- скъпи (за нещо което няма да ползваш, а ще платиш)

до голяма степен разcтройтането се дължи(освен ако не e на "метеорологическа" основа - температура, влажност и т.н. ) на  недобре сложени(и разстегнати/улегнали) струни

Редактирано от badValue

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От lightsome
      Здравейте на всички във форума!

Спешно търся някой да помогне по моя въпрос, вчера докато затягах една от струните на акустичната си китара единия ключ се разкачи буквално , не мога да го завия и оправя ръчно ...
      Много ми е спешно да стане преди края на месеца, търся някой който може да го постави или да се сложи нов евентуално?
      Помогнете с някой контакт или препоръка за град Пловдив моля ви!
    • От viki_kitara
      Заповядайте на нашия китарен фестивал в гр. Силистра!
      Разгледайте сайта ни! 
      Гости ще бъдат Иван Лечев, Цветан Недялков, Веселин Койчев, Боян Дойчев, Николай Михайлов.
      Освен 4 концерта за 3 вечери, ще се проведат и 2 конкурса за електрическа и класическа китара!

http://dunavski-struni.com/bg/

Фестивал на китарата “Дунавски струни“ Силистра 2018 ще се проведе от 22-ри до 25-ти юни 2018 г. Организатори на събитието са Сдружение “Дунавски струни“ и Община Силистра.
      Фестивалът включва четири концерта, конкурс в две категории разделени на възрастови групи и майсторски класове.

• От nebrezniq
      Предлагам уроци по китара по домовете. Цена по договаряне.

http://grigorkaraivanoff.wixsite.com/gkcv/page2
    • От Angus98
      Здравейте , хора !! Търся хора с творчески идеи. Аз съм китарист и леко пея . Приключвам един дългогодишен проект ,защото колегата ми заминава от чужбината и се разпадаме като формация. Ние винаги сме били запленени от авторското творчество, но вече няма как... Идеята ми е да намеря хора със същото мислене като моето, че авторското е най-готино! Търся ритъм китара , бас , барабани и вокал за да можем да творим!!! Ако има навити от Пловдив съм!! Rocknroll8@mail.bg ми е  е-maila. 
    • От Sandalcheto
      Здравейте, харесах си кубето marshall code 25. Рових из нета и видях, че има някаква нова технология в цялата серия code, че работят с пресетове, ама изглежда много сложно, та като един млад и неопитен китарист реших да попитам ако някой знае нещо или има опит нека сподели. Като всички нови в рока(по-скоро метъла) харесвам звученето на Metallica (знам, че са комерсиални) и видях, че има пресетове за тяхни албуми и звучат много прилично, та да питам всичките тея електроники и работи струват ли си? Ако не ще се радвам да ми препоръчате друг усилвател до около 450лв? Мерси предварително     ето и линкове за пресетите да чуете:

(игнорирайте, че пича не свири много добре )

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.