Към съдържанието

Снимка

Star Wars 7 Official Trailer Released

• Please log in to reply
119 отговора на тази тема

#61 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6817 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 24 декември 2015 - 18:05

^ Сега вече можеш да прочетеш критиката ;)

People who complain about problems don't change the world. People who fix problems do!

#62 Evtim Djerekarov

Evtim Djerekarov

Юзрод Небесен

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9221 Мнения:
  • Инструмент:GUITAR, PIANO, VOCAL

Публикувано 27 декември 2015 - 17:00

luke-i-am-your-father-no-welcome-home-my

Основният закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.
Ние подготвяме един много хубав закон, който ще е много полезен за вас - гражданите, но не смятаме за необходимо да ви го показваме, преди да сме го приели, а и няма нужда да се допитваме до вас за неговото приемане. Иначе сме отявлени демократи и не подкрепяме авторитарните режими, които ограничават свободата на словото на гражданите си.
Карбовски за ЕС и Крим...

К'во се дзвериш, бе?!?

#63 zwero

zwero

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 801 Мнения:

Публикувано 28 декември 2015 - 20:16

Един рок поздрав за всички фенове на филма. На 1,55 мин. се разцепих :hysterical:

Иначе филма си го биваше.

#64 ciriljhonson

ciriljhonson

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1033 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 28 декември 2015 - 20:26

^ страница 3 коментар 41 ;)

#65 Evtim Djerekarov

Evtim Djerekarov

Юзрод Небесен

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9221 Мнения:
  • Инструмент:GUITAR, PIANO, VOCAL

Публикувано 28 декември 2015 - 20:32

Star-Wars-comic-joke.jpg

Основният закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.
Ние подготвяме един много хубав закон, който ще е много полезен за вас - гражданите, но не смятаме за необходимо да ви го показваме, преди да сме го приели, а и няма нужда да се допитваме до вас за неговото приемане. Иначе сме отявлени демократи и не подкрепяме авторитарните режими, които ограничават свободата на словото на гражданите си.
Карбовски за ЕС и Крим...

К'во се дзвериш, бе?!?

#66 jabs

jabs

Кулинарен Турист

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1600 Мнения:
  • Инструмент:Китара, Поялник, Тирбушон

Публикувано 01 януари 2016 - 13:43

На трезв акъл не мога да не се съглася с това. Много добре написано, уви.

На всички фенове ми се ще да пожелая наистина 7 да е "най-скъпия трейлър" за 8 :)

Наздраве на всички. Обичайте се и правете повече музика :)

FRONT.jpg

#67 Mairomaster

Mairomaster

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1394 Мнения:
  • Инструмент:Китара, барабани

Публикувано 01 януари 2016 - 17:34

Тази тема ме надъха да се хвана и да изгледам всички филми до момента, без последния, който не е толкова достъпен все още в интернет. Някои от филмите (не помня точно кои) бях гледал като много малък и изобщо не помня за какво ставаше въпрос. Първо изгледах старата трилогия (4-5-6), а след това новата (1-2-3).

Чувал съм че старата трилогия е много по-ценена от феновете. За мен обаче първите три филма бяха пълно разочарование. Всичко се развива супер бавно и скуката е нечовешка. Историята е прекалено проста и праволинейна (или поне представена по такъв начин), че да запълни добре времето от над 2 часа на филм. Mark Hamill (Luke) играе лошо като за нивото на такъв филм (да се има предвид че много рядко имам забележки относно лоша игра на актьори). Джедаите едва си държат мечовете и се бият като стари баби. Качеството на специалните ефекти няма да коментирам, понеже с това са разполагали хората на времето.

Предполагам целият този hype около старата трилогия идва от старите фенове на филма. Филмът е направил голям бум на времето, като първи по рода си и нещо изключително, но в днешно време, сравнен с много филми излезли след това, не мисля че Star Wars е нещо особено.

Новата трилогия за мен е много по-добра. Всички недостатъци споменати по-горе са намалени прилично в новите филми. Действията се развиват много по-интересно. Екшън сцените са много по-добри. Не мога да кажа че филмите са изключителни, но в сравнение със старите филми са с години (преносно и буквално) напред. Единствено третият филм след средата става страшно зле.

И не е да не харесвам подобен жанр филми. Farscape е един от любимите ми сериали, на Interstellar се изкефих доста, с нетърпение очаквам да видя The Martian. Това са само няколко примера които ми идват на ума в момента. От IMDB Top 250 съм изгледал повечето филми и за почти всички от тях съм съгласен че заслужават място в класацията.

Феновете да не ми се сърдят, всеки може да харесва каквото си иска, всичко това е мое мнение :)

#68 synchu

synchu

Sandman The Dreamcatcher

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6916 Мнения:
  • Инструмент:Не свиря-само зяпам тук:D

Публикувано 01 януари 2016 - 18:36

Имайки предвид,  че първия филм (епизод 4) е мой набор, и снимането и ефектите са нещо като гигантски скок в областта по онова време :) Не мога да не се съглася обаче, че в сравнение със съвременните възможности и продукция имат архаичен вид. А историята е вечната борба между доброто и злото, както вероятно в милиони произведения. Въпросът е в преразказа :) 

Според мен им се получава, според други не, нормално.

"Guitar is the easiest instrument in the World to play badly" - Andres Segovia
"Если долго смотреть на луну, можно стать идиотом" - Ген.Иволгин, Михалыч
Patience, n. A minor form of despair, disguised as a virtue...it's kind of ironic that good health is merely the slowest possible rate at which one can die
Most(not all, with the advent of CMI's) musical instruments, and the poor bastards cursed with playing them, are integrated human controlled sound pressure transduction systems...
The tone is 62.5% the player, 33.456% the amp, 3.88699% engineering skill and 2.48827789749% down to whether venus is in capricorn and a dwarven-goblin-fish-monster walks counter clockwise around a mandrake root at midnight...
"The misinformation on this site is really approaching legendary proportions."
http://soundcloud.com/synchu май беше

#69 ciriljhonson

ciriljhonson

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1033 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 01 януари 2016 - 19:20

Знам само едно, IV, V и VI съм ги гледал повече от 25-30 пъти, всеки един от тях.
Имах вълшебно детсво, тайфа приятели, балканче(колело), тръба за фунийки, сладкарница, стрелбище и Междузвездни войни.
Сега всичко е по много и от всичко, летвата отдавна е много високо вдигната, компютърните игри и конзоли, ефекти, играчки, костюми и тн. Това убива много от магията, много хора няма как да го разберат.
Гледах VII епизод и съм доволен. Доволен съм, че историята продължава, че всеки път когато чуя музиката и видя началните надписи, разбирам че онзи хлапак е още жив. Другото се е случило...
A long time ago in a galaxy far, far away....

Този пост е редактиран от ciriljhonson: 01 януари 2016 - 19:23

#70 jabs

jabs

Кулинарен Турист

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1600 Мнения:

Публикувано 02 януари 2016 - 00:11

Сiriljhonson го е написал много добре. Къщата в която живея в момента е същата в която съм израснал като дете. На стръмната пряка до нас карахме шейни а в двора правихме снежни човеци. И за едното и за другото вече няма сняг, освен други работи. Покрай десетте нови блока израснали на местата на малките къщички на комшиите на същата наклонена улица сега са паркирани по два реда коли. Шейни вече няма.

Аз се имам за сравнително широко скроена личност, гледам и слушам всичко до което имам достъп, при това се опитвам да е добронамерено. Повечето нови мегатресни обаче ми идват в повече. "Хобит" стана 6 часов CGI кошмар, а е книга която съм изгълтал с кориците десетина пъти, защото е една добра и вълшебно написана ПРИКАЗКА, за бога. Снощи се опитахме да гледаме въпросния марсианец.... been there before, seen that. Тая вечер се събрахме с приятели, отворихме бутилка хубаво червено вино и си пуснахме 1080р Empire Strikes Back. Еми, има я магията. Нищо че тонтоните и канонерките са макети и се вижда че са макети. 

Аз реагирам на филма 1:1 като ciriljohnson. Да кажем реагирам и аз така: сега сме 2016 и ако това е най-доброто което Холивуд може да роди като продължение, ще го гледам. Има някаква тръпка, ентусиазъм и малко от старата емоция. Ще ми се да не го обърнат на сексуален акт между Хари Потър и Game Of Trones, но каквото такова. Може следващите двама режисъори да тръгнат в по-друга посока и да се опитат да разкажат още от ПРИКАЗКАТА, вместо да играят на сигурно и да чупят боксофис рекорди. Каквото и да сътворят, ще отида да го видя поне веднъж, разбира се. Може и носталгия да е по едно време, което нашите деца няма да изживеят, забодени в екраните на смартфоните си :)

FRONT.jpg

#71 CyberGene

CyberGene

Неспасяем

• Mods
  • 3334 Мнения:
  • Инструмент:пиано

Публикувано 02 януари 2016 - 01:08

Бе човек трябва да знае кога да сложи чертата. За всяко нещо в живота. Тук конкретно между носталгия и реалност. И аз съм от същото ваше поколените с фунийките, балканчетата, шейните и прочее, но в нашата тайфа култ беше Индиана Джоунс. (Поне за мен е може би защото "Похитителите на изчезналия кивот" е първият филм, който съм гледал на кино с нашите). Знам какво означава детски спомен и как дори сега като гледам индитата, нещо в мен трепва, въпреки наивитета. Междузвездните войни, разбира се, са много по-епични, символични, революционни... (и наивни), затова и имат такава фенска маса. Но така както четвъртият Индиана Джоунс, направен доста по-късно от другите, беше тотална тъпня, която просто не трябваше да се прави, така изглежда и междузвездните войни не трябваше да се продължават като Дързост и красота. Този шаблон на претоплени манджи в Холивуд е винаги един и същ :) Смятам, че от уважение към поредицата, самите фенове трябва да поставят чертата, вместо да създават тази психозна ескалация, след която следва разочарование. Иначе храните и холивудските тролове-продуценти, и форумните хейтъри като мен :D

За много години!

#72 jabs

jabs

Кулинарен Турист

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1600 Мнения:

Публикувано 02 януари 2016 - 11:22

^ Падна ли ми сега, откога те дебна в храстите :)
Индиана Джоунс е следващия култ. Както си запознат, пак е Лукасфилм, ерго Дисни и май вече снимат номер пет :)
И какво правим сега? Като в стария виц за Чапаев: "Пию, но с отвращением", или няма да ходиш да го гледаш?
Да знаеш че ако доживеем дотогава, аз ще съм първия пуснал тема във форума " Новия трейлър на Индиана Джоунс 5" :) :)

FRONT.jpg

#73 CyberGene

CyberGene

Неспасяем

• Mods
  • 3334 Мнения:
  • Инструмент:пиано

Публикувано 02 януари 2016 - 13:38

Няма дори теоретичен шанс да е нещо добро. Жанрът е преексплоатиран, Харисън Форд е дядка, Дисни са пародия... Честно казано дори да направят нов Инди, който да е толкова добър както първите три, може би няма да ми е вече интересен. Но вероятно ще го гледам на "торент", от обща култура, ако изобщо издържа повече от 30мин :)

#74 Георги Тотев

Георги Тотев

музикален инвалид

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1706 Мнения:
  • Инструмент:каси с бира

Публикувано 03 януари 2016 - 17:58

Така, да се изкажа и аз понеже сега се връщам от кино! Филма не беше нито повече, нито по-малко от колкото очаквах! Хареса ми като цяло, заплита се нова "драма", но това което ме подразни е, че много бързо се свалиха маските!

Спрете Земята, искам да слезна!
По-лесно е да се научиш да играеш билярд с кубчета, отколкото да обясниш на идиот елементарно нещо!
Китарата на рамо не те прави китарист! - брат Игнат
"From all the things i lost i miss my mind the most!" - Марк Твен

#75 VeselinM

VeselinM

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 38 Мнения:

Публикувано 03 януари 2016 - 19:30

Scrotum-a е уникален. Особено това за дъщерята на Йода и Йоко. :D :D :D

По принцип съм фен на поредицата, обаче този път се двоумя да я гледам ли тази 7 серия. Не искам да остана разочарован.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни