Jump to content
Българският форум за музиканти

Тракане на педал


Recommended Posts

Здравейте, хора ! 
Това ми е втория въпрос тук и при първия получих внимание и съвети, което ме вдъхнови да питам по - разбиращи за мнение..
Имам следния проблем : Като свиря каса, педала на всеки удар се чува тракане, но не е от кожата на барабана или нещо, а мисля че е от самия педал... Когато хвана бийтъра, бутна го напред и го пусна, на всяко движение назад отново се чува същото тракане... Прилича на леко чукване на нещо метално върху дърво... Не мога да разбера от къде идва.. Става въпрос за педал Dixon, който е почти нов.. Свиря на почти максимално опъната пружина.. А и забравих да спомена, че като свиря бързо не се чува.. Само при по - бавните, когато има по - голяма дъга на бийтъра назад... 
Хелп..  :secret:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елементарно е и вероятно си го пробвал, но друго не се сещам: провери ли дали всички винтове са затегнати? Също така нещо да не опира нейде, примерно кардан-рамото в някоя стойка (ако педала е двоен).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елементарно е и вероятно си го пробвал, но друго не се сещам: провери ли дали всички винтове са затегнати? Също така нещо да не опира нейде, примерно кардан-рамото в някоя стойка (ако педала е двоен).

Да, не е голям проблем, но е дразнещо като свиря и трака.. Не е кардан и не опира никъде - сигурен съм, защото го махнах и пак си тракаше.. Самия педал не прескача, движи си се плавно и добре.. Разместих го, натегнах всичко по педала, което видя.. И пак същото  :mellow:  иначе педала си върши работата доста добре..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,отговорът е много прост когато свириш бързо педала не опира в щипката ,която го държи за обръча на касата ,а когато отпуснеш до долу и натиснеш по здраво ,опира.За не се чува толкова гадно няколко пласта изолирбант върху горната част на щипката или каквото там сложиш доколкото да убиеш тракането.Надявам се да помогна приятен ден! 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за решенията на всички.. Аз намерих проблема.. Не се удряше долу, а държача на пружината горе се докосваше до едното винтче и се чуваше неприятно, когато свиря бързо т.е. по - силен удар..  :slap: 
Благодаря пак на всички.. Enjoy  :drummer:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.