Jump to content
Българският форум за музиканти

Richie Kotzen и Tech21 Fly Rig&OMG overdrive


bluelemon

Recommended Posts

Две доста интересни сигнатурни джиджафки на мистър Ричи, които определено бих пробвал. Дано в някой БГ магазин да имам тази възможност.

http://www.tech21nyc.com/products/sansamp/rk5.html

http://www.tech21nyc.com/products/effects/omg.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Педалетката изглежда и звучи страхотно :) Ужасно много ме кефи идеята за такъв простичък риг - китарката в калъфчето, тая играчка в своето си, даже ако не и да се побере и при китарата, ръгаш кабела в някой читав амп, и си готов. Стига да можеш да свириш, де :) Ричи е машина!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно! Не знам дали някой внася Tech21 в БГ, но бих му направил едно кръгче. Стандартния fly rig в момента е на 250$. Колкото един читав педал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Стига да можеш да свириш, де :)

А, анджък! Щот другото е "кеф цена няма", ама по си е друго да му разбираш. Така де, да можеш да свириш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Изтървах се!  :greenball: Малко първи впечатления. Мога много да изпиша ама няма време. Страхотна машинка. Можеш директно слушалки да включиш на изхода, в звуковата карта, в миксер или в амп. Изработка, дизайн, инструкция за ползване, захранване, всичко както си трябва! Звук и опции няма да обяснявам, има прекрасно видео на колегата Боян Христов в тубата. Дилея има тап темпо, което е супер и скрита функция хорус. Абе с две думи съм доволен  :girl_cray2:

 

7852328o.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е по-интересен OMG драйв-а - сподели нещо повече за него, моля! :) Колегата ми има Fly Rig 5 и съм го чувал и пробвал на живо, но този модел не ми е попадал още, та затова питам. Благодаря предварително за споделеното инфо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи разликата между OMG-то във флай рига и отделния педал е че самостоятелния педал има един допълнителен върток GIRTH, демек някакъв мидрейндж контрол. Иначе за драйва това което мога да кажа, че освен че е сигничър направо си и звучи точно както го чуваш звука на Ричака по записи и лайфове. Не знам как да го опиша, ако имаш конкретни въпроси мога да отговоря. Аз не съм го и тествал още съвсем. Снощи около 1-2 часа и то вкъщи. В неделя ще го разцъкам по-сериозно в лайф ситуация и ще пиша пак. Иначе много добре изчиства при намален вoлум на китарата, гейн има колкото щеш. Много прозрачен дори и с много гейн. Много хаплив и чувствителен, все едно си изпържил яко лампов амп. Иска доста старание при свирене и ако не заглушаваш добре става мазало. Това ако е много набримчен. Тон контрола му е много чувствителен и с широк диапазон. Странно е че още няма видеа само на педала, но сигурно ще пуснат.  :rockon: Ако нещо конкретно се сетиш ще отговоря, ако мога  :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:coolp:  :cheers2:  Такова чакане беше да дойде ама ако реша със сигурност ще пиша!  :rocker: Едва ли но все пак. Вече нямам нищо друго за свирене, освен едно уа. Има го в момента и по магазините в ЮКей, само дето цената е доста соленка. :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.