Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за кабинет


Mar4enko

Recommended Posts

Като си тръгнал да залагаш на българското, що не се възползваш от услугите на Владо Балев - виждал съм негови кабинети 2х12'' :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката е моя, нямах представа, че Garland са нисък клас усилватели.

 

В този форум ти си "голямата работа" и подобни изказвания не ти отиват :)

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен Тони е прав. Не върви да си вземеш Дизел ако нямаш Дизел. И наистина тези Харли Бентъни не са никак лоши за цената си. И може да се каже, че са на нивото на някои по-скъпи кабинети. Но примерно до два пъти, най-много.

А иначе ако аз имах 1000 лв. щях да направя, както съветва Дими. 4х12 е истината и за тези пари може да се вземе нещо добро. В базара има няколко обяви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недоумявам как съумявате да затъпите всяка тема. Няма значение за какво става въпрос - винаги на вторите страници на темите са едни и същи.

 

По отношение на питащия - имам сериозен опит с много усилватели и кабинети (и не само) :

 

Кабинетите сами по себе си са цяла галактика в китарния звук. Комбинацията усилвател кабинет е въпрос на вкус именно пробата ще даде точния отговор. Добрия кабинет не зависи само от говорителите, а от своята конструкция и материалите, от които е направен. Аз прдпочитам дебелостенни кабинети от брезов фурнир. Талашитените винаги звучат мътно, ако ще да сложиш ракета вътре. Харлито, което Тони препоръчва вероятно е талашитка. Това обаче нищо не значи - примерно ако усилвателя има излишък от високи, това може да ти помогне.

 

Тони казва и вярни и невярни неща. Приличен амп звучи по-добре с много хубав кабинет - демек инвестицията подобрява крайния резутат. Ако се докоснеш до наистина добър усилвател Гарланда вече ще ти изглежда временно решение (лично мое мнение!!! моля не го коментирайте!!!) - от тази гледна точка евтиния кабинет също ще бъде такова. Имало е момент в който Randall 2x12 със Seventy 80's ми се е струвал връх, от сегашна гледна точка се забавлявам от това, колко съм бил застрелян. Тони греши в едно - има хубаво и евтино ама по отделно! Редно е да разберете - Томан е робот в буквалния смисъл. Той не се интересува кое е добро и кое не, а това кое може да се продаде евтино и бързо. Продуктите на Томан (Харли Бентън) отговарят само и единствено на тези условия. Това са и единствените им качества.

 

МОЯТ СЪВЕТ - има избор, не сме като преди години, когато нямаше нищо. ЕНГЛ,Хюз и Дизел са достъпни за проба, предполагам и другите марки  също (ако не са, жалко!). При налични 10 кабинета ще видиш твоя усилвател колко различно може да звучи! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не му предложихме Diezel, тази опция беше само въпрос.  Веднага си сменям 4х12-ката за 2х12 Diezel front loaded, без да ми мигне окото. Пробвах кабинетите един до друг и ENGL глава звучеше ОСЕЗАЕМО по-добре през Diezel кабинет. Но и аз тогава мислех, че емблемите на решетките трябва да съвпадат, а не се доверих на ушите си  :)

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живот и здраве един ден да порастна и да спра да съм bedroom китарист, може и да ми потряба нещо такова. Сори, че допринесох за отвличането от темата :) И наздраве на TONY, бая крушки има да сменя докато мога да си позволя да водя диалог с него :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, въпроса е, да не ме цитираш неправилно.

За Гарланд не съм казал, че е нисък клас амп, а ако не съм се изразил съвсем правилно, съм искал да кажа, че от ламповите не е от високият клас. Като направих сравнение с наистина висок клас усилвател на Корнфорд.

И ги съотнесох като Ферари и Форд. В продължение на малко повече от половин година съм свирил в група, където

соло китариста свири с Корнфорд глава и въпросният Харли бентън каб 2х12 и има страхотен звук.

Групата си поства във форума, не съм опълномощен да давам инфо, ако искат ще си кажат кои са.

На записите им се чува, това което казвам. Звучи екстра. Дали, чак толкова екстра ще звукне с Гарланд,

не мога да знам.

Както каза Борето, приемам че Гарланд ще е временно решение. След година, две примерно се решава, че се иска

Ориндж, а примерно си е взел каб на ЕНГЛ. Може да звучат яко, но ще изглеждат отвратително в комбинация.

И така имаме Гарланд, взимаме нещо подходящо за него и ако може спестяваме пари.

Предложих и Палмър с Винтидж 30 за 300 евро (ще му останат 200 за ефекти).

А може и само каб на Палмер , плюс 2 двойки говорители, които да си върти и да експериментира с звука.

Човека не е споменал, че иска 4х12, вероятно има и причина, например в колата може да качи само 2х12.

Казвате, че има и 2х12 , които звучат замечателно, но с подходящите ампове.

Така, че изглежда моето мнение ще се окаже в най-голяма полза на питащият.

Давам добре обосновано решение, а не препоръчвам любимата си марка.

И наздраве Върбанов, избягвай конфронтация с мен.

Нали видя събота Кобрата голями ги раздуваше, но беше приземен - и буквално и в преносен смисъл.

И си помисли, дали по нещо не му приличаш. И което не се забелязва само в тази тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Палмър другаде им е силата. Имам такъв кабинет и не бих го препоръчал като универсален. Имал съм и евтин Framus 2x12", който е много сходен на Харли Бентън&Палмър и също не бих го препоръчал.

Човекът си е с добро виждане за нещата по това, което е написал.

Да се разходи из магазините и така. Има достатъчно за проба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Бях за Кличко ;) Не продължавай да удряш след хвърлена бяла кърпа, не отива на шампион ;)

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оле мале !!!

Съжалявам че темата ми се превърна в такъв спор. Няма смисъл да се нервим толкова.

Тони е прав.

И борето е прав.

Вярно е фирмите си правят кабинетие според главите или обратно. С модели на друга фирма не се знае какво ще се плучи а с поръчкови глави още по.

Чел съм доста за споменатите от вас кабинети. Например за Харлито почти всички казват че става , ама после да си търсиш по-добър. А точно това не ми се иска - вместо да свиря да обикалям по магазините. А и сериозните магазини са ми далече и хич не е лесно да се организира едно ходене за тест а и то няма да е само едно.

  4 х12 си е тежко а не съм първа младост  затова избрах 2х12 като компромис.

  Затова са моите писания по въпроса. Свирим по леки неща затова ми се иска нещото да има добър чист тон и нагоре да върви до да кажем лек метъл. Ясно че тук-таме ще издиша но на живо не е страшно. Затова си поръчах Гарланда като доста универсален вариант - с много настройки и възможности. Когато свириш един стил е лесно.

  Както и да е набелязал съм 3 модела и ще организирам тестова екскурзия до С-ф.

 А китари дал господ. Имам MIJ  и MIA Фендери, едно ЕПИ и за се ослушвам за стандартно гиби.

Не съм някакъв талант , ама кеф.

Благодаря на всички и :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако бях на мястото на Mar4enko щях да се объркам, затова моля някой да даде конкретно определение какво означава "добър" или "висок клас" усилвател или кабинет и какво точно прави един усилвател или кабинет "добър" или "висок клас" в сравнение с друг (примерно защо кабинетът на Дизел е "по-добър" от този на Енгл, а той "по-добър" от Харли Бентън или Фрамус). Ако може това определение да съдържа сравнение между кабинети и усилватели с подобни топологии, като се има предвид, че на пръв поглед еднакви говорители като Vintage 30 например имат различни версии в сравнение със сток модела, в зависимост от това за коя голяма фирма в бизнеса са изработени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"примерно защо кабинетът на Дизел е "по-добър" от този на Енгл" - на това ти отговарям веднага с идеята, че е лично мое мнение и е според моите уши. Front loaded кабинетите на Diezel имат значително по-стегнати ниски, което ми беше нагледно демонстрирано - кабинет до кабинет с една и съща глава. Идеята ми беше да имам максимално стегнати ниски със 7 и 8 струнни китари. Това обаче не означава, че е по-добър за един соло китарист, който търси добри среди и високи. В случая Diezel-a въобще не го предлагах като вариант, понеже не се търсят тези качества. 

 

Както винаги "по-добър" е много относителна величина според ситуацията.

 

За толкова имам уши, за останалото да кажат опитните :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.