Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за кабинет


Mar4enko

Recommended Posts

Здравейте на всички във форума.

Направих си глава в Garland и сега и търся кабинет.

Поради факта че свирим всякаква музика и главата стана възможно най-универсална - три отделни канала с много копчета и ключета.

Това което търся от кабинета е :

- цена до 1000 лв.

- с 2х12"  говорители

- по-универсално звучене / доколкото е възможно де/.

 

Най - тежките стилове няма да се свирят но и да се наложи да се изсвирят 1-2 песни компромиса ще е приемлив.

 

  Ровейки се в ел. магазините се спрях на 2 варианта:

1. H&K TM 212

2. Orange PPC212 COB

 

 Първия е вентед, демек не е съвсем затворен а втория си е отворен.

Това което "знам" е, че със затворения кабинет се получава по-стегнато и"тежко" звучене.

За H&K TM 212 намерих малко мнения на английски език а повечето са на немски.

 

По принцип кабинетите ги има у нас но мъкненето на глава до столицата си е сума.

Проба задължително ще направя но с наличните в магазините глави.

 

  Та въпроса ми е към хора които са свирили с такива кабинети

- отговарят ли на това което търся

- ако може да предложите и друг вариант.

 

Благодаря предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три варианта, които са леко над цената, която си посочил, но не са за изпускане.

 

http://musicdivision.bg/%D0%A3%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8/%D0%9A%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B8/engl-pro-cabinet-2x12-vint30-black

http://musicdivision.bg/%D0%A3%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8/%D0%9A%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B8/engl-pro-cabinet-2x12-vint30-horizontal-black-series

http://musicdivision.bg/%D0%A3%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8/%D0%9A%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B8/engl-standard-cabinet-2x12-v60

 

От двата, които си си харесал, бих взел Оринджа без да ми мигне окото. H&K като цяло не са нищо особено и гаранция, че портокала ще звучи по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^За хоризонталния ENGL V30 съм с двата палеца горе. С кеф ще сменя 4х12-ката за него и гърба ми ще е благодарен. :>

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са параметрите на главата щот има голямо значение.Вероятноста да останеш разочарован е много голяма.Комбинацията правеняк и марков кабинет малко ме съмнява да ти разрешът тестове в магазина.Така стоят нещата според мен за съжаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Говориш наизуст пълни глупости. Garland е изключително качествена марка български custom ампове. И то бутикови! Ползвам такъв вече над 4 години, записвал съм с него, свирил съм на над 30 участия в страната и наоколо и съм сменял само ламби. 

 

Също така съм тествал с него баяджа кабинети в най-големите музикални магазини из скромната ни родина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В милата ни родина сигурно е така,но по белия свят не.Искаш да кажеш,че ще ти дадът да пробваш някоя Меса с черни сенки вътре,тря си голям оптимист.Не казвам,че ампа е лош,просто липсват посочени спецификации в случая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на отговорилите.

Не бях се заглеждал в ЕНГЛ-ичаните но след такъв анонс ще им

обърна внимание.

Надявам се да могат да се ползват за повече стилове.

 

А главате е 50 вата и май се получи със всички възможни екстри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Harley benton 2x12 звучи екстра и е най-изгодната покупка за 2х12 от Томан.

Така или иначе имаш глава, която не е оранжева, и е все тая , тъй като няма да мачнеш по визия кабинета с главата.

Харли Бентъна е с Celestion Vintage 30. Махаш логото, слагаш едно на Гарланд и си ок.

И си спестяваш пари. Няма уловка, просто Томан си правят реклама и продават колоната общо взето на себестойност.

Не вярвам колона на ЕНГЛ със същите горворители да звучи, кой знае колко по-различно.

 

За мен има смисъл да вземеш ЕНГЛ, Ориндж или каквото и да е, ако имаше съответната глава.

В твоя случай -  Харли бентън е добър вариянт, ми се струва.

Не печеля нищо от това да ти я рекламирам, просто с ХБ може да спестиш пари.

Със спестените пари може да купиш  още една двойка, друг модел говорители и да експериментираш.Примерно.

Чувал съм въпросната колоната с хай-клас амп (50 ватова глава) и  звучи пърфект.

В крайна сметка само дървенията и изработката е от томан, звука си е от Винтидж 30.

 

Просто ти давам и друг вариант върху който да помислиш, най правилно е да постъпиш по съвета на Йорданчо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбираме ли, че няма разлика между:

 

Harley Benton G212 Vintage 30 - 380лв

 

и

 

Diezel D212F-C Vintage 30 front loaded - 1700лв (Хайде да не е чак таква разликата смятай тук ENGL-a понеже не е front loaded)

 

понеже и двата са с Vintage 30 говорители? :)

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върбанов не се прави на голяма работа.

Човека е с нисък клас лампов амп и няма голям смисъл да вкарва много пари в кабинет.

Ще си купи Дизел или Меса каб 2х12, ако има съответният усилвател за тях.

Да купи Дизел и Меса каб за Гарланд глава ( не я подценявам) е загуба на пари.

 

Въпросният Харли Бентър съм го слушал достатъчно с глава Конфорд , която е като Ферари спрямо Форд( в случая  Гарланда) и звука е перфектен.

В крайна сметка питащият, ще си избере на кой да се довери, спрямо интелекта си.

 

Има още добри варианти - Палмър, с 100 евро отгоре и пак с Винтидж 30 или

незареден кабинет на Палмър, и да си сложи говорители по собствен вкус.

Дали моето мнение е по-разумно или не, спрямо разните изхвърляния с кабове несъобразени спрамо наличната глава!?Има достатъчно хора, надявам се, след 10 години форум, които да могат да преценят правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.