Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с втора струна


shtrexa

Recommended Posts

Здравейте!

Имам доста странен проблем - втора струна е по-тиха от останалите. Забелязвам, че металната ос (или както там се нарича) на адаптера, която отговаря за втора струна е малко по-навътре, както е на тази снимка: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/31/Stratocaster_pickups.jpg

Не знам дали това е проблемът, щом и на други адаптери е така, но звучи малко странно.

Китарата ми е Fender Aerodyne Strat. Ако някой може да ми даде съвет или да ми помогне ще съм му много благодарен, защото ми е важно!

Благодаря ви! :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото, което можеш да направиш в този случaй (поне от по-простите неща) е, да си поиграеш с височината на адаптера и типа струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш три адаптера. При всички комбинации с тях ли е по-тиха струната?
Най-лесно е да сложиш нова струна и да видиш дали проблемът остава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш три адаптера. При всички комбинации с тях ли е по-тиха струната?

Най-лесно е да сложиш нова струна и да видиш дали проблемът остава.

Да, при всичките комбинации е така. Струните са на две седмици, а този проблем го имам от месеци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А само като е включена ли е така, защото ако не е, има вероятност да не е легнала хубаво струната и да се заглушава някак си....?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А само като е включена ли е така, защото ако не е, има вероятност да не е легнала хубаво струната и да се заглушава някак си....?

Само при включена е така. Струните съм ги сложил както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би, шишовете на адаптерите да са различно високи (staggered polepieces) и да са най-ниско именно тези под 2-ра струна? Ако е така, може да се наложи да направиш компромис с височината на тая струна.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би, шишовете на адаптерите да са различно високи (staggered polepieces) и да са най-ниско именно тези под 2-ра струна? Ако е така, може да се наложи да направиш компромис с височината на тая струна.

Всички струни са на еднаква височина, спрямо грифа. Иначе с шишовете е така, както казваш (staggered polepieces). Не искам да свалям повече струната, защото ще започне да бръзди. Явно е настанало времето да сменям адаптерите. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ,по това което описваш, отговора се крие наистина в "шишовете" на адаптерите или съответно височината на проблемната струна към него(както спомена Данчо).Доколкото виждам това не е изолиран проблем при този модел.Решението,което Евтим ти предлага е най-ефтиното.Другото ти сам го знаеш.Успехи!

Р.S.Ако все пак не си сигурен ,занеси я на лютиер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Смяна на всички струни с по-качествени напр.Еликсир

2.След сваляне на адаптера,магнитопровода в случая алникото магнитче на 2-ра струна се прибутва отдолу  за да се покаже повече,тоест по-близо до струната.Става бавно и много внимателно,много често самото алнико е парафинирано и много плътно в сърцевината,Правил съм го успешно поне на две от китарите ми . с подобни адаптри.Затова съм ревностен подръжник на адаптри с подвижни напр.с шестограм магнитопроводи,Решават много подобни проблеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Смяна на всички струни с по-качествени напр.Еликсир

2.След сваляне на адаптера,магнитопровода в случая алникото магнитче на 2-ра струна се прибутва отдолу  за да се покаже повече,тоест по-близо до струната.Става бавно и много внимателно,много често самото алнико е парафинирано и много плътно в сърцевината,Правил съм го успешно поне на две от китарите ми . с подобни адаптри.Затова съм ревностен подръжник на адаптри с подвижни напр.с шестограм магнитопроводи,Решават много подобни проблеми

Винаги свиря с еликсир. Не вярвам от това да е проблемът.

Няма да се наемам да вадя адаптрите. По-скоро ще я заведа на човек с опит в това. Благодаря все пак! :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.