Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ при избор на компютър (работна станция) и адаптер за 1394


Mutoki

Recommended Posts

Да. Моля да не заразяваме излишно хората със суеверия. 1394 адаптерът ми досега за 3-4 години трябваше да е "гръмнал" стотици пъти. Няма никакво значение, че е свързан чрез PCI като "външен". Също за i7 или Xeon и против излишни пари за Mac. RAM - от 8GB нагоре, според това доколко ще се ползват семплери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрях се на следната машина:

 

HP Workstation Z210 Slim Desktop Intel Xeon Quad Core E3-1270 3400Mhz 8MB 8192Mb DDR3 ECC   160 GB 2.5 Inch SSD

 

Утре ще се обадя да ги питам дали могат да сменят ссд-то с по голямо, поне 250гб.  Рама е само 8гб (4 по 2гб) но по нататък ще подменям една по една двойките с четворки

 

Ще съм благодарен ако споделите мнението си за тази машина, и по специално за процесора (дали може да се справя като i7)

Както споменах в началото на темата, ще свиря само с ВСТ-та, като в една песен рядко ще слагам повече от 10-12 канала и един аудио за вокал. DAW-а почти сигурно ще е кубеис 7.5

Прощавайте ако пращам два еднотипни поста, но с първия стана объркване и не съм сигурен дали е пратен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Xeon принципно се водят сървърна гама процесори и се различават с някои допълнителни функционалности, подсилващи ги за този сектор, където надеждността, паралелизацията и виртуализацията са от съществено значение (Xeon стигат до 18 ядра). Имат и повече кеш в сравнение със съответни i7-ци. Освен това, 4-ядрен Xeon като цяло се различава и с по-ниска температура при работа от 4-ядрен i7, или поне допреди няколко години беше тъй... Разбира се, има значение кое поколение и модел Xeon с кое поколение и модел i7 се сравнява. E3 Sandy Bridge, например, каквато е твоята архитектура, не е от най-най-последното, но може да се каже, че като цяло е от сравнително новите поколения Xeon (2011), има и AVX.

 

Добър е процесорът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е лоша идея. Е3 е проц отпреди 3 години, то не е Gibson '59 т'ва, че да е по-далавера... :)

 

На марковите компове по-трудно и бавно им ъпгрейдват моделите с по-новите поколения процесори/чипсети. Освен това съм против марковите, особено НР силно ме разочароваха сравнително скоро (преди 2 г.) с едни уъркстейшъни Elite 8300 ли бяха. Не ми се присеща чак. Z серията им е по-корава, но с това средновековно процче... Марковите имат и някои предимства, примерно Dell, а те са по-яки, но и по-скъпи.

 

Но според мен е по-добре е да се сглоби една машина с читави части, отколкото тия готовите и доста често компромисни.

 

В офиса имаме БАЯ компоти, повечето преди ги пазарувахме от САЩ - Compaq, HP, Dell (най-вече), имахме и сглабяни локално по фирми (още по-ялови). Най-доволен съм от сегашните, които от около 2 г. избирам и сглабям сам с читави части. За 2 хилки можеш да вземеш доста стабилна машина - i7 Haswell CPU, подходящо дънце, 16GB RAM, 128GB SSD, 1TB WD Black HDD, прилична кутия + PSU (CoolerMaster) или нещо съседно според мераците и финансите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E3 има и Haswell ;) С горния Xeon принципно не би имал притеснения, но ако помисли за по-нов проц, чудесно, както и дали да е маркова или сглобявана машина. Зависи и какъв е бюджетът? Аз поне не видях обявен такъв. За горната конфигурация не е казал откъде и колко - втора ръка...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид посочения от него модел.

...Е3-1270 е проц отпреди 3 години...

Тъй как е? :)

 

А за бюджет той беше писал 3000 лева като иска да купи и някакви монитори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Скоро заминавам в УК. Продавам си студийния комп.
I7 3770
16 gb ram 1600mghz Kingston
Duno Gigabyte. 3 hardiska. Ima i SSD samsung PRO 840 seria.
В момента върви с последния  ОС. Инсталира се почти без насройки. Има ТИ карта за фаиър уеър. Събиран е внимателно.
Захранване Голд серия фотрон.
Поздрави
Дими

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.