Jump to content
Българският форум за музиканти

Замяна на звукова карта с по-добра


me6

Recommended Posts

Хората с богат опит ти казват да си вземеш Focusrite. Не стига, че ги нахока, ами си взе карта, която няма да има упдейти за драйверите и по всяка вероятност, ако ползваш преходници и т.н., може да имаш проблеми с латенцията. Нещо, което ти спомена, че искаш да го няма....

Странно е хората как просто питат, без да искат отговор, а ние балъците се връзваме да споделим опит....

Весели Празници!

Подкарах я с малко проблеми на сайта подържат до Win 8. Латенцията също е добра но слабото звено се оказа Управлението на миксера и невъзможноста да насоча звука от Y tube и други сайтове към Sonar 8 за да го запиша всякакви трикове с входове изходи пробвах но не стана . И ще се разделям с М Аудио 410 , и сега вече ще пробвам и със Focusrite само не знам със USB или FireWere  да бъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е това записване от Ютюб в Сонар?!??!?

http://savefrom.net и после импорт.

може би не се изразих правилно , като слушам клип във Ютюб , отварям си Сонара пускам си един аудио трак на запис и записвам музиката от клипа. А с М Аудиото каквито и входове и изходи да давам на трака сигнала не постъпва на него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвай DownloadHelper плъгина за Firefox и директно сваляй клипа, а след това вадѝ аудиото от контейнера. Или http://www.videoripper.me/

А тази карта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега по-важно ми е кой интерфеис да избера на Focusrite този с USB или този на  Saffire PRO 14 , за който чувам че има проблеми при работа със Sonar. Гледам и тази Roland UA-55 и трябва да избера нещо че трябва да се работи вече . А това че не мога да правя запис в Сонара директно от Ю тюб дано го няма при тези карти, беше много удобно със Крейатива преди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно Sonar със Saffire? Ако е така, то е поради работата на софтуера с драйвера и е проблем на Cakewalk. Навярно ще бъде разрешено към даден момент. Би могъл да помислиш и за смяна на DAW. Едно време съм ползвал закратко Sonar, но го намирам по-тромав и претруфен като организация в сравнение с Cubase и Samplitude. Освен ако, разбира се, не държиш много именно на него. Двете карти иначе ги бива и са много близки като параметри.

 

За запис на възпроизвежданото в момента от друго приложение е нужен loopback, софтуерен. Независимо дали такъв се поддържа нейтив при дадения модел, това може да бъде осъществено и с Virtual Audio Cable, например. Но конкретно за YouTube по-бързото и удачното го казахме горе: файлът се сваля и аудиотракът се изважда (extract) от контейнера. Инак, ако след запис има друго компресиране (най-вероятно), губиш и качество от transcoding.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси , много интересен е този виртуален кабел , а за картата вече си купих Tc Electronic Impact Twin и за сега съм много доволен от всичко в нея.Само не знам защо Сонара не иска да работи на 24бит.  а само на 16бит. , докато Саунд Форджа си работи с нея на 24 бит. Но мисля , че направих правилен избор. При положение , че работи прилично  и със Vegas 10.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесен избор, мина ми през ум да предложа прибавянето на още някой лев, за да си вземеш Impact Twin. За тези пари TC Electronic интерфейсите са най-качественото, което може да избереш. Сред достойнствата са по-добър clock и по-малко jitter. Не е случайно, че TC Electronic са сред производителите, които дават по-подробни технически характеристики, което други си спестяват.

А със Сонара какво се случва? Вероятно е някакъв пропуск в конфигурацията... (Предполагам, че ползваш TC ASIO драйвера...?)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със Сонара най-хубавото е , че като използвам клавиатура се свири без грам  латенция , доколкото ухото ми може да е критерий. Иначе работя с WDM драйвера, а с ASIO има голяма латенция и сигурно трябва да си играя много с буфера за настройка но малко съм си играл все още. С буфер  256 и от менюто съм избрал нормална латенция е отчайващо положението. Има и друг прозорец в който се показва само латенцията и буфера като плъзгачи и стойности за избиране но още нямам време да пробвам и с него използвайки АСИО драйвер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.