Jump to content
Българският форум за музиканти

Замяна на звукова карта с по-добра


me6

Recommended Posts

аз няма да ти препоръчам нищо друго освен да не храниш хората които съвсем на добра воля са решили да те посъветват нещо, за което ти явно нямаш възможности да разбереш сам. Никой от този форум не работи за Creative, ESI или Focusrite, за да ти цитира данни за латенция и пр. Тези фирми си имат сайтове където има технически характеристики за всеки модел. Google if your friend

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеш да чуеш разликата между карта за 200лв и карта за 400лв, значи нямаш нужда от скъпата карта ;)

Онези, които знаят за какво говоря ще ме разберат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Хората с богат опит ти казват да си вземеш Focusrite. Не стига, че ги нахока, ами си взе карта, която няма да има упдейти за драйверите и по всяка вероятност, ако ползваш преходници и т.н., може да имаш проблеми с латенцията. Нещо, което ти спомена, че искаш да го няма....

Странно е хората как просто питат, без да искат отговор, а ние балъците се връзваме да споделим опит....

Весели Празници!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да не влизам в полемики и да пускам нови теми , искам да попитам с какво от този клас мога да заменя моето EMU 0404 USB служи ми доста време и не съм в час с модерните работи и точно заради това пускам запитване , миди не ми е необходимо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо се налага смяната? Дефект, недостатък на ЕМУ-то или просто желание за нещо по-ново, без значение защо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Картата си работи , но с тези дайвърви последните получаваш само драйвъри без никакъв приложен софтуер ,а и така не успях да подкарам звук от SPDF изхода на това ему нито преди под windows нито сега под  MAC което много много ме нервира 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То пък с другите като получиш един софт... мале-мале. Пак трябва да дърпаш пиратски. :)

 

Какво се опитваш да на S/PDIF изхода и към какъв дивайс? Към ресийвър с 5.1 декодер? Или аудио през AES към някаква студийна техника? Или трето? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах впредвид софта към драйвърите дето да си нагласяш изходи едно друго ,а иначе да към ресийвър 7.1 или по точнo Onkyo | TX-SR606 , интересно е защо се опитваш да ме разубедиш наистина ли ЕМУ 0404 усб има още живот в нея и е една добра карта или ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е,че за парите, които си дал за ЕМУ-то няма да намериш интерфейс, с по-качествен хардуеър. Ако драйверите не правят проблеми, моят съвет е да не го сменяш. Ако държиш да скачаш нагоре - RME, Metric Halo,Apogee и т.н.

Приготви си 3 бона и си една стъпка нагоре ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един вариант, но още го няма по магазините - слушах и си поиграх малко с по-малкия брат на това нещо и ми хареса като звук и драйвери

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста народ го чака, но дали ще е читаво... :)

 

имах впредвид софта към драйвърите дето да си нагласяш изходи едно друго...

Това зависи от картата, не всички имат възможност за различно рутиране на сигналите, съответно такива настройки.

 

Пускането на AC3/DTS Passthrough не е толкова лесна работа като "цък и тръг". :) За да работи трябва да са изпълнени няколко условия - да се поддържа от хардуера, драйвера, ОС-а и софтуерния плейър, както и да се настрои всичко правилно на всяко едно място. Ако само едно звено във веригата не е ОК - звук няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще съм благодарен ако някой обясни как да стане това , защото аз като прост юзер си отворих книжката на емуто и видях картинка дето от картата към ресийвър вървеше едно оптично кабелче и се зарадвах , но като го боцнах на живо ми стана тъпо как с карта вградена в дъното ми по спдф върви звук от която и програма да пусна а по емуто нищо ... Иначе питам като цяло някъв звук да извада дори да не р многоканален поне 2.0 ? Ако някой има желание да помогне тук или в teamviewer ще съм му много благодарен , та картата е ему 0404 usb ползва се с последните драйвъри от сайта им с macOS Yosemite (последната дето е ) плеъра е iTunes

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти на MacOS ли я мъчиш? Има ли драйвер т'ва EMU или ползва Core Audio?

На MacOS доколкото помня само с Plex успях да го подкарам. XBMC е сходен, може и с него да тръгне. Movist също го поддържа, но май само по оптика беше...

 

Пак повтарям - трябва да си сигурен, че всичкото хардуер поддържа това, което искаш да направиш. След това да се убедиш, че и драйвера го поддържа. И накрая плейъра. Win 7 & Mac OS X (последните 4-5) стават, не е там проблема. И след като си сигурен, че може да се направи - трябва да се настроят правилно нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мак ползвам и дръпнах драйвърите от сайта на ему за 64битов мак , ползвам мак еър , аз го мъчих с айтунс , ще тествам с plex и xbmc но иначе идея си няма кво и къде да конфигурирам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.