Jump to content
Българският форум за музиканти

Замяна на звукова карта с по-добра


me6

Recommended Posts

Дойде време да заменя тази карта Creative-platinium поради неудовлетворителни резултати с по- съвременна и най вече с малка латенция. Моля за съвет в рамките на 300-500 лв с коя ще постигна удовлетворителен звук за тази цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Платформа? (Win or OSX)

Свързване: (USB/Firewire/on board)

Колко входа? Микрофонни/инструментални?

MIDI?

 

Така като гледам старата, може би тази ще е подходящ заместник, че дори си и под бюджета. Обаче няма миди.

 

http://www.thomann.de/gb/focusrite_scarlett_2i2.htm

 

Може би ако отговориш на всичките въпросителни и просто сложиш тези изисквания в търсачката на някой сайт ще сведеш избора до няколко конкретни, и тогава всеки ще може да се дадат по конкретни отговори.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уиндоус 7 е системата. До сега беше директно на дъното но нямам изисквания каква ще е връзката нямам Firewire но съм чувал че има преход за свързване. единственото което ме интересува е качество , ползвам миксер за микрофони и инструменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2i4 ми се вижда добър вариант, дано само няма голяма латенция с VST СИНТЕЗАТОРИ. Не знам дали подържа SF2 семпли, защото имам много такива.

 

 

ОП с-ма е Уиндоус7-32 , Трябва да е с миди вход/изход, свързването нямам предпочитания стига да е с минимална латенция на VST синтезатори. Препоръчаната от колегата 2i4 м ми се струва добър вариант , само не знам каква цена има и от къде да се купи. А също и за латенцията нямам данни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скарлета е прекрасна карта, достатъчно стабилан и т.н. Естествено това си е бюджетно решение.

Историята с SF2 семплите.....няма как да стане. Освен, ако не си инсталираш някакво вст като семплер. Всъщност - съвременните интерфейси отдавна не използват SF, особено усб базираните. За тази цел се използват вградени на интерфейса чипове, които "свирят" като вътрешен звуков модул. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Може ли да се получи с нея звук близо до професионалния, ако не коя карта с най-нисък бюджет може да се постигне това.

Редактирано от musicman
Спри да цитираш предходни мнения!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Близо, близо... колко да е близо?

Близо до професионалния звук можеш да достигнеш с всяка една карта стига да имаш близо до професионалните умения. Ако имаше такива, щеше да знаеш и каква карта да си вземеш. За това вземи си каквото те съветват, и инвестирай в знания и опит. След това търси близо до професионалния звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Име една проста истина: най-калпавият инженер може да има най-хубавата техника и микса ще звучи зле, докато най-добрия инженер с най-калпавата техника, ще направи микс, неразличим от професионалните....

Забележка: Думите най-калпав и най-добър са условни и не целят да влизаме в полемика има ли такова животно или няма...

Извод: По-важно е какво знаеш и дали можеш да ползваш техниката, отколкото самата техника...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Близо, близо... колко да е близо?

Близо до професионалния звук можеш да достигнеш с всяка една карта стига да имаш близо до професионалните умения. Ако имаше такива, щеше да знаеш и каква карта да си вземеш. За това вземи си каквото те съветват, и инвестирай в знания и опит. След това търси близо до професионалния звук.

Аман от професори в тази държава. От 15 год. се занимавам със записи и обработка на музика. Обаче не ми е било професия и не съм се интересувал от новите неща които навлизат. Само ми трябваше мнение от колегите които са навътре в нещата да си усъвременя хардуера.Така ,че успех господин професоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дойде време да заменя тази карта Creative-platinium поради неудовлетворителни резултати с по- съвременна и най вече с малка латенция. Моля за съвет в рамките на 300-500 лв с коя ще постигна удовлетворителен звук за тази цена.

 

http://www.esi-audio.com/products/juliaxte/

 

Аз лично ползвам тази и съм доволен. Има я и в PCI вариант. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси , обаче дъното на компа май не подържа този слот, може би ако има вариант със външно изпълнение. Не видях и каква латенция и  дават.

 

MOD EDIT: Моля, не цитирай предходното мнение!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.