Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на дист


vovcho

Recommended Posts

Аз колко нещо съм изчел и пак не знам къде дефакто е истината за якия саунд. Може би е прав Джако Пасториус като е казал: "It's all in my hands."

Steve Morse пък свири само с дилей. Ползва Y-cable, който разделя сигнала и единия отива в клий настроен АМР, другия в дърти такъв. И има два дилея - лонг и шорт. И една щракалка да ги сменя. Ама прави саунд, дюдера...

И обратното - аз като имам Меса преамп да не би да имам звук, а?  :D  :blink:  :blink:

 

П.П. Естествено всичко написано за нечий риг е доста относително, все пак хората пътуват с по 40 ТИР-а багажи и т.н.

допълвам, че усилвателите на този дюд са Peavey Classic 100 heads, при това stock! и кабинетите са му пиви слант, даже си ги реди на страни заради скосяването :huh:

 

аз имам и меса, и пиви и смятам, че саунда ми е страхотен! cъщо ползвам само 1 дилей на лупа (макар и рядко) и пружинен реверб ... липсва ми само някой друг по-голям кабинет и повод да го изкарам на сцена :guitar: :lol:

 

вероятно някой бъдещ ден ще си допълня рига и с един g-major, след това само китари и усилватели (за последните - правени) могат да ми го разнообразяват. пусто га шъ мъ зачеше тоя GAS отново ... последният път ми се размина без сериозно изръсване за играчки :-D

Редактирано от wolfgang
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 225
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз откакто зех GNX 2-ката, се убеждавам, че много по-яко звучи избичен амп (симулация, в моя случай :mellow: ) с малко дистър, отколкото обратното. Многото дист замазва картинката и прави китарата неясна, което особено остро се усеща в микс. Ако си Рамщайн - нема проблеми, ама ако бичиш бързащини и/или динамични неща - не върви :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Многото дист замазва картинката и прави китарата неясна, което особено остро се усеща в микс. Ако си Рамщайн - нема проблеми, ама ако бичиш бързащини и/или динамични неща - не върви :mellow:

Що бе, ей тоя пич Tad Doyle от TAD свири с четири overdrive - педала и му е много яко :guitar:

 

tad_tad_1988.gif

Редактирано от Angry Samoan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама всичките наведнъж един през друг или ги сменя? Щото никъде не пише.

Аз съм пробвал с два, ама чак пък с 4... :mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам тука GuitarGeek е на мода ахахах

Вярно си е че не е от ефекта само номера .. и че не много брутален дистър върши идеална работа .. в крайна сметка зависи ква ти е целта.

 

Ам как ги вкарвате тия картинки в пост-а мамка му че искам да вкарам една

 

Тва е от мен :

rhcp_john_2001.gif

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма лошо!!!! Доста хора / даже големи музиканти практикуват по този начин /

То като си замислиш кубето си стига само един "switch" ти трябва и нищо повече.

:headbang: :guitar: :blink: :guitar: :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе точно със суитч съм. Даже някои хора ми го вземат за концерти да свират с него по тази причина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда. един приятел така свири по клубове.... поръча си лампово кубе.. избра си звука на драйв-а по негов вкус и ползва само суйч.

Vovcho ти да не си от Варна?

 

294109-69SBhead.gif

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

@Angry Samoan

 

Tad Doyle едва ли ги пуска всичките тези дистове наведнъж:blink: Но ако пък бих ти предложил да видиш и ProCo Rat;) Аз не можах да си поръчам от чужбина, но N-Audio бяха така добри да ми измайсторят чуден такъв (турбо рат+обикновен рат в едно) и вече нямам нужда от друг дист:blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Angry Samoan

 

Tad Doyle едва ли ги пуска всичките тези дистове наведнъж:) Но ако пък бих ти предложил да видиш и ProCo Rat;) Аз не можах да си поръчам от чужбина, но N-Audio бяха така добри да ми измайсторят чуден такъв (турбо рат+обикновен рат в едно) и вече нямам нужда от друг дист:)

Той не е ли малко по-мек в звука си ? Май не става за хард/траш/дед ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
no trqbva da otbeleja che naistina ponqkoi pat tiq metalzon omrazvat ne moje sichki tqh da polzvat...

По тая логика за какво китаристите купуват Ibanez, Fender, Jackson, Gibson... Не им ли омръзна уее...тц тц...толкова са скучни!!! :bravo: Или тия Marshall боксове...мизерия пълна! Никва индивидуалност! :happy:

 

Сега сериозно... качественото си е качествено, ти какво би предпочел да караш - Застава от 75-та година или някой нов Мерцедес примерно...? :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой модел ТюбСкроймър, с какви настройки и в каква апаратура после? Ако не е тайна, де. Щото и аз имам и съм супер доволен от него, но само като буустър. Инак е трагичен... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.