Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на дист


vovcho

Recommended Posts

ДС1 вече имах. Не ми върши работа. Утре отивам на попа (Богомил) да гледам и там. И кво Боби викаш, че са гадни тея в Райсинг Форс. И аз така знам. Аре ако не ти се свиди ми донеси утре метал зоун-а да го пробвам. Ще ти го върна когато кажеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 225
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ДС1 вече имах. Не ми върши работа. Утре отивам на попа (Богомил) да гледам и там. И кво Боби викаш, че са гадни тея в Райсинг Форс. И аз така знам. Аре ако не ти се свиди ми донеси утре метал зоун-а да го пробвам. Ще ти го върна когато кажеш.

Казвам просто че не ми хареса как звучи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДС1 вече имах. Не ми върши работа. Утре отивам на попа (Богомил) да гледам и там. И кво Боби викаш, че са гадни тея в Райсинг Форс. И аз така знам. Аре ако не ти се свиди ми донеси утре метал зоун-а да го пробвам. Ще ти го върна когато кажеш.

Какво точно не ти харесва в Boss DS1 ? Това е един от най-популярните дистове. В интерес на истината ти какъв стил искаш да свириш с него ? Ако ти трябва за брутален Dеath Metal опредлено не е най-добрият вариант, но за всичко останало според мен е ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е това, което търся просто. Много си ме кефи, ама не е за мен. Неща да свира death метал, ама неща и Ac/Dc да свира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избора на дист. е елементарен забравих да отбележа : Boss DS1  или Boss DS2

:happy:  ;)  :o  ;)  :o  :P

Това е най-доброто разбира се, спор няма :);):)

Добри са, но само ако имаш и подходящ китарен усилвател. Сами по себе си звучат доста зле, същото важи и за МТ2.

 

Иначе за свирене директно, без да се минава през китарен усилвател/колона е просто задължително да се минава през някаква спийкър симулация.

 

Колкото до спийкър симулацията на DI Box-а на Берингер - върши работа, но за съжаление твърде силно реже високите и звука не е особено прекрасен.

 

Ефектите на АМТ са супер яки ако ще свириш без китарен усилвател, просто спийкър симулацията им е много добре балансирана и резултатът особено кефи.

 

Ако не те притеснява лекият шум (тези животинчета не са безшумни като босс-а), по-добро от тях трудно ще намериш. Аз имам fatal tube, пробвах и dist station2 - супер яки са. Специално dist station-a e много близко като усещане до МТ2-то, но има доста по- ... хммм как да се изразя - жив звук. Абе много кефят :P Но в крайна сметка ти си знаеш кво те кефи като звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото какви дистове има наистина в xxxx, понеже и аз си търся. Имате ли представа кой внася Boss в BG, защото ме интересува Boss DS 2

boss_ds2_turbo_distortion_pimx_103959.jpg

Абе т'ва "remote" на диста за к'во е?! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"remote" входа е за включване на футсуитч педал за превключване в режим турбо дисторжън

Хмм, нормално е да последва въпроса: "Каква е разликата и какъв е другия режим?" (в обратен ред :D)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не те притеснява лекият шум (тези животинчета не са безшумни като босс-а), по-добро от тях трудно ще намериш.

А кой Босс има толкова гейн!? :D

Абсолютно нормално е!

Кой реален амп няма шум при много гейн!?

И защо се проивзеждат нойс гейтове !? :D

:green:

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не те притеснява лекият шум (тези животинчета не са безшумни като босс-а), по-добро от тях трудно ще намериш.

А кой Босс има толкова гейн!? :D

Абсолютно нормално е!

Кой реален амп няма шум при много гейн!?

И защо се проивзеждат нойс гейтове !? :D

:green:

Апсолутно :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо се проивзеждат нойс гейтове !? :D

:green:

Апсолутно :green:

Заради многото гейн се произвеждат :D А многото гейн за к'во се произвежда си мислех, че знам преди 4-5-6 години, с'а вече знам, че се произвежда, заради това, което си мислех, че знам, ко ме разбирате хехехехе...:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заради многото гейн се произвеждат :D А многото гейн за к'во се произвежда си мислех, че знам преди 4-5-6 години, с'а вече знам, че се произвежда, заради това, което си мислех, че знам, ко ме разбирате хехехехе...:D

Аз си мислех че схващам ама не можах. Та к'во казваше, че ми убягна мисълта ти като пролен бриз. :D

 

А за брутален Death Metal какъв ефект да се използва. Разбрах по думите на някои изказали се, че Death Metal не е толкова добър. Друго си е ухото да чуе ама... :think:

 

Нещо на звук ми требе като Gorefest '91 много брутъл. :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо се проивзеждат нойс гейтове !? :D

:green:

Апсолутно :green:

Заради многото гейн се произвеждат :cheers: А многото гейн за к'во се произвежда си мислех, че знам преди 4-5-6 години, с'а вече знам, че се произвежда, заради това, което си мислех, че знам, ко ме разбирате хехехехе...:beer:

аве да ти кажа ако си Ерик Клаптон

хич беля не ти требе гейн :D

 

но аз поне квото слушам и правя си требе гейн :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам един пич дето е навътре с китарите и ползва и DS1 i DS2 зависи от целта. Но както каза колегата Бос е универсален дист. ефект. Особено ако не дрънкаш някви бруталии.

Аз и от DOD-то си съм си дофолен ;-)) скромно момче съм ахахах

:godbless::godbless::godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.