Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на дист


vovcho

Recommended Posts

Тъй! Аз принципно искам да си купя един Диджитек Гръндж. Обаче вече нямам много търпение. Неска пробвах едно Ибанец Метал Класик. Много ми хареса. Аз си падам метал и обичам да свира такава музика. Като свира други работи( като пунк например) и за тях си ползвам кубето (Парк). Та идеята ми е да ми препоръчате нещо. Може и на Бос да се спра обаче вече май няма никъде, освен коръс, но на мен ми трябва нещо 'остро' :). И можете ли да ми кажете нещо за тея дистове в Райсинг Форсе. Те естествено ми казаха, че са страхотни, обаче аз знам друго. Та тъй. Не ща да се минавам е така е такова. Навремето си взех един Дс-1 на Бос. Много яко нали, обаче не е каквото ми трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 225
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тъй! Аз принципно искам да си купя един Диджитек Гръндж. Обаче вече нямам много търпение. Неска пробвах едно Ибанец Метал Класик. Много ми хареса. Аз си падам метал и обичам да свира такава музика. Като свира други работи( като пунк например) и за тях си ползвам кубето (Парк). Та идеята ми е да ми препоръчате нещо. Може и на Бос да се спра обаче вече май няма никъде, освен коръс, но на мен ми трябва нещо 'остро' :(. И можете ли да ми кажете нещо за тея дистове в Райсинг Форсе. Те естествено ми казаха, че са страхотни, обаче аз знам друго. Та тъй. Не ща да се минавам е така е такова. Навремето си взех един Дс-1 на Бос. Много яко нали, обаче не е каквото ми трябва.

Ми мога да ти дам моя метъл зон, за който стана дума в другата тема. Ако ти хареса, продават ей тука, до нас. В магазина на Поп Богомил 16 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там друго продават ли? Аре другата седмица да ми го дадеш. Че са нямам усилвател, както вече спонемах някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и едно въпросче. Ако се пуснат два диста стават ли яки микрофонии. Не съм имал възможност да пробвам та питам.

Редактирано от vovcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и едно въпросче. Ако се пуснат два диста стават ли яки микрофонии. Не съм имал възможност да пробвам та питам.

... по-добре един, но наистина да ти върши работа!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина един е по-добре, затова избирай добре това, което ти е по вкуса.

 

Иначе дист+овърдрайв е добра комбинация - драйвът допълнително оцветява звука, леко го компресира и служи като допълнителен еквилайзер. Има на сайта на Boss (www.bossus.com) нещо като инструкция за употребата на ефекти в .pdf формат, там има разни пинизи показани, включително и този. НО китарата ти трябва да е с много добра електроника с малко шум, защото иначе... ти се сещаш. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приемам и оферти за нещо втора ръка. Аре събирах събирах пари. Време им е!

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=1622

Това определено е оферта.

Саунда мисля, че ще се впише точно. Хохохо :) Баси якия дист обаче :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и едно въпросче. Ако се пуснат два диста стават ли яки микрофонии. Не съм имал възможност да пробвам та питам.

Пускал съм си дистера - камиончето и драйва на кубето ( Маршалски вграден) и се получава интересен звук ;-)

Дистера ми е на DOD - FX69 "Grunge" и съм доста доволен .. дълбоки настройки , много мощен дист. левел. Както каза един тип единственото "гръндж" в него е названието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по мое скромно мнение пускането на два изкривяващи ефекта един след друг е глупаво понякога и опасно за втория ефект (или драйва на кубето примерно)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по мое скромно мнение пускането на два изкривяващи ефекта един след друг е глупаво понякога и опасно за втория ефект (или драйва на кубето примерно)

Зависи от ефектите. Ако пуснеш два метълзоуна един след друг Е ...;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и едно въпросче. Ако се пуснат два диста стават ли яки микрофонии. Не съм имал възможност да пробвам та питам.

Аз колкото пъти съм пробвал резултата никога не е бил добър. Звука е като все едно си на брега на морето по време на буря :wall: . Освен ако първия не го ползваш само като предусилвател. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха. Ми аз веднъж вързах 2 метал зон-а един след друг, ми то си е е*ало мамата толкова гадно звучи. Вързах и Метал зон-а и Дет метъла на digitech и пак същата ужасия.

Относно дист + овърдрайв, ми аз нали на кубето имам драйв и като го пусна с диста и се губи абсолютно всякаква плътност и е ужасен звука, квито и бленди да правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RTFM...хм.... пак казвам зависи от дистовете.

Според мен (лично мнение ;) ), Метълзоуна винаги звучи зле....но т'ва е въпрос на вкус нъл тъй :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.