Към съдържанието

Снимка

Direct Injection (DI) Boxes

• Please log in to reply
69 отговора на тази тема

#61 richi

richi

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 181 Мнения:
  • Инструмент:Korg Pa900

Публикувано 28 юни 2017 - 16:45

Мерси за бързия отговор. Нямам други неща по пътя на сигнала. Китара-пандора-пулт това е. Пробвал съм с батерия на слушалки пак има жужене, Между другото тази пандора е само с батерия незнам за друго захранване. Купих си я нова. Чиста китара в пулт няма жужене само лек шум при много отворен гейн и плъзгач на канала почти на нула. Пробвал съм с нова китара в магазин от цена 200-300лв, Същата работа. Ди бокса ще ми помогне ли? Или махам пандората и слагам ди бокс?

#62 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10452 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 29 юни 2017 - 09:03

Според мен няма нищо да помогне, на 99% съм сигурен. Пандорката толкоз си може. :)

#63 Лими

Лими

Heavy безПристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2149 Мнения:
  • Инструмент:Акуст. и ел китари, вокал

Публикувано 29 юни 2017 - 14:04

Евентуално може да опита и с този изолатор
Soundking BJJ302

вместо DI box. А и да не помогне мисля, че е полезно да се притежава такова нещо, все някога ще потрябва.

Няма по-красива музика от изсвирената и изпята с талантлива човешка ръка и уста, с минимум компютърни подправки(преебавки)
Мои Видео уроци с Ак. китара , Yakety Axe My FusionRock Есенна импресия

#64 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10452 Мнения:

Публикувано 29 юни 2017 - 14:44

Най-вероятно няма да пречи, но според мен няма и да помогне. Брум може да влезе от китара със смотана електроника (адаптри/окабеляване/екраниране), някой кабел или граунд лууп между две заземени устройства. В случая, поне доколкото аз разбрах, не е налице нито едно от горните условия. Така че "лечение" с разделите, трафове и т.н. надали ще помогне.

Този продукт от линка по-горе няма пълна спецификация и не е 100% ясно какво ще стане при включване. То и DI Box-а има трансформатор и разделя устройствата, но нивата на входния и изходен сигнал са със съотношение 10:1, което е силно неподходящо за включване между китара и ефект/проц/амп. DI Box се включва в майк преамп, където нивата са други (много по-ниски).

Има подобни джаджи и за линейни нива, които също са неподходящи (даже съм пробвал, въпреки, че от спецификациите знаех, че няма да стане). Просто трябва да се намери откъде е проблема в конкретния случай и тогава вече да се търси решение.

#65 richi

richi

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 181 Мнения:
  • Инструмент:Korg Pa900

Публикувано 01 юли 2017 - 19:29

Благодаря за отговорите. Явно ще пробвам различни варианти. Ясно е че китара за 250лв няма кой знае каква електроника. За пандората незнам защо мислите така но вие си знаете. Ако постигна резултат ще пиша. Успех.

#66 Koobenot

Koobenot

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 129 Мнения:

Публикувано 01 юли 2017 - 20:03

Щом спомена, че жужене ти се проявява само при high gain, провери ли дали правилно си настроил noise gate-а от Пандората на тези заготовки? Освен това може да провериш Пандората за разбити женски жакове. Успех! 

Този пост е редактиран от Koobenot: 01 юли 2017 - 20:05

#67 lemmesmash

lemmesmash

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 11 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 03 юли 2017 - 06:56

Колеги, искам да споделя, че от както добавих ДИ бокс (Behringer Gi 100) пред аудио интерфейса изчезнаха всички грозни обертонове от преди. Веригата ми е 

китар > ди бокс > аудио интерфейс > комп

Допълнително си записвам със нойз гейт и става съвсем добре. Ако е тъпо, но работи, не е тъпо :)

#68 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10452 Мнения:

Публикувано 03 юли 2017 - 09:48

Какъв ти е интерфейса? Повечето имат Hi-Z вход и ДИ Боксът е излишен.

#69 lemmesmash

lemmesmash

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 11 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 04 юли 2017 - 14:52

Какъв ти е интерфейса? Повечето имат Hi-Z вход и ДИ Боксът е излишен.

Скарлет Соло. Записах за сравнение:

Със ДИ: Listen on Soundcloud.com

Без ДИ:  Listen on Soundcloud.com

#70 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10452 Мнения:

Публикувано 05 юли 2017 - 11:04

И двата трака пише, че ги няма.

Скалет Соло има вход, който е подходящ за директно свързване. Китарата в 1/4" дупката и слагаш цъкалчето на INST и т'ва е. Аз имам един от по-големите Scarlett модели и бачка перфектно!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни