Jump to content
Българският форум за музиканти

jungle

видове ноти

Recommended Posts

Здравейте!

Търся някакви материали по музика за начинаещи във възможно най-опростен вид придружени с картинки и примери. Примерно една нота  - как изглежда и какво е характерно за нея. Дано ме разбирате какво искам да кажа понеже не съм запознат с музикалните термини и не мога да го обясня по друг начин. Ако някой може да помогне ще оставя мейла си да ми пишете: stefan_15_pr@abv.bg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече, има раздел "Ноти, уроци и други" за такова нещо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нотата изглежда горе-долу така : "о" и "о-запълнено" написана върху линийка или между две линийки, има я и в такъв "ь" вариант , само, че на обратно и със запълнено кръгче, че и опашка има, в някои случаи са са скалъпени по две-три и повече!

Редактирано от Георги Тотев
  • Like 3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 10/11/2014 at 8:53 PM, Георги Тотев said:

Нотата изглежда горе-долу така : "о" и "о-запълнено" написана върху линийка или между две линийки, има я и в такъв "ь" вариант , само, че на обратно и със запълнено кръгче, че и опашка има, в някои случаи са са скалъпени по две-три и повече!

Грешна система даваш виж сега една нота се пише на петолиние може с кръгче или овалче...ченгелчето показва осмина или четвъртина ако ме разбираш...опашката е от голямо значение,защото може и без само с чертичка.....;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наред си му е системата, човекът е отговорил още през 2014-та - тогава така са писали нотите. ;)

• Haha 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.