Към съдържанието

Снимка

Латенция и ASIO драйвери

• Please log in to reply
531 отговора на тази тема

#526 Teo 1

Teo 1

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 53 Мнения:
  • Инструмент:keyboard

Публикувано 21 септември 2017 - 10:40

До колкото разбирам, трябва да  влезна в Devise Propertise за настройка на драйверите

#527 Teo 1

Teo 1

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 53 Мнения:

Публикувано 21 септември 2017 - 15:01

Мисля, че открих - влезнах на  Options - Device Propertise- Wave In-Multitrack latency  зададох някакви стойност- в моя случай 78 ms

И записаните гласове  бяха в ритъм с инструментала на калвира.

За това ли става  въпрос да си помогна и да подбутна трака да се изравни гласа с инструмнтала, да преодолее латенцията ?

#528 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10452 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 25 септември 2017 - 10:55

Гаранция не се прави с побутване/добутване/подритване на траковете. Читав интерфейс/драйвери/DAW и настройка/проби е решението.

Трябва всичко да си е подравнено всичко и на място веднага след записа, без да се прави нищо друго. Представяш ли си 40-50 трака да ги наместваш ръчно??!?! Аз не...

#529 Teo 1

Teo 1

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 53 Мнения:

Публикувано 25 септември 2017 - 16:46

Kak да си настроя двайверите на лаптопа ? Да  настроя да се използват драйверите на  външаната звукова карта, а не    да се използват драйверите на лаптопа  за неговата 

#530 yamaha

yamaha

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 667 Мнения:
  • Инструмент:студио

Публикувано 01 октомври 2017 - 16:02

Мисля, че открих - влезнах на  Options - Device Propertise- Wave In-Multitrack latency  зададох някакви стойност- в моя случай 78 ms

И записаните гласове  бяха в ритъм с инструментала на калвира.

За това ли става  въпрос да си помогна и да подбутна трака да се изравни гласа с инструмнтала, да преодолее латенцията ?

Защо ти трябва да буташ тракове, след като казваш, че вече си ги синхронизирал някакси? Онова с бутането "на ухо" или със стойност е само временно решение да можеш все пак да работиш междувременно, докато си решиш генерално проблема. ;)

#531 Teo 1

Teo 1

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 53 Мнения:

Публикувано 01 октомври 2017 - 19:06

Започвам да се съмнявам във възможностите на лап топа.....8 GB Ram...1.8 procesor....използвам само и единствено Adobe Audition 1.5......прегледам  много видеа в ютуба....намерих едно видео където драйверите се настройват  чрез Adobe Auditoon 3.0,..изкопах  я Adobe Auditoon 3.0 от нета ,,,инсталирах я..кракнах я... включвам драйверите...и ........пак има някаква латенция. За момента  мога да направя нещо по моя проект /Албум идеологически песни/....но бих желал да  науча как се настройват драйверите от лаптопа..тука  един проятел ми каза как да  си настройвам драйверите чрез Adobe Auditoon 3.0       

#532 patzo

patzo

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 631 Мнения:
  • Инструмент:китара, пиано

Публикувано 03 октомври 2017 - 10:32

Защо не пробваш друга програма да видиш как е. Например Samplitude Pro X2 - чудна е, аз нея си ползвам. Инъче ползвам Adobe Auditoon само за анализ на тракове - има няколко много хубави инструменти вътре. 

Този пост е редактиран от patzo: 03 октомври 2017 - 10:32

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни