Jump to content
Българският форум за музиканти

Латенция и ASIO драйвери


Black Bird

Recommended Posts

Ами възможно е, нали затова хората ползват ASIO4ALL - да им намалява латенцията дори когато са с гадни звукови карти.

При мен латенцията е само 4 ms, а картата ми е отвратителна onboard пръдня, даже не я знам каква е, оригиналният и драйвер се управлява със SoundMAX.

Евала на пича, дето е разработил ASIO4ALL.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Крейтив АСИО и мога да го ползвам и на минимума от 2 мс. Сега вече въпроса е КАКВО правиш при тази латенция, защото повече дюли на клона искат по-голям буфер... :)

Така, де. С 2 мс мога да плейвам 2 МИДИ трака озвучени с VSTi. Ама ако са 10? И има по няколко риълтайм ефекта? А ако вкарам и китара с Гитар Риг? Забрави да върви пак на 2 мс. Така че има доста разлика, взависимост от количеството материал за процесинг... :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От около 2-3 седмици имам Аудиджи 2 булк , и не мога да смъкна латенцията под 42млс без това да се отрази на звука. При използвах Криейтив Лайв (първите модели от 99г) и имах същата латенция. Мислех че сменяйки звуковата карта с о-добра би компенсирало това закъснение, но не ба ... Възможно ли е да е някакъв софтуерен дефект ?

Латенцията за която говоря я има когато пусна Cubase SX1 + Reason 2.5. Дори и при просвирване на един трак на латенция от 2 до 10 млс се усеща много сериозно едно насичане и повторение на звука но деформирано. Дори и да използвам Рийзъна самостоятелно пак имам същия проблем. само от 42млс нагоре няма никакви проблеми, но нали се сещате как се свири с 42млс закъснение :)

Някой може ли да помогне със съвет ? Ето тук и конфигурацията на PCто ми :

Atlon 1800+, 768mb DDR 333mhz, ELitGroup mainboard K7S5A, Audigy 2 bulk, HDD IBM 7200 ATA 100...

Има и една друга подробност не мога да рънна протоколите за 3Д фукнцията на процесора ми от дъното. Пробвах с флашване на биос-а, но новия биос не се сетва с дъното...

 

Благодаря за вниманието, много ще се радвам на някой съвет, котйо би решил проблема ми.

 

П.С използвам KX project drv.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

45 ms. е латенцията на Multimedia драйвера . Трябва да си настройш изхода към АСИО-то и да напишеш възможно най-малкото число за семпли в буфера . Тогава става .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря за съветите :

 

45 ms. е латенцията на Multimedia драйвера . Трябва да си настройш изхода към АСИО-то и да напишеш възможно най-малкото число за семпли в буфера . Тогава става .

 

При мен латенцията към този драйвер е 750млс , 45 ги показва към КХ фул дуплекс-а. На всички изходи на програмата си ползвам АСИО драйверите ... имам възможност да смъквам латенцията, може би не съм се изразил правилно, но се получава едно лудо насичане на звука, като цифрово премодулиране - пробвах само на Рийзън отново... това нещо по 10млс не ще да падне и това си е. Сложа ли на 2млс или на 5млс гадното стържене си идва на дневен ред.

Броя на буферите на Кюбейз съм го смъкнал до 3 (повече и не може) и работи що годе прилично (с припуквания на по 5-10сек) на 22млс... на 45 вече това припукване го няма...

 

Може би в крайна сметка наистина трябва да пробвам АСИО 4 ОЛ драйверите. Ще докладвам като ги сменя :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да си направиш настройките на 96 KHz

Същият чук... под 45млс не пада без да дава проблеми в звука. Пробвах да сетна на 96кхз ... изобщо не ми дава КХ котрол панела да избирам такива стойности. Мога да ги тествам, но реша ли в самата програма да ги сменям възможностите са : 44 100 и 48 000 ...

нарочно преинсталирах Уиндоуса... нов новеничък с три програми на него и ... същият чук ... Гледах нарочно и настройкте дадени на КХ-а за работа с кюбейз... Промених нещата в руутъра, но пак нищо... Друго : странно защо Асио фор Ол ... не го разпознава като драйвер ... нали той би трябвало да риплейсне старите ? На съвсем пресен Уиндоус не ми разпозна хардуер-а (което ми е малко странно ХР да види зор с разпознаването на Оудиджи 2) ... както и да е... ще да му се мъчим на 45млс латенция... Благодаря ви че се отзовахте на молбата ми :)

 

Респект

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Дали единственното решение на проблема със забажянето на звука е 500 кинта за хардуерен модул......Ако е така..наистина жалко!Но ако има някое скрито прозорче...и някои го знае!!!Споделете щото предполагам няма някои които да не знае как се побуркава човек от това забавяне...И как след всичкото това побъркване...излиза че нищо не е направил!!! :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Cubase ли бачкаш?Ако е така потърси в настройкит ена драйвърите имаше нещо latency майче,вече не си спомням.Първия път на Кюбейз и аз имах латенция,обаче го направих това и после нямах.Доколкото си спомням или трябваше д асмениш драйвъра или направо да намалиш латенциятс чрез менюто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.