Jump to content
Българският форум за музиканти

Латенция и ASIO драйвери


Black Bird

Recommended Posts

Да и аз имам подобна и всичко е ок.Сигорен ли си че проблема идва от софта?Да не е нещо преебана картата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом работи под Линукс, значи няма проблем. Сега се сетих, че има и един джъмпер, за който не съм сигурен, че е сложен където трябва. По памет се сещам, че е сложен на 2-ри и 3-ти пин от една тройка пинове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Руските драйвери, споменати по-горе: ;)

 

KX Project

 

За разлика от всички потребители, които са доволни от тях, аз пък се оплаквам от ужасни проблеми, безпричинни сривове в системата и редовна загуба на всякаква функционалност на саундкартата, което се оправя само с преинстал. Ужас.

 

Казват че намаляли латенцията. Аз лично не мога да кажа, защото не издържах и ги премахнах от системата си. :(

 

Все пак повечето юзъри са доволни. Пробвай ги и ти.

 

И все пак: Кво не ми е наред? :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако визираш JP1, нормалното му положение е 2-3. Само че той не играе никаква роля в твоята случка, доколкото успях да разбера служи за определяне на spdif-а:

 

PIN Function:

1 SPDIFOUT1 (AC-3 SPDIF, depends if there is software support)

2 Output

3 SPDIFOUT3 (Rear channel)

 

т.е. цифровият изход е или на SPDIFOUT1 или SPDIFOUT3, каквото и да имат в предвид. Никак не ми стана ясно.

 

При мен картата си работеше безгрижно под всякакви windows-и и linux-и. Сега като се замисля само под Plan 9 не съм я подкарвал досега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това означава, че при мен положението на джъмпера няма никакво значение, защото моята карта няма SPDIF.

Открих и още нещо интересно. Под Уиндоус, след като включих в картата слушалки открих, че всъщност има звук, но той е съвсем слаб. Усилил съм абсолютно всичко, за което се сетих. Дори в оригиналния driver pack на Саундбластер има миксер. Оттам също съм увеличил всичко, ама нейсе. Е, все още не съм пробвал с драйвърите, които колегата постна, но днес ще пробвам, макар че съм скептично настроен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би под Windows картата да има някакви конфликти с други устройства или драйвери? Сигурен съм, че това вече си го проверил, ма все пак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като проверих в Device manager всичко си е О.К. Тая карта направо мв изумява. На всичкото отгоре съм с оригинален Windows XP.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом всичко в Device manager-а е OK и щом има слаб звук в слушалките - провери на кой куплунг си свързал тия слушалки. Има и друга вероятност - на картата има монтиран един куплунг - не се сещам сега означението, но към него, може да се добави да кажем "хардуерно" устройство с две ключета - от тия дето само се натискат - едното за усилване, другото за намаляване на звука. Та, ако слушалките са си на правилното място, може тоя куплунг да е проблема, щом под Линукс си бачка картата, то под Windows, може драйверите да сгъбват нещата относно този куплунг, в смисъл - под едната операционна система, куплунга да не се взима под внимание, но под другата - да. Но трябва да се види проблема на место, така от описания какво става и какво не - пипаме нещата на сляпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушалките са си свързани точно където трябва. Тая карта има 5 куплунга. Чак пък толкова не съм изтрещял все още, та да не знам къде да си включа слушалките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е! Никой не ти е казвал че си изтрещял или да ти е правилни и най-малки намеци за подобно нещо. Просто искаме да помогнем и както казах - пипаме на сляпо - от де да знаем как стоят нещата, а пък по въпроса за грешни куплунзи на свързване е имало проблеми, но това че човек може да се обърка, не означава че трябва да се смята за изтрещял, професионално с компютри се занимавам повече от 6 години, но се е случвало да пообъркам някой и друг куплунг.

Аре че стана яко офтопик, пожелавам ти да си разрешиш проблема със звуковата карта :hello:

Редактирано от fracture
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да знаеш, че съм пробвал всички куплунги един по един, за всеки случай. Ама не просвири по-силно. Явно проблемът ще да е другаде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Да ви питам :

- Със Steinberg ASIO латенсията на картата (Creative Soundblaster Live! 24 bit) беше 5 мс .

- Сложих ASIO4ALL - Стана 1 мс.

 

Възможно ли е ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.