Jump to content
Българският форум за музиканти

Латенция и ASIO драйвери


Black Bird

Recommended Posts

Аз все си мисля, че инструмент + усилвател е много по-добре от инструмент + комп.

Но иначе, като за звукова карта като моята, това върши доста добра работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излиза по-скъпо, на цената на 1 звукова карта мога да си купя кубе :D

Вярно, със звуковата карта няма да ми трябва дисторжън и др ефекти и мога да я ползвам за запис, но.......

Пък и кубето можеш да го мъкнеш навсякъде, докато компа......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес свалих - ASIO4ALL December 2009: Version 2.10 Beta 1 . Ползвам Прозорец ХР и Tracktion 3 като хост за ВСТ. Към момента латенсията е 3.1 милисекунди и държи . Вива АСИО !!!! Саундкартата ми е Sound Blaster Audigy , която купих преди две години за 70лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера се зарадвах много на тези 3.1 мили , но днес не ми дава по-малко от 8.9 мили ...странна работа ...Въпреки това си джитка .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ASIO4ALL не е нещо ново, към момента и аз го ползвам (с 2.8 съм), но това не може да замени качествените аудио интерфейси. Ако ви е само до латенцията, до някъде ще ви спаси, но разликите в честотнaта характеристика и сигнално-шумовото отношение между една обикновена евтина карта и полупрофесионална е голяма. Като изключим възможността за по-висока битова резолюция и честота на семплиране, дори при стандартната 16 бита има разлика - теоретичното (идеално) SNR излиза 20log 216 = 96 dB. На практика е по-ниско, а с картички тип AC97 е много по-ниско. По отношение на честотната характеристика... Рипвал съм от ленти няколко стари, но качествени записа с AC97 - буквално изрязва басите. Така че ASIO4ALL е само едно временно и приемливо разрешение на проблема с латенцията, докато се появят пари в джоба, но нищо повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Опитите да се изкара професионален резултат с най-евтиния възможен хардуер продължават, също както и опитите да се тунинговат москвичите като Ферари.. похвално.

Аз обаче на цифрички, изписани на дисплея, не вярвам.

Нито съм сигурен, че латенцията ще е малка с всички вградени карти, нито създаделят на Асио4Алл дава гаранция за това.

Затова, нека оставим фантастиката в книгите. Честито на печелившите, но не хвалете, преди да сте пробвали поне на 10 различни компа.

Сега очаквам и магически софтуер, който без загуба на качество да маха шума и артефактите от звука на входовете на евтините звукови карти, в реално време.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с creative soundblaster live! серията (по-ниска е от audigy) и asio4all не ми върши никаква работа. за сметка на това има едни драйверчера за emu10k1 и emu10k2 базирани карти с които стигам до 2.5 мс латенция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с creative soundblaster live! серията (по-ниска е от audigy) и asio4all не ми върши никаква работа. за сметка на това има едни драйверчера за emu10k1 и emu10k2 базирани карти с които стигам до 2.5 мс латенция.

 

Можеш ли да ми дадеш линк да си ги сложа, имам същата звукова карта и просто с ASIO-то е убийство да се работи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за KX Driver. Той е драйвер за креатив платки.

2.5мС, както вече споменах, е твърде оптимистично и малко вероятно(дори когато пише така), но с бърза конфигурация, може да се свири в реално време, примерно.

Имайте предвид, че тези драйвери не са от най-простите и ще се наложи внимателно да прочетете help-а към тях, преди да ги конфигурирате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С това Asio4All латенцията ми е (мерил съм на ухо) приблизиелно 1/16 от секундата,което си е много.Свеждам я до поносими нива,като ползвам някакъв много лек VST host,където слагам само кабинет симулация (без амп и без ефекти),плюс някакъв импулс.Ползвам драйв педал (Tube king) като преамп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.