Jump to content
Българският форум за музиканти

Латенция и ASIO драйвери


Black Bird

Recommended Posts

Е моя семплира на 24 бита, 44.1 КХц :)

 

Мъ не го използвам за дисторшъни, и Амплитъп и ГитарРъб също, въпреки, че наистина звучат много прилично и съвсем спокойно можеш да си ги използваш за тренировка или ре-ампинг за разнообразие и плътност....все пак им липсва нещо, което най-вече на мен ми липсва, т.е. на другите може и да не им липсва - динамиката и хармоникс, смуутнеса и т.н. :D

 

Митак изрекламирай АМТ-та на човека бре...по добре един ФаталТюб да си вземе, отколкото да се гърчи с латенции, деменции и т.н. ...

 

ЕДИТ: бтв. Всички латенсии, по-малки от 10 милисек са абсолютна победа над процесорите, където и най-добрите са между 5-10 мсек. и няма как да бъде по друг начин. A/D & D/А конверсия и помежду си е чист софтуер макар и със специализирани чипове и код.... Може да се смъкне ама тогава отиваш на Eventide с по 6000 до 10000 долара на процесор...мдам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве пробвах далаверата. Стана! Тоя метъл патч е як. Обаааааче има един "мааааааалък" шум, който съъъъвсеееем уеко ме притеснява :wink:

Слагах и noise gate, барах настройките, ама няма - шума си е там и мърдане няма :?

Някви идея как да го разкарам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Побъзикай го с NR на Adobe Audition. Или с някой DX NR.

 

А от друга страна - нали си метъл бе :) По-ъндърграунд е с шум :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти благодаря ти за отговора ;) . Аз затова реших да те попитам щото като гледах си свирил с много ефекти, процесори а също така си свирил и с GuitarRig-a и можеш да дадеш най реална отценка. Слушах и записите на парчетата и звука е наистина много добър е и ти си добър музикант така 4е... ;) .

Та исках да те попитам понеже както каза аз си дрънкам в къщи и не се занимавам професионално с това та ако евентуално си имаш представа има една карта на M-Audio Audiophile 24/96 ili eto tuk ima link

http://209.132.209.147/products/en_us/Audi...2496-focus.html

дали ще е добра за софтуерните ефекти и по специално за GuitarRig-a?

Благодаря предварително за отговора ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти благодаря ти за отговора ;) . Аз затова реших да те попитам щото като гледах си свирил с много ефекти, процесори а също така си свирил и с GuitarRig-a и можеш да дадеш най реална отценка. Слушах и записите на парчетата и звука е наистина много добър е и ти си добър музикант така 4е... ;) .

Та исках да те попитам понеже както каза аз си дрънкам в къщи и не се занимавам професионално с това та ако евентуално си имаш представа има една карта на M-Audio Audiophile 24/96 ili eto tuk ima link

http://209.132.209.147/products/en_us/Audi...2496-focus.html

дали ще е добра за софтуерните ефекти и по специално за GuitarRig-a?

Благодаря предварително за отговора ;).

 

Добър ИЗБОР! ;)

нямаш проблем

 

питаи ако нещо друго ти трябва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Побъзикай го с NR на Adobe Audition. Или с някой DX NR.

 

То хубаво ама ще е по добре да махна шума още преди да го запиша.

 

А от друга страна - нали си метъл бе ;) По-ъндърграунд е с шум ;)

 

Муахахахахахахаха. Ще звучи доста като записан отдавна, но неиздаден албум на Mayhem ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднага става златен ;))

 

 

А по същество - зависи колко е голям шума, и колко е постоянен. Ако е малък и постоянен, не се притеснявай да му вкараш NR. Ако не е, прегледай си мястото където записваш - може да има интерференции. По принцип не е хубаво китарата да ти е близо до PCто, обаче не е много удобно да се разхождаш само за click-неш REC ;) След това може да си видиш кабелите. Виж и дали всичко, което не използваш от саунд картата е мют-нато от миксера.

По принцип ако имаш голям шум, има някаква ясна причина. Поръчкай се, и ще го оправиш. А после за малките шумове NR му е майката.

 

Удри! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново много ти благодаря за отговора ;) .

Това което ме притеснява е че имам доста голям шум е и китарата не ми е от най добрите тоест YAMAHA ERG121 и не знам дали само DirectBox -a

ще ми свърши работа или ще ми трябват други адаптори или направо друга китара ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз и без Direct Box вадя добър звук без шум. Трябва да внимаваш да включиш китарата в Line In, а не в Mic.

 

Виж, за адаптерите - друг въпрос ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да в line-in я включвам ;) . Само да те питам твоята саунд карта каква е?

Малко "извън темата" както се казва много се радвам че го има тоя форум преди няколко месеца не можах да открия подобно нещо.

Та искам да благодаря на хората който ми отговориха ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SB Live 5.1 OEM. Най-обикновен SB Live. Тва е най-ниското, което трябва да имаш, за да се занимаваш що-годе пълноценно. Мене ако питаш - върши работа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С P4 1.4GHz, 512 DDR. Но и по-слаба машина ще се справи. Основното натоварване за процесора идва от едновременното просвирване на много тракове и от използването на софтуерни ефекти в реално време (като Guitar Rig). С по-слаб процесор няма да можеш да просвирваш толкова много тракове и да вкарваш толкова много ефекти.

Номера, обаче, е в това, че като слушаш нещо, което си записал, е удобно да вкарваш ефектите в реално време - т.е. ефектът обработва сигнала на изхода на картата, а не пипа изходния .wav файл. Така можеш да изпробваш много варианти, без да съсипеш записаното :headbang:

 

А когато миксираш нещо с повече инструменти, винаги се налага да се използват много ефекти в много тракове - например reverb, компресия и максимизиране (аз обичам Wave Hammer-a на Sonic Foundry - идва със Sound Forge-a ), така че по-добрата машина си е доста сериозно предимство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Можете ли да ми кажете колко приблизително струва една подходяща за целта саунд-карта и какви точно показатели/особености трябва да има, за да може да се свири в реално време?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можете ли да ми кажете колко приблизително струва една подходяща за целта саунд-карта и какви точно показатели/особености трябва да има, за да може да се свири в реално време?

Купи си Аудиги 2 около 70$ или по малко не съм сигурен....но е иделна

за нисък бюджет.

 

Ще имаш Азио 24 бита 96 кц

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.