Jump to content
Българският форум за музиканти

Акустична мелодия


Recommended Posts

Страхотно парче и изпълнение, поздрави...навя ми спомени за хубав акустичен джем на Боби Зашев преди години....

 

https://soundcloud.com/raidovski/summer-rain-jam 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

You made my day!  :godbless:

Мно-го ми хареса, ама мно-го! Нали мога да си го чуя още 8 пъти?!?

Между другото, искам диск на "Гора" (ще пиша ЛС)...

 

^
Хм, Телериг, на мен не ми напомня на никой от джемовете на Боби Зашев (доколкото някога ги изкълвавах "от кора до кора"), ама това беше в толкова древни времена, че май нямам шанс да си освежа паметта.  

 

Едит: Опа, извинявам се, ти си пуснал линк. Вече съвсем не ми прилича.  ;)

Редактирано от Angelina Sekulova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви! :) Сега чух изпълнението на Боби. Страхотен е!!!

Поздрави на всички!

Весела и слънчева Събота!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дими, много добри работи, браво![emoji106] За 'Гора' също ще ти пиша.

 

АнгелинО! (Здрасти) Защо ме караш да влизам със заяждане?! [emoji12] [emoji4])) Човекът не каза, че 'прилича', а му 'навява спомени', има разлика. Темата мелодично и хармонично не прилича, обаче китарки, виртуозно изсвирени, добър акустичен звук добре записан, лежерно темпо и настроение... асоциации, бе! На мен логото на една технологична фирма оня ден ми 'навя спомени' за мириса и вкуса на чеверме в Родопите по Гергьовден. Иначе хич не прилича :) А музиката какви асоциации е способна да поражда, нима не знаем?..

 

Приятен уикенд! [emoji106]

Редактирано от Бицев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асоциации и картини - точно това се опитах да кажа, :) Благодарско, Бицев! Нямах предвид хармония или нещо друго. Да живее хубавата музика, която създава картини и асоциации! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бицев, здрасти... (Откъде изкопа тия грамадни емотикончета в стил: "Тука корабче плува ли?" Завижд. )

 

Види се, събрахме се, да нищим на Дими вдъхновяващата мелодия, която явно разрина някои наши...  фосилизирани форумни спомени и дъхави гастрономически асоциации (само в твоя случай).  :greenball:
Вместо да си спорим безкрайно какво е искал да каже Телериг,
аз просто вдигнах и  другата тема, за да държим дискусията чиста.
Пък и ако Телериг не беше изсвирил каквото е изсвирил (чудесно и забравено!) и не беше казал каквото е казал 
;), най-вероятно нямаше изобщо да си намерим повод да се вихрим, така че аз съм му благодарна. 
Приемам, че сравнението е между две виртуозни акустични китари и се присъединявам към наблюдението, че Black Bird е създал прекрасна и жизнелюбива мелодия, която ми звучи хем радостно, хем умозрително на места. А никак не е повърхностна като замисъл и изпълнение - поетична работа! Изслушах си я много пъти. Щото ми създава ведрост и мускулен тонус... да си подскачам на един крак после.  :pray: 

(Докато ти се храниш...). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.