Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими басисти


assoass

Recommended Posts

Един, който е доста подценяван -> Дейв Младши (ex-Megadeth)

 

Ами на мен любим басист ми е новият избор на мегадет, който и има доста по големи заложби от господи Елефсън - James LoMenzo (Megadeth, Ex-Black Label Society) Не е най добрия, но определено има какво да се чуе. На места взаимства от техниката на Клиф Бъртън:

Иначе адски забавно ми е да слушам Les Claypool и Primus :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа....! Чух го за първи път в PRIDE AND GLORY и ахнах!!! Много раздвижено свирене, уникална импровизация....страхотен!

http://www.youtube.com/watch?v=msw05hbUL54

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bootsy Collins http ://www.youtube.com/watch?v=rIHrdLwa_y8 James Jamerson: http://www.youtube.com/watch?v=LLPVqlSw_l4...feature=related

Има нещо вярно,че чернокожите хорица имат по-силно развито чувство за ритъм от нас, друг е въпросът,че мене пак не ма кефят:godbless::mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

друг е въпросът,че мене пак не ма кефят

 

:mellow: А защо цитираш Big Vic :D:godbless: :godbless: :) :)

 

Щом не те кефят черните братя, ето ти един

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опа не е било нарочно :greenball: Ся са надявам,че този пич Биг Вик или както му беше ника няма да ме съди,че сме на еднакво мнение явно.. оО Иначе онзи бял ми се изчерни в очите с извинение :dance::hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Нищъ !!! ;):D :D Иначе по темата, слушал съм много басисти, но само двама са ме изумили. Единият е Alex Camargo (от Krisiun), а другият е Paolo di Giorgio (най-много ме кефи в Death). Не съм видял никой друг да постига такава бързина и такава техника, особено на 2-рия от двамата, който на концерти съм го виждал да свири на бас с 2 грифа. Единият гриф обикновен, а другият без прагчета и "лепи" сола на поразия. :D

Редактирано от XerFlik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Някъде преди съм писал мнение, ма искам да добавя и Justin Chancellor :cheers2:

Justin_chancellor_tool_roskilde_festival_2006_cropped.jpg

 

 

 

 

Paolo di Giorgio

:thumbdown: Steve бе, човеко! Той също ми е любим!

Редактирано от kolega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.