Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими басисти


assoass

Recommended Posts

Ехх докъде стгнахме... да се спори за 'басови партии' в пънка...

 

хайде, сега...да не дискредитираме пънк-рока, че ше става 'война' :killyou:

разбирам, че повечето сте метъли, което е чудесно и дори похвално, но не така брутално...никой не отлепя думичка за музикалните достойнства на 'чуждия' стил, така, че да запазим добрия тон и да останем МУЗИКАНТИ на първо място, а не пънкари, металисти или джазмени, че ще замирише на говна. най-лесно е да се отпуснем и да ни избие на простотия, все пак...няма нужда.

respect за всички вас. :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хайде, сега...да не дискредитираме пънк-рока, че ше става 'война' :killyou:

разбирам, че повечето сте метъли..

ами аз не съм 'повечето', слушам пънк откакто слушам музика изобщо, и всеоще слушам, въпреки всичко!!! нека не бъдем толкова мнителни, изрично казах че нямам предвид нищо лошо!

иначе уважавам (почти) всички стилове в музиката и мисля че всеки има каво да научи от другия.

това, което исках да кажа е, че пънка не е някаква сложна в инстр. отношение музика, и според мен такава трябва да си остане! тя си има други достойнства, които не е нужно да обяснявам точно на тези, които това слушат :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я спрете малко!

1. Не съм никакъв, професор, на 16 години съм и съм адски слаб в музикално отношение, но се уча.

2. Това, че пънка не бил сложен са глупости... последните пънк неща, които лично аз съм слушал (взеха ме за басист в една пънк банда, но напуснах...) бяха най-сложните басови сола в рок музиката изобщо чути от мен на скоро...

3. Майк не съм го чувал да прави нищо интересно и за това попитах.

4. Защо всички говорят толкова за басистите на МеталикА? Имам чувството, че тази група винаги е мразила идеята за бас...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само ще кажа, че който си мисли, че да свириш (а и да слушаш:D) пънк е лесно и просто-грешка бате!!! факт е че това е един от най-развиващите се и генериращи идеи стилове в рокЪ.

басистите на много от пънкарските банди си късат гъзицата да правят динамични и интересни партии, а който за нищо на света не се откъсва от kill 'em all си е друга бира, [нема лошо] :hello: .

don't mess with hard punx--[DISTRICT]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предвагам да спрем с този спор!!!! в крайна сметка се оказва, че всички ние харесваме пънка, така че реално няма за какво да се спори!

Истината е че това дали е прост или сложен си се решава от самата група. Няма универсално правило за това кой какъв трябва да е! Затова нека да си слушаме/правим музиката която ни харесва и всичко ще е ОКъ! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-важно е "как", а не "какво". Все едно дали ще е пънк, диско или метъл . Във всеки стил може да се свири добре и , кхм, ами не толкова добре :D

 

Чуйте Squarepusher - електроника няква, ама свири на бас като ЛУД . . . . . или пък Paul Young - мазен английски поп, но албумите с Пино на баса са култ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

John Myung e вери гуд,Billy Sheehan е още по-отка4ен..те ме кефят..а също и тони левин,макар 4е съм слушал само нещата му с Liquid Tension..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

John Myung e вери гуд,Billy Sheehan е още по-отка4ен..те ме кефят..а също и тони левин,макар 4е съм слушал само нещата му с Liquid Tension..

Убийци са, изтребители! И тримата! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично се кефя на себе си B) Бъзикам се,бе. От българските басисити Еко от Подуяне Блус Бенд e номер едно. Иначе другите сте ги казали:( 'Айде се'а бегайте да тренирате да ги стигате :D

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.