Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими басисти


assoass

Recommended Posts

С риск да бъда обявен за еретик(надявам се поне да ме запалите на кладата) - има един тип от една турска джазфолк формация - Laco Tayfa. Е, та този същия също ме психира. Между другото, ако не сте ги слушали тия - чуйте има интересни неща вътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз поне няма да те обявя за еретик-бандата е страхотна....Басиста ме кефи, въпреки че свири доста Wooten'ски(не че Уутън е лош, ама никога не съм харесвал копията)...самото чувсто, извиращо от парчетата им, ме смазва направо... много мъка има в повечето... Иначе всеки може да се научи да "изсвирва ноти"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро се натъкнах на тях! И отново 10х Разбойник :P ! Много ме кефят! Не толкоз като композиции и музика, колкото до чувството, което си вкарват вътре, наистина е смазващо,а басиста, ...басиста той е луд :rolleyes: А има и друго-звукът му ме трепе направо! като чуя, ставам, качвам се на бърото в нас и почвам гъбеците :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също до неотдавна не бях чувал за тях. Албумът, който имам е "Hicaz Dolap" 2002г. Тоя човечец дето им свири басовете свири също на китари , сас и пр. струнни инструменти, а групата е от 8 човека :rolleyes: Какво да се прави, стилови изисквания :rolleyes:

 

Ще добавя още няколко имена към списъка с басисти, (който май би могъл да бъде продължен до безкрайност с имена на качествени музиканти)

 

Pino Paladino - любими са ми албумите с Paul Rodgers, с Paul Young също

Chris Wood - Medeski, Martin & Wood

Percy Jones - старите тави на Brand X

Paul Jackson - слушал съм го само с Headhunters на H. Hankock. Страшен!

Jimmy Haslip ( ей, много фретлес басисти станаха :think: )

George Porter Jr.

Редактирано от разбойник
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Billy Sheehan - той е и рок и джаз фурия

Стив Харис - най добрия в метъла( не забравям Демайо,Бъртън и новия мексиканец от Металика- Трухильо)

Лес Клейпъл - най нестандартен

На Ред Хот Чили Пепър басиста - той я направи тая банди това което е

за фънк - Марк Кинг и Ейбрахам Лабориел

Стю Хам - може би най версатилния басист в света - не случайно Стариани и Вай го ползват

Джако - тъ бест фретлес

Бе да ти кажа, за Ред Хот не съм съгласен. Колкото и голям фен да съм на Флий, мисля, че John Frusciante прави групата. В периода с другия китарист не правят много добри неща :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Victor Wooten.

2. Flea, Stuart Hamm, Billy Sheehan, Marcus Miller, etc...

 

Ще спомена и Charlie Hunter. Той като дрънка на онова осемструнно чудовище къде да го причислим горкия. Та викам да му отдам заслуженото и тук и при китаристите :P

 

Novax Partially Fretless:

npf.jpg

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[off] Знам, знам. Както и за най-некадърния му ученик - Кърк... :lol: [/off]

 

Просто в едно интервю за Гитар.ком каза, че за да свири някой на 8-стринг гитар му трябват 2-3 години дръмс практис, 2-3 бас и разбира се и малко китара преди това. Ей тъй небрежно го каза... :lol:

 

Пък и има много яки басс лайнс...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойте са victor wooten, stu hamm, flea основно басистите, дет уш от тях се уча.

Днес пердаших one hot minute на RHCP

другите дет ме кефят са много и от най-различни стилове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Несъмнено Мр. Пасториас е един от най-влиятелните...! Има обаче и едно друго име, което гледам че никой до момента не спомена: Eberhard Weber - при него в никакъв случай не може да става дума за некакво виртуозничене, но има уникален звук и прави музика преди всичко... Не случайно го нареждат до Джако по влиятелност.. Мисля, че от известно време Вебер най-много ми допада. Иначе други наистина вдъхновяващи с техниката и МУЗИКАТА си господа, които вече бяха споменати - Маркъс Милър, Джон Патитучи, донякъде Стенли Кларк, Тони Левин. Имаше и един тип, който свири в НДК с Ерик Трюфа - май Марчело Джулиани (Marcello Giuliani) се казваше или нещо такова - тоя тип също бая интересни неща показа..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EcmJаzz, Вебер всъщност не е ли само контрабасист?Поне това, което съм слушал аз, беше изпълнено на контрабас...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В някои от записите му може да се чуе и истински акустичен контрабас, но в повечето свири на електрически пет- и шест-струнен такъв като звука много напомня фретлес, но има нещо много специфично, което не мога да разбера какво е.. Ще постна отделна тема по въпроса.

 

Ето темата: http://forum.muzikant.org/index.php?act=ST&f=10&t=1827

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боб Рок и разказа изграта на тая група. Дори още с черния албум. ...And Justice е класи над черния =/

Бе да вземат Анди Ларок за продуцент или Микаел от Opeth =) биха живнали тия старци =)

 

Някой се скара, че сме забравили Steve DiGiorgio... не сме, ве =) още в първия пост сме го писали. Пропуска ли се такъв човек:

 

fotoSADUS1.jpg

Редактирано от Leogoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.