Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими басисти


assoass

Recommended Posts

Billy Sheehan - той е и рок и джаз фурия

Стив Харис - най добрия в метъла( не забравям Демайо,Бъртън и новия мексиканец от Металика- Трухильо)

Лес Клейпъл - най нестандартен

На Ред Хот Чили Пепър басиста - той я направи тая банди това което е

за фънк - Марк Кинг и Ейбрахам Лабориел

Стю Хам - може би най версатилния басист в света - не случайно Стариани и Вай го ползват

Джако - тъ бест фретлес

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лес Клейпъл - най нестандартен

 

Определено Les Claypoll е един от най-нестандартните :mellow:

 

pf-010727-les.jpg

Редактирано от Angry Samoan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Billy Sheehan - той е и рок и джаз фурия

Стив Харис - най добрия в метъла( не забравям Демайо,Бъртън и новия мексиканец от Металика- Трухильо)

Лес Клейпъл - най нестандартен

На Ред Хот Чили Пепър басиста - той я направи тая банди това което е

за фънк - Марк Кинг и Ейбрахам Лабориел

Стю Хам - може би най версатилния басист в света - не случайно Стариани и Вай го ползват

Джако - тъ бест фретлес

По-добре да забравим Трухильо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах да това което трухилъо му се налага да покаже в Металика е една нота от цяла мелодия в Инфекшъс... Надявам се ако почне и да композира за тях да се върнат малко към годините с Бъртън...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В поста, който цитирах ставаше дума за:

Новото момче от МеталикА.

 

Следователно няма кво да ми говорите за Суисайдал и Инфекшъс. Междудругото лично аз го предпочитам при Ози, но това е личен вкус.

 

Но

Хахах да това което трухилъо му се налага да покаже в Металика е една нота от цяла мелодия в Инфекшъс... Надявам се ако почне и да композира за тях да се върнат малко към годините с Бъртън...

ето това е наистина правилно.

Макар че до колкото съм наясно с Хетфийлд и компания, те не биха му дали да се развихри...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

N1. Ако си наясно с Хетфийлд и компания, трябва да знаеш, че те нямат много-много думата :D Или може да съм със стара информация всъщност... само се сещам, че Боб Рок им разказваше играта по всички параграфи, особено на датското гъзе Ларс...

N2. Jaco Pastorius е гениален не толкова със уменията си да свири на фретлес, въпреки че го прави по уникален начин, както съм споменал, той е един от най-любимите ми.Той внася нов смисъл в инструмента "бас", но според мен най-забележителното е умението му да импровизира върху хармониите на онова куку Завинул...абе, не са земни тия хора :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

N1. Ако си наясно с Хетфийлд и компания, трябва да знаеш, че те нямат много-много думата :D Или може да съм със стара информация всъщност... само се сещам, че Боб Рок им разказваше играта по всички параграфи, особено на датското гъзе Ларс...

N2. Jaco Pastorius е гениален не толкова със уменията си да свири на фретлес, въпреки че го прави по уникален начин, както съм споменал, той е един от най-любимите ми.Той внася нов смисъл в инструмента "бас", но според мен най-забележителното е умението му да импровизира върху хармониите на онова куку Завинул...абе, не са земни тия хора :D

Е малко ще ми е трудно да повярвам, че Роб им казва кво да праат... най-вече защото горе над текстовете на песните пише:

Хетфилд Улрих

но както и да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

N1. Ако си наясно с Хетфийлд и компания, трябва да знаеш, че те нямат много-много думата :D Или може да съм със стара информация всъщност... само се сещам, че Боб Рок им разказваше играта по всички параграфи, особено на датското гъзе Ларс...

N2. Jaco Pastorius е гениален не толкова със уменията си да свири на фретлес, въпреки че го прави по уникален начин, както съм споменал, той е един от най-любимите ми.Той внася нов смисъл в инструмента "бас", но според мен най-забележителното е умението му да импровизира върху хармониите на онова куку Завинул...абе, не са земни тия хора :D

евала пич - много си прав за Джако

той ще остане в историята на човечеството докато свят съществува

когато е станал на 16-17 години и вече е бил известен като най добрия басист от неговия си щат(някой си там американски -незнам кой), казал на брат си

-Знаеш ли - мисля че съм най добрия басист в света

-Мисля че си прав,брат ми- бил отговорът

 

нещата се променят - например в момента имаСатриани и Вай, които са отишли по далеч от Джими, но именно Джако и Джими са преобърнали свиренето на бас и китара, толкова колкото никой друг досега

 

и приятелю стърмфюрер - не подценявай Трухильо - в Металика не взимат случайни басисти -с Нюстед бяха добре - но сега направо откъртват -Трухильо много им пасва

нещо като Ломбардо за Слеяр -абе то Слеяр без Ломбардо не са никакъв Слеяр- никакви там Пол Бастаф и незнам си кой може да свъшат работа

-ако си попадал на разни списания за барабанистти -Ломбардо има една от най добрите репутации сред дръмърите в света изобщо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сичките тия басисти дека сте ги изредили са мноо яки и мноо ме кефат ама има още некои които не ги видех, примерно Steve Digiorgio.Ненормален си е младежа.

А кво ше кажете за Paul McCartney.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лес Клейпъл - най нестандартен

 

Определено Les Claypoll е един от най-нестандартните ;)

 

pf-010727-les.jpg

Дай линк към нещо на тоз човечец!? :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай линк към нещо на тоз човечец!? :blink:

Мога да ти дам официалния сайт на Primus www.primussucks.com Може да има и по-добри и изчерпателни фенски сайтове, но сега не ми се търси в интернет. Най-добре виж и в Google - пишеш Primus или Les Claypool и така .... ;)

 

Иначе много яка група, една от любимите ми ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.