Jump to content
Българският форум за музиканти

Имате ли тупани


Recommended Posts

Свиря с "PREMIER" Cabria - дърти рокаджийски тупани. Не че съм ги избирал, купих ги на старо, защото с бандата запрашихме за Норвегия, а там с АМАТИ няма как да стане... Оттам си взех Jildjan 21'' Ride K. Иначе фуса ми е Meinl Raker (бляскяв, метален звук), крашове Sabian 14", 16" Pro (средна хубост),

сплешове Zildjan 10" A и Paiste 8" 802 и китаец Paiste 502 (нещо не ме кефи много). От една година жуля самостоятелно и тва е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • Отговори 80
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

как сте? аз имам голям мерак и сега сам намислил да тегля кредит и да взема

YAMAHA Stage Custom .... мисля да ги взема от DYNACORD само , че в момента се чуда ако взема какъв сет да си направя... мисля горе томовете да са 10" и 12" и флоор тома да е 16"... вие как мислите.. добре ли е?

има и друго може да направя томовете 10 и 12 и флоор томове да са 14 и 16 .. ама се чудя не ставали мнооооо тапан.... :D)) а и незнам дали 6те мие е удобно и как да се разположат , 4е да ми е яко....

по-скоро може вместо втори флоор том да взема кардан...

айде дайте някакав акъл.... plsssssss :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм твърдо за 10/12/14 и по-добре да не ти е с крака, а със закачане за стойка като том. Един мой приятел си купи миналото лято Stage Custom Noveau, само че го наебаха с 14" флор том с крака, но пък звучи толкова дълбоко, че 16"ка изобщо не трябва. Моята 14"ка съм я настроил нарочно малко по-високо, та не съм пробвал колко надолу може да слиза, но пак мисля, че от 12" на 16" е прекалено голям скок, по-добре да са на по-близки интервали. Поне според мен де.

 

Иначе Stage Custom Noveau има един страхотен цвят, казва си Matte Sienna(MSN) и страшно ме кефи:

 

9b8c164f382b0286309e3503b42f7c01.jpg

 

Can't go wrong with Yamaha. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази пролет във варна идваха едни приятели да свирят и на барабаниста му намерих Пърл по4ти нови.... но флор тома беше стандартен т.е. не беше на стойка и като го удариш и той бяга..... мноооооооо тъпо... как ли не го слагахме и не стана и нестана ... и аз сам на мнение за флор тома да е на стойка ... въпреки че ако тази стойка е и за чинел 6те ми идва малко близко чинела... да наистина разликата е голяма от 12 чак на 16 ... 6те помисля за 14

а за цвета.. имаше един тамно червен ... са6то ме кефи.... само незнам фус машината дали е стабилна... лично аз ... откачам :evil: ако фуса машината е няква лека и ти бяга постояно.... искам да е стабилна и да не мърда.... и така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази пролет във варна идваха едни приятели да свирят и на барабаниста му намерих Пърл по4ти нови.... но флор тома беше стандартен т.е. не беше на стойка и като го удариш и той бяга..... мноооооооо тъпо... как ли не го слагахме и не стана и нестана ... и аз сам на мнение за флор тома да е на стойка ... въпреки че ако тази стойка е и за чинел 6те ми идва малко близко чинела... да наистина разликата е голяма от 12 чак на 16 ... 6те помисля за 14

а за цвета.. имаше един тамно червен ... са6то ме кефи.... само незнам фус машината дали е стабилна... лично аз ... откачам :evil: ако фуса машината е няква лека и ти бяга постояно.... искам да е стабилна и да не мърда.... и така...

спокойно фус машината , а и изобщо хардуера на Ямаха е доста стабилен, Ямаха ползват почти един и същи вид хардуер както при скъпите така и при по евтините серии барабани, изключение прави само модела Ямаха Рейдън където според мен положението е много зле и от към железария. глдай да си вземеш близки по размери томове, по малките размери звучат по добре, настойват се по лесно и се озвучават след това по добре и по лесно ;) и аз съм почитателка и горда собственичка на барабани Ямаха стейдж къстъм. от динакорд може да си ги вземеш и на изплащане като офертата е много изгодна, вторият ми сет така си го взех ;) попитай тинко и той ще ти обясни всичко ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааа,стига бе! :virtuoz: и аз ше си взема stage custom някой прекрасен финансов ден,а дотогава ше си бича на pearl-а и ше се дразня от дупета дето имат и си ги снимат и ги постват да дразнят само недоимащите :killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемация?

 

да ти седнем на лицето!!! :lol: yamah rules!!!ако обаче некой вземе да внася tama да свиркаш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как сте? аз имам голям мерак и сега сам намислил да тегля кредит и да взема

YAMAHA Stage Custom .... мисля да ги взема от DYNACORD само , че в момента се чуда ако взема какъв сет да си направя... мисля горе томовете да са 10" и 12" и флоор тома да е 16"... вие как мислите.. добре ли е?

има и друго може да направя томовете 10 и 12 и флоор томове да са 14 и 16 .. ама се чудя не ставали мнооооо тапан.... :))) а и незнам дали 6те мие е удобно и как да се разположат , 4е да ми е яко....

по-скоро може вместо втори флоор том да взема кардан...

айде дайте някакав акъл.... plsssssss :blink:

за Stage Custom Dynacord предлагат само готови сетове....смисъл неможеш да поръчваш квото си искаш...само 10,12,14 и 12,13,16.ТУПО ААА?Ма нали сме си в БГ нека го духаме.Иначе аз има Stage Custom Advantage Nouvue 10,12,14 22x16bass drum и стават готини са.Моят съвет е да си вземеш голяма каса особено ако си рокаджия :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да определено искам голяма каса, ще говоря с тинко (варна) ако могат да направят нещо там в софия. а и да ти кажа изглеждат малко смешни барабаните с таз малката касичка :)

едно време бях чул за някакъв пловдивски музикален магазин , в който предлагали Yamaha Stage Custom но за около 1500- 1600 лева, някой чувал ли е за такова нещо. понеже в DYNACORD са около 2100 някаде.... айде тигри и яко...няма са излагаме я......... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Динакорд са официален вносител-по-евтино нови Ямахи няма да намериш в БГ.стейдж къстъм-а е доста под 2100,сигурен ли си на кой модел си гледал цена?при всяко положение са под 1000 евро

 

а и да ти кажа изглеждат малко смешни барабаните с таз малката касичка 

 

а 20 инчовата "касичка" е трепач,ше имаш да взимаш,казва ти го металяга при това...освен това като не те кефи си поръчаи с 22,не са задължително с 20 инча каса

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами незнам, тука във варна толкова ми казват , че струват кам 2100 лева... от Динакорд, ама май да взема да дойда до софия най-добре да разгледам малко...

и така.... незнам за касата лично аз искам май да е 22" и така...

Ями кажете ако си взема кардан отделно имам един педал май-повечно за каса :think: за ко ми е??? може ли да ми направят някаква схема т.е.

като ми смятат сета да сложат и кардан (в цената)..... без педал за касата

 

бе тя луда работа :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж сега , барабаните се продават в дефинирани по размери сетове като можеш само да избираш вида на барабанчето - дървено или метално.

размерите които можеш да си избираш са

1. 10,12,14,20+ барабанче

2. 10,12,14,22+барабанче

3. 12,13,16,20+барабанче

4. 12,13,16,22+барабанче

 

хардуера си е един и същ при всички размери на stage custom.като си купуваш готов сет от каталога той си идва със 2 стойки за чинели, фус машина и единичен педал за касата- тази конфигурация не можеш да я променяш,както казах можеш да избираш само размерите на томовете и касата от горепосочените . всичко друго което си поръчаш си го плащаш отделно. ако искаш да си купиш двоен педал си го плащаш отделно и той си идва в отделна кутия. другият вариант е да си поръчваш томовете, хардуера като отделни компоненти, смисъл да не е като готов сет. тогава не се ограничаваш в избора си но ще ти излезе много по дебело като цена.

 

динакорд продават най-евтино барабани ямаха, както ти каза колегата katsko те са официален дистрибутор и цените при тях е логично да са по евтини. тази цена от 1600лв на stage custom която си я видял/чул е за старият модел с матово покритие Standart, който е по евтин,но вече не се произвежда. въпреки това силно се съмнявам да бил 1600лв,понеже преди да си купя миите дълго се оглеждах за този модел и цената в динакорд беше малко над 1800лв. YtseJam e собственик на такъв модел stage custom,но мисля че томовете и касата са купувани като отделни компоненти, а не като цял сет.

По новият модел на Stage Custom е Advantage Split Lug, разпознава се от оригиналният Advantage по късите машинки(при старият Advantage машинките са непрекъснати по цялата дължина на корпусите), Yamaha наскоро въведоха и още по нов модел Advantage Nouveau при който машинките са "плаващи" като не се налага пълното им развъртане при смяна на кожите и корпусите им са по плитки. последните два изброени модела са по скъпи и цената варира наистина до 2100лв за сет. по високата цена обаче е оправдана от малко по качественият хардуер. foot pedal 7210 вместо 6210 и втора стойка с чупещо рамо CS 745 вместо права стойка CS740. освен това ако си вземеш комплект със страничен окачен том за закачането на принадлежащият му холдер към стойката на чинела получаваш това CSAT-926.jpg вместо това CSAT-924.jpg

 

надявам се да съм ти била в помощ :D Yamaha rule`zzzz :D :inlove: :beer:

Редактирано от AccesS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AccesS много си информирана бре деба

ето и инфо за моята гордост

Yamaha Stage Custom-старият Advantage машинките са непрекъснати по цялата дължина на корпусите както се е изразила мадам.стандартен сет:

12,13,16,22+дървено барабанче цветът е chestnut демек лешников

най-якото е че е със старите стойки на ямаха с по-дебелите тръби и старият стайлинг т преди около 3 години

който има дръмерс колектив 2002 може да види дейв уекл ги ползва там.

също така го взех без педал и за 1200 лева почти неизползван и без нито една драскотина,нищо че е на 3 години

 

14"Paiste Alpha Sound Edge i 14"Paiste502 HiHats

16"Paiste Alpha Power Crash i 16"Paiste502

20"Paiste101 ride

12"splash paiste brass tones и моята гордост е едно малко сплешче получило се от камбаната на дефектно 2002 което ми се спука по камбаната след месец ползване.То е някъде към 8 инча и звучи супер

Но най-голямата ми гордост ще пристигне на 21 и това е DW5002 TD3 Double BassDrum Pedal

Ето това е мойто скромно сетче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.