Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос

Здравейте, ERG rebels ;)

Тъй като търся бюджетна 8-струнна китара сравнително спешно, защото работата ме притиска, а на този етап не мога да си позволя не-бюджетна такава, за момента съм се насочила към ето тази играчка: http://jacksonguitars.com/series/js-series/models/js32-8q-dinky-rosewood-fingerboard-fixed-bridge-bound-neckheadstock-transparent-red/

Та исках да попитам - има ли сред вас собственици на такава китара или поне свирили на нея, и ако да - моля, споделете вашите впечатления, плийз :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 отговори на този въпрос

Recommended Posts

• 0

Аз съм доста скептичен към нискобюджетните Jackson-и...

За някой долар отгоре си вземи това: http://www.zzounds.com/item--SCEDAMPLT8

И дървото по-добро, и адаптерите и хардуера ;)

Има една марка Agile, те правят още по-евтини, но не знам в БГ дали има дилъри...

Редактирано от dickens

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Умишлено казах, че търся бюджетна китара, защото в момента нямам възможност за повече инвестиции... казусът "някой лев/долар/евро отгоре" просто не може да се случи... иначе благодаря за линка, макар и никак да не харесвам Шектъри (моля, не ме нападайте).

Иначе знам за Agile, но първо, че никой не ги доставя тук и второ, че техните мензури са... да кажем, извън моето удобство и дланно-пръстови габарити ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Здрасти!
Преди около месец свирих на 7-струнната версия и останах доста впечатлен от китарата.Не е като 7620-цата ми,но като за парите си е чудесен инструмент. Ако има как да пробваш някъде китара от серията ще се убедиш сама :)
Сравнително тънък гриф,праговете бяха добре поставени и нямаше остри ръбове,мензурата беше 26,5" и се усети веднага добрия опън на струните,без разстояния при сглобката между грифа и тялото,хардуера-нищо особено,но си вършеше работа - стандартен мост (хипшот тип) и стандартни ключове и за времето,което свирих на китарата (около 1,5 - 2 часа) не мръдна и една от струните.Достъпа до високите прагове няма да е като при ибанеза ти,но не е като да не можеш да достигнеш до тях (като при други марки). Адаптерите бяха добре балансирани и добре звучащи,като за стокови. Свирих през Роланд 30 и през Ориндж Тъндър 50 с Ориндж 2х12 и нямаше шумове и проблеми с електрониката.
Предполагам,че като са от една серия и 8-струнната няма да е по-различна като качество от 7-ицата,което означава,че при тези обстоятелства можеш спокойно да тестваш една такава китара и да споделиш мнение и някое видео после :)
Дори и да не ти хареса,на цените,на които се продават тези китари винаги ще можеш да я продадеш без особена загуба.
В този ценови клас обаче винаги има шанс да попаднеш на лимонка,ако няма как да пробваш няколко и да си избереш от тях.
Чета добри неща за RG8. Малко по-скъпи идват китарките от този модел,но заслужават внимание. Наскоро пуснаха и махагонови.

П.С. Поздравления за свиренето! :godbless:

Редактирано от рахата

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Благодаря за изчерпателното мнение :)

Тъй като се разрових доста насам-натам да чета по темата и в крайна сметка везните наклониха към това да предпочета Jackson-а пред RGA8 и съответно го поръчах - другата седмица ще пристигне и задължително ще споделя впечатления :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Тъй като се радвам на китарата вече една седмица, което се изразява в свирене само на нея, часове наред, вече мога споделя впечатления относно инструмента :)

Най-напред, харесва ми изработката като за този ценови клас - моите наблюдения сочат, че в този диапазон е много трудно да се намери нещо, което да е с такова качество. 

26.5-инчовата мензура определено ми е по-удобна от 27-инчовата, особено при по-разчекнати пръстовки, а това си е от сериозно значение поне за мен. На този етап нямам планове да я настройвам по-ниско от стандартен строй (F#BEADGBE), но дори и да я сваля с половин-един тон надолу, не мисля, че би имала някакъв проблем - все пак аз обичам меки струни.

Разстоянието между струните е чувствително по-малко, сравнено със 7-струнния ми Ibanez, което всъщност доста ми улеснява свиренето, а и аз самата привикнах към тази особеност, както и с допълнителната струна, доста по-бързо от очакваното. Грифът като цяло го намирам за много удобен и не срещам трудности с достъпа на най-високите прагчета, което също приятно ме изненада.

Адаптрите не звучат никак лошо като за сток такива - балансирани са и имат дефиниран звук по целия тонов спектър.

Визуално, китарата изглежда по-добре от колкото на снимките, което може само да ме радва :)

Единственият недостатък, който намирам, е липсата на тремоло, който проблем възнамерявам да реша чрез набавяне на Kahler (отколешна моя мечта), което все още не зная как ще стане, тъй като единствената ми известна опция е поръчка от USA, което не излиза никак рентабилно... :(

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Очакваме видео демонстрация :> За F ми се наложи да мина от заводските 9-65 на DR STRINGS TITE FIT MEDIUM 8-STRING 010"/075", за да имам достатъчно опън... и това на 29,4 мензура :)

Пожелавам ти това и едни корави пикъпи :)

2218kx.png

https://www.kahlerusa.com/guitar-tremolo-and-bridge/2218-8string-brass-steel

Редактирано от G.Varbanov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Видео демонстрация ще пусна утре в youtube канала ми с едно много известно произведение и ще шерна и тук ;) ... за съжаление с не особено добро видео качество, поради отсъствие на снимателно средство, различно от телефон  :blush:

А пък точно на този Kahler много съм му се наточила :) Само да видя дали има кой да ми го докара от USA, че в Европа се оказа доста кът тая марка... или просто ще трябва да плащам мита и да си късам нервите, обикаляйки по митници и прочие... :(

Иначе пикъпите ще са Seymour Duncan Pegaus и Sentient, като стигна дотам - фенка съм си на марката отдавна и предлагат неща, доста точно отговарящи на вкусовете ми :)

А във връзка с тремолото, някакви идеи откъде да си намеря locking nut 55 mm?  :rolleyes:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Мога да помогна с покупката тук и изпращането... като колетче, на което надали някой в БГ ще обърне внимание. В края на краищата ще бъде изпратено като подарък и не би трябвало да те цакат с мито. Think about it ;) Но как човек да даде $400 за тремоло, при положение че http://www.rondomusic.com/inte828rncptred.html

Ама ти си решаваш :)

С Kahler цената е $599...

Редактирано от dickens

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Благодаря за предложението - ще се възползвам, когато генерирам средства :)

Много разсъждавах по линия на Agile, но ме спряха няколко фактора, сред които мензурата, дебелината на грифа, а и не на последно място фактът, че щеше да излезе доста по-скъпо от Jackson-а... Пък и сега, когато посвирих два седмици на него, никак не съжалявам за избора си :)

А и за тремоло си мислех все пак за 7228, а не за 2218 - разликата е над $100 ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Ето малко видео с новото животно (по-нататък и по-интересни неща):

https://www.youtube.com/watch?v=7rEd7oh2by8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Добре че е малко, иначе току виж си задминала този момък:

Сега докато търсих видях, че има някакъв нечовек, който го е направил на 1300bpm.

Очакваме с нетърпение следващите проекти! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Ами честно казано, този момък го свири доста мърляво... Попадала съм на многократно по-впечатлителни изпълнения по темата :) 

Пък и аз не съм го правила с цел а да се състезавам с някого - просто ми беше интересно да направя кавър на това произведение и все пак да запазя музикалната му стойност, която според мен се губи над темпото, в което съм го изсвирила (176)...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От Annonnymоus
      https://www.thomann.de/gb/jackson_slathx_m_3_7_sw.htm

(Jackson SLATHX-M 3-7 SW)

Наясно съм, че Динакорд доставят от Томан, но има ли къде да се пробва тази китара преди да се поръча? В самия им магазин нямаше последно, когато ходих (преди месец?), нямам идея дали сайта им се обновява, тъй като липсват модели, които съм видял, че има в наличност в самия магазин.
      Благодаря предварително! 
    • От didko_mz
      Здравейте, колеги! 

Спрял съм се на следните две китари: 

1. Jackson JS22:

Body shape: Single cutaway
      Body type: Solid body
      Body material: Solid wood
      Top wood: Not applicable
      Body wood: Basswood
      Body finish: Satin
      Orientation: Right handed

Neck shape: .755 / .815
      Neck wood: Maple with graphite reinforcement
      Joint: Bolt-on
      Scale length: 25.5"
      Truss rod: Standard
      Neck finish: Satin
      Fretboard
      Material: Rosewood
      Radius: Compound
      Fret size: Jumbo
      Number of frets: 24
      Inlays: Sharkfin
      Nut width: 1.687" (42.8mm)

Neck: High output humbucker
      Middle: Not applicable
      Bridge: High output humbucker
      Brand: Jackson
      Active or passive: Passive
      Series or parallel: Series
      Piezo: No
      Active EQ: No
      Special electronics: None
      Controls
      Control layout: Master volume, tone
      Pickup switch: 3-way
      Coil tap or split: No
      Kill switch: No

Bridge type: Tremolo/Vibrato
      Bridge design: 2-point Fulcrum tremolo
      Tailpiece: Not applicable
      Tuning machines: Die-cast sealed
      Color: white
      Number of strings: 6-string

2. Cort X-6:

CONSTRUCTION: Bolt-on 
      BODY: Basswood 
      NECK: 5pc Stripe Reinforcement • Modern ''U'' Shape 
      NECK WIDTH: 1F:43mm / 24F:56mm 
      NECK THICKNESS: 1F:19mm / 12F:21mm 
      FINGERBOARD: Rosewood • 15 3/4'' Radius(400mm) 
      FRET: 24 / Jumbo (2.9mm) 
      INLAY: White Dot 
      TUNER: Die cast 
      SCALE: 25 1/2'' (648mm) 
      NUT: Locking Nut w/ Retainer Bar 
      BRIDGE: Double locking-III 
      PICKUP: Bluebucker BBHGB-BBMMSB-BBHGB (H-S-H) 
      CONTROL: 1vol • 1tone (w/ push pull) • 5way s/w 
      PICKUP SWITCHING: 
      Coil Tap Push Down 
      Position1 : Neck 
      Position2 : Neck & Middle 
      Position3 : Middle 
      Position4 : Middle & Bridge 
      Position5 : Bridge 
      Coil Tap Pull Up 
      Position1 : Rear Coil of Neck 
      Position2 : Rear Coil of Neck & Middle 
      Position3 : Middle 
      Position4 : Middle & Front Coil of Bridge 
      Position5 : Front Coil of Bridge 
      HARDWARE: Black

Според тези спецификации си правя някои изводи. Знам, че е най-добре да отида и да пробвам на място, но в моя случай няма как... Ще ми се наложи да поръчам онлайн (като предварително ще искам информация къде е произведена китарата) и да се надявам на добра бройка... Ще свиря предимно рок, хеви метъл, тук там нещо блусарско, свиря често и на "clean". 
      Моля, ако някой има някакви отзиви и мнения от личен опит за двете китари, ще съм благодарен да сподели. Благодаря!

• От Aquarelle
      Здравейте и Честита Коледа

Искам да ви представя съвсем пресния ми втори солов албум "Aspects", който по същество представлява инструментална, китарно-ориентирана прогресив метъл "симфония":

https://www.youtube.com/watch?v=u5KrMskJzkA&ab_channel=AlexandraZernerOfficial

Приятно слушане и ако ви хареса албума и решите да си го купите на диск с автограф, пишете ми лично съобщение, било то тук или във facebook
    • От Aquarelle
      С огромно удоволствие и вълнение искам да ви съобщя, че дебютният ми солов инструментален албум "9 Stories" вече официално е факт и е наличен в iTunes!

Така че, ако сте почитатели на китарно-ориентиран инструментален прогресив рок с неокласически елементи, то посетете този линк и ако ви харесва моето творчество, можете да си купите албума ми и да ме споменавате с добро насетне

Очаквам вашите коментари!

П.П. Някой и друг "like" на facebook страницата ми и/или абониране за YouTube канала ми (линковете в подписа ми) никак няма да са ми излишни, а вярвам, че ще останете доволни, ако албумът ви е харесал

• От Aquarelle
      Здравейте

Тъй като в последните години наблегнах повечко на китарата, реших, че е време за ново електрическо животно (имам си вече два Ibanez-а в "гаража" - RG370 и RG7420, и двата японски), обаче отдавна имам една неутолима страст към Jackson и съм решила да се оборудвам със следното нещичко: Jackson SlatMGQ3-7 TR QM, което обаче няма къде да го пробвам, а не съм сигурна дали ще ми е удобно (все пак ръката ми не е особено голяма) и имам консултационна питанка към тези от вас, които имат наблюдения и върху двете марки и по възможност върху конкретните модели 
      Нещата, които аз принципно харесвам в Ibanez, са версатилността като цяло, както и удобството на грифа - и двете китари от тази марка, които имам, са с грифчета като вафлички и са ми страшно удобни, дори и 7-цата, която не е баш мислена като за женска ръка
      Имах някакви идеи да извършвам (някой да извърши, заради хубавите ми сини очи  ) намеси по тези китари, обаче сметнах, че нещата, които ми липсват в случая, а именно стабилно тремоло (ще полудея от моите вече!), както и хубави адаптри, ме водят по-скоро към избора на гореописания Jackson, тъй че бих била благодарна, ако споделите своят опит относно споменатите инструменти

Благодаря предварително на откликналите

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.