Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
merkurial

Въпрос за направа на куфар за китара

Recommended Posts

Здравейте, реших да си скова куфар за китарата, но не знам колко дебел шперплат да използвам. Някакви предложения?

Цените на готовите куфари са ниски.  :yes: 
Попринцип съм известен с DIY наклонностите си, но като сметнеш материал, ъгли, панти, закопчалки, дръжка ще се окаже че е по-изгодно да си купиш готов. (отсев това една ли ще го направиш като купешкия).  :tomato: 

Все пак 8мм.  ^_^

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Similar Content

• By Koobenot
      Въпроса ми е свързан с това, кой е определящият елемент за максималната допустимата мощност, която може да поеме един пасивен филтър от втори ред (бобина и кондензтор, 12 dB/octave) за озвучително тяло? На някои филтри например пише, че могат да се ползват само с крайни стъпала с мощност до 200 W. Коя характеристика на филтъра поставя това ограничение до 200 W – напрежението на кондензатора, напречното сечение на проводника на медната бобина или нещо друго?
      Пример: Разполага с филтър от втори ред с индуктивност на бобината 3,7 mH и кондензатор 33 uF, 100 V за високоворител 8 0hm. Каква е максималната мощност на стъпалото, което може да се ползва с този филтър и как се изчислява?
      Благодаря предварително.
    • By Koobenot
      Здравейте, надявам се да не съм събркал раздела. Искам да си закупя смесителния пулт LD-Systems LAX 8D от сайта на musicstore.de . Бих желал да споделите опит при поръчките от този магазин, как се извършват доставката и заплащането, възможна ли е поръчката през български посредник (както поръчваме от Thomann през MusicWorld) и изобщо всякакви подробности около процедурата. Благодаря предварително.
    • By Информация
      Здравейте, колеги. Съвсем пресен съм и искам да си направя домашно студио. 

За момента съм взел компютър, стойка, поп филтър, кори за яйца, монитори и слушалки. 

Разполагам с още 300 лева, въпроса ми е каква аудио карта и какъв микрофон да си взема, и също така как се връзват микрофона и аудио картата? Нужен ли ми е миксер? Какви кабели са ми нужни още? И нужно ли ми е нещо друго? 

Благодаря ви предварително . 
    • By Koobenot
      Разполагам с трижилен (плюс, минус, шурмовка) симетричен тончестотен кабел, който желая да използвам като несиметричен.

http://store.picbg.net/pubpic/E1/1E/b297b6eada3de11e.jpg

Избрал съм симетричен кабел, защото проводниците в стандартните несиметрични кабели, които ги има на пазара са с ниско напречно сечение (дебелина), съответно по-високо съпротивление, за разлика от тези в симетричния. Сещам се за два възожни варианта при свързването, но не знам кой е правилен. Първият е да свържа на късо плюс и минус с накрайника :

http://store.picbg.net/pubpic/95/67/a1f50ac2a9319567.jpg

Другия вариант е да свържа само плюса с накрайника, а минуса да остане несвързан:

http://store.picbg.net/pubpic/6D/F9/3dae1316aef06df9.jpg

Споделете кой от двата варианта е правилен и защо?

• By Rumen.Kolarov
      Здравейте, Колеги!  

Обръщам се с едно питане към вас:
      Заслужава ли си да се купи тази китара http://www.musicworld.bg/bg/c_361/i_34395/Cruzer_TC_250_3TS.html

Човека от Динакорд Варна ми каза, че според него е по-добра от теле на Фендер   
      Ако има някой с впечатления от модела и марката ще се радвам да ги сподели. 

Поздрави, Румен 

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.